Radni reprezentują wyborców czy burmistrza? – Magna Masuria

Radni reprezentują wyborców czy burmistrza?

4

Z redakcją Info-Ketrzyn.24 skontaktował się czytelnik, wzburzony propozycją drastycznej podwyżki za śmieci, o której pisaliśmy wczoraj w artykuleNiedziółka sięga do naszych kieszeni?

Czytelnik przesłał zdjęcie ogłoszenia o spotkaniu z radnym Zbigniewem Nowakiem i zapytał czy radny, na którego on głosował też zrobi takie spotkanie. On nie może zapytać radnego, bo nie ma do niego żadnego kontaktu.

Ja też nie miałem kontaktu do tego radnego, z koalicji burmistrza (AS i PiS), więc zatelefonowałem do radnego Zbigniewa Nowaka, który powiedział mi, że on, sam z własnej inicjatywy, organizuje spotkanie konsultacyjne ze swoimi wyborcami, ponieważ jest zaskoczony tak dużą podwyżką i chce zasięgnąć opinii wyborców: jak powinien w tej sprawie głosować?

Radny Nowak, którego ogłoszenie zamieszczamy, powiedział nam, że zaprasza na spotkanie wszystkich mieszkańców miasta, a on chętnie wysłucha ich uwag i propozycji.

„OGŁOSZENIE

W dniu 21 listopada 2019r., na posiedzeniu Rady Miejskiej w Kętrzynie, procedowana będzie uchwała dotycząca podwyżki opłaty za odpady komunalne. W związku z tym osoby zainteresowane tym problemem zapraszam na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 20.11.2019 o godz. 17.00 w świetlicy Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Westerplatte 10 (druga klatka).     

Radny
Rady Miejskiej w Kętrzynie
Zbigniew Nowak”

To dobry pomysł. Mieszkańcom miasta proponujemy, porozmawiajcie ze swoimi radnymi, szczególnie tymi z AS i PiS i zapytajcie: Dlaczego wypełniają polecenia burmistrza a nie słuchają was wyborców. Dlaczego w tajemnicy i bez uzasadnienia chcą zrobić tak dużą podwyżkę opłat za śmieci? My nie znamy uzasadnienia tej podwyżki, bo urząd miasta nie udostępnia mieszkańcom informacji przekazywanych radnym. Na stronach internetowych urzędu miasta też nie ma żadnych informacji o tej, niezapowiedzianej, dużej podwyżce. Podobno, w wielkiej tajemnicy przed mieszkańcami miasta i radnymi niezależnymi, odbyły się tajne spotkania burmistrza z radnymi AS i PiS. Co na nich ustalono? Zapytajcie radnych, na których głosowaliście.

4 thoughts on “Radni reprezentują wyborców czy burmistrza?

 1. Odwołać burmistrza:
  za pobory nieudolnych prezesów robiących niepotrzebne koszty,
  za pensje dla obcych naczelników i obcych członków rad nadzorczych,
  za Macieja z Wydmin co daje 15 tys miesięcznie na biuletyn telewizyjny dla swojego szwagra,
  za darowane straty które zrobił prezes Książek w KTBS,
  za obniżenie podatku dla znajomych firm burmistrza,
  za podwyższenie opłat za śmieci dla mieszkańców
  za śmieci z firm podrzucane do pojemników mieszkańców,

  oraz radnych:
  za klapki na oczach odwołać radnych ASa,
  za posłuszeństwo i spolegliwość odwołać radnych PiSa,

 2. Normalnie cyrk co się teraz dzieje w mieście.
  Ryszard idź na emeryturę zostaw te miasto w spokoju.
  Poznali się na tobie w Ostrołęce miej honor.

 3. I dobrze , że Pan Nowak Zbigniew podjął działania w tej sprawie.
  Pytam a co pozostali radni robią Toruński, Czech, Abramowicz, Sapiński kasę biorą ?
  A gdzie opozycja?

 4. Brawo Panie Zbigniewie. Tak powinien postępować radny. Pytać się swoich wyborców a nie robić to co każe władza. Tylko, żeby tak się działo to trzeba mieć „jaja”. Będąc radnym powiatowym w ubiegłej kadencji wielokrotnie wskazywałem na niedorzeczność pomysłów ówczesnego starosty pana Niedziółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *