Publikujemy informację ze strony NSZZ „Solidarność” Oddział Regionu Warmińsko – Mazurskiego w Kętrzynie umieszczonej na Facebooku – Magna Masuria

Publikujemy informację ze strony NSZZ „Solidarność” Oddział Regionu Warmińsko – Mazurskiego w Kętrzynie umieszczonej na Facebooku

17

„Zarząd Regionu Warmińsko – Mazurskiego NSZZ „Solidarność” w Olsztynie zarejestrował, w dniu 12 listopada, Organizację Zakładową NSZZ „Solidarność”, w KTBS – Kętrzyńskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Pracami Organizacji Zakładowej kieruje Zarząd – Tymczasowa Komisja Zakładowa, składający się z przewodniczącej, sekretarza i skarbniczki.

Prezes KTBS, pan Andrzej Michalski, został poinformowany o zarejestrowaniu Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, w dniu 19 listopada, siedem dni po dacie rejestracji.

Energiczne panie potrafiły założyć Zakładową „Solidarność”. Organizatorkom „Solidarności” w KTBS gratulujemy i życzymy wytrwałości w obronie interesów pracowniczych.”

Od redakcji:

To dobra wiadomość ponieważ powstaje kolejna organizacja działająca w obronie pracowników spółki komunalnej.

Poprzednia Zakładowa Solidarność w KTBS została rozwiązana gdy prezesem był pan Arkadiusz Książek, główną księgową panią Aneta Nahorna a przewodniczącym rady Nadzorczej pan Sławomir Piskorz. Teraz wszyscy zarządzają w Spółdzielni Mieszkaniowej. Prywatnie, prezes KTBS pan Andrzej Michalski to ojciec głównej księgowej pani Anety Nahornej.

17 thoughts on “Publikujemy informację ze strony NSZZ „Solidarność” Oddział Regionu Warmińsko – Mazurskiego w Kętrzynie umieszczonej na Facebooku

 1. To nic się nie zmieniło córka dalej kieruje dawną firmą przez ojca.
  Nic to nie dla nowo powstałej solidarnośći.

 2. Tak to prawda wszystko jest po staremu, ten pan nie ma pojęcia o zarządzaniu spółką prawa handlowego, nie ma też szacunku do pracowników którzy mu podlegają. Z każdą sprawą kontaktuje się z córeczką, najczęściej telefonicznie i w ten sposób stara się posiąść wiedzę której nie posiada. To przykre że wprowadza styl zarządzania jak za czasów pana Książka, praca za miskę ryżu, donosicielstwo, szykanowanie pracowników i brak możliwości prowadzenia normalnego dialogu w zakładzie pracy. Ludzie są zastraszeni, boją się ze sobą rozmawiać, boją się spojrzeć sobie w oczy. Pan Michalski pamięta te czasy jak władza komunistyczna w taki sam sposób postępowała z ludżmi, był w tedy po innej stronie, był innym człowiekiem. Teraz jest po tej stronie gdzie kiedyś stało ZOMO, Oni stoją po tej właściwej stronie, ludzi pracy, godnej pracy i należnego szacunku. Panie Michalski co się z panem stało? Słuszna decyzja, trzeba bronić idei „SOLIDARNOŚCI” jak za czasów PRL-u, przykre i żenujące że coś takiego ma miejsce po trzech dekadach od przeobrażeń demokratycznych.

 3. Do sympatyka.
  Czy pisząc w komentarzu tyle niedorzeczności zastanowiłeś się ile krzywdy wyrządziłeś pracownikom KTBS-u? Pracuję w tej firmie od kilku lat i nie zauważyłam braku szacunku w stosunku do podległych mu pracowników, a jestem bacznym obserwatorem. Pisząc tyle nieprawdziwych informacje należałoby najpierw zastanowić się, że może to szkodzić dobremu imieniu firmy jak również zarządzanemu mieniu wspólnot mieszkaniowych.
  Drogi sympatyku jeżeli nie odpowiada Ci Zarząd lub Prezes spółki to chcąc uwiarygodnić swoje informacje miej odwagę przedstawić się z imienia i nazwiska. Jeśli tego nie uczynisz oznaczało to będzie, że zawarte informacje w komentarzu są delikatnie mówiąc wyssane z palca. Jako zapewne mieszkaniec Kętrzyna masz możliwość wystąpienia i przedstawienia swoich wątpliwości na każdej sesji Rady Miasta- zachęcam. Pozdrawiam Agnieszka B

  1. nie jesteś chyba jedynym pracownikiem tej spółki? Ciekawe czy inni myślą podobnie? Czasami warto spojrzeć poza czubek własnego nosa. Chyba nie każdy dostosowuje się tak jak ty.

 4. W pracy zajmujemy się tylko pracą bo mamy jej sporo A nie dopasowywaniem się do kogoś bądż lataniem i zakładaniem związków. Nikt nie pracuję za karę , nic na siłę.Zasada zawsze jest ta sama ,pracy na rynku jest dużo, a źle wypowiadać się o swojej firmie na forum jest słabe, żeby nie określić marne i mierne. Wypowiedziałam się oczywiście w swoim imieniu, ale atmosferę w pracy tworzą ludzie , a nie ja sama ,więc nadal uważam ,że klimat w pracy mamy super,porównując poprzedników.

 5. W pracy zajmujemy się tylko pracą bo mamy jej sporo A nie dopasowywaniem się do kogoś bądż lataniem i zakładaniem związków. Nikt nie pracuję za karę , nic na siłę.Zasada zawsze jest ta sama ,pracy na rynku jest dużo, a źle wypowiadać się o swojej firmie na forum jest słabe, żeby nie określić marne i mierne. Wypowiedziałam się oczywiście w swoim imieniu, ale atmosferę w pracy tworzą ludzie , a nie ja sama ,więc nadal uważam ,że klimat w pracy mamy super, porównując poprzedników.

  1. 1. Takiego lizusowstwa jak twoje dawno nie czytałem. Straszna z ciebie wazelina.
   2. Zakładanie związku zawodowego jest niezbywalnym prawem pracowników i nikt nie może być dyskryminowany z tego powodu.
   3. Michalski został powołany w ustawionym konkursie. . Nie powinnien zostać prezesem ze względu na zakaz konkurencji, bo jego córka pracuje w konkurencyjnej firmie.
   4. Dobro firmy to nie jest ukrywanie mobingu i złego zarządzania Michalskiego. Dobro firmy to mówienie prawdy a gdy to nie pomaga to głoszenie jej dla mieszkańców. Ukrywanie szykanowania pracowników i mobingu, który wprowadza Michalski to przestępstwo.
   5. Michalski prowadzi firmę do strat i potem zrobi podwyżki czynszu na czym ucierpią mieszkańcy.

 6. Do pracownika ???,
  Pani Agnieszko,
  Znamy się dobrze. Nie trafiła Pani bo wcale nie jestem pracownikiem tej spółki. Popierała Pani Hećmana w wyborach samorządowych, wiem też że organizowała mu Pani kampanię wyborczą. Oj !, nie ładnie tak się zmieniać jak chorągiewka na wietrze. Jest Pani dojrzałą dużą dziewczyną i nie wypada teraz tak się płaszczyć i poniżać, a co najgorzej lizać pupę obecnej władzy. Była Pani u nowej władzy i chciała Pani zostać Panią Prezes spółki w której Pani pracuje i co powiedziała WŁADZA?, ja wiem ale nie będę Pani publicznie dołować bo to nie w moim stylu. TAK, PROSZĘ ZAJĄĆ SIĘ LEPIEJ PRACĄ.

 7. Miałam nie odnosić się do żadnej z tych wypowiedzi bo dyskusja z merytorycznej przeszła na personalne pomówienia .
  1.Do puntu pierwszego nie odniosę się bo jest kompletnie niemerytoryczny.
  2.W swojej wypowiedzi nie zakwestionowałam istnienia związków .
  3.Jeśli Pan Prezes powołany został niezgodnie z procedurami a posiadasz taką wiedzę powiadom odpowiednie organy, jeśli tego nie uczynisz dalej pomawiasz /a na marginesie piszemy Pan bo to nie koleś z piwosza/
  4.Jeśli wiadomym jest Ci że w firmie panuje mobbing, zawiadom prokuraturę, jeśli tego nie uczynisz przeproś czytelników ,że piszesz głupoty.
  5.Wysuwając tezę o prowadzeniu firmy do strat musisz albo być w posiadaniu dokumentów firmy , oczywiście nielegalnie bądź dalej pomawiasz.
  Reasumując
  Jeśli nie jesteś w stanie udokumentować swoich rewelacji a nawet więcej nie przedstawiłeś się , oznacza to ,że delikatnie mówiąc cała Twoja wypowiedź jest jedną wielką bzdurą i zwyczajnie po ludzku przestań siać ferment bo durnych już nie ma.
  Co do drugiej wypowiedzi sympatycznego sympatyka spieszę poinformować ,że pracowałam społecznie w komitecie wyborczym Pana Krzysztofa Hećmana i jestem z tego dumna /nie mylić z popieraniem/
  Wypowiedź moja dotyczyła obrony dobrego imienia firmy i moich koleżanek a nie prywatnych preferencji wyborczych.Zycie w pracy i poza nią rozdzielam grubą kreską. Co do dalszej części wypowiedzi informuję, że mój komentarz nie nadaje się do publikacji .Wypowiedź sięgnęła bruku , niżej upaść się nie da.
  Trzeba miech honor i odrobinę przyzwoitości by by z merytorycznych wypowiedzi odpisywać personalnie.
  Ja chociaż mam na tyle odwagi aby podpisać się pod swoimi wypowiedziami i to uważam za przyzwoite.
  Zachęcam do odwagi , bo warto być przyzwoitym.
  Konstatując całą swoją wypowiedź, wszystkim którzy przeczytają , życzę miłego i udanego weekendu oraz dużo pozytywnego myślenia na przyszłość bo tylko zgoda buduje.
  Agnieszka B.

  1. 1.Punkt pierwszy jest niemerytoryczny, lecz prawdziwy. To moja opinia i opinia części pracowników.
   2.Co oznacza sformułowanie: „…bądź lataniem i zakładaniem związków”? Lataniem (również po komentarzach) zajmuje się „latawica” lub „latawiec” a każdy pracownik ma prawo zakładać związki. Przeprowadzone rozmowy „ostrzegawcze prezesa” to łamanie ustawy o Z.Z.
   3. Jest konflikt interesów, ponieważ jego córka Aneta N. pracuje w firmie konkurencyjnej. Przeczytaj ustawę. Prawdopodobnie jest też konflikt interesów z „zięciem”.
   4. Zgłoszono do odpowiednich służb. Potem poprosimy Cię na świadka.
   5. Przeczytaj oficjalne sprawozdania. To legalne. Każdy radny ma prawo je czytać. Nielegalne jest niezgłaszanie do prokuratury strat spowodowanych przez poprzedniego prezesa Arkadiusza Książka. To obowiązek obecnego prezesa Michalskiego, bo to nie jest zwykły „koleś z piwosza”

   Część druga.
   1) Jesteś dumna z komitetu Hećmana? Michalski też jest dumny z długoletniej pracy jako BHP-owiec u Hećmana. Brawo Ty.
   2) Jak gruba jest ta Twoja „kreska”?
   3) Odwaga to nie jest chwalenie prezesa. Odwaga to powiedzenie prawdy o jego poczynaniach. Chwalenie prezesa jest odbierane przez pracowników jako „podlizywanie się”.
   4) Co do podpisu, Agnieszka B? Nie znalazłem, w spisie nazwisk, nazwiska „B”. Może dopiszesz jeszcze kilka liter?

 8. „UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ”. Czy ma Pani upoważnienie do reprezentowania koleżanek? Używa Pani słów , których znaczenia Pani nie zna, proszę zerknąć do słownika !!!

 9. Michalski zaczął represjonowanie członków Solidarności. Rozmowy „ostrzegawcze”, upomnienia, zmiany stanowisk. Co on naprawdę robił w stanie wojennym, bo różnie o nim mówią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *