Szok śmieciowy! Najdrożej będzie w Kętrzynie? – Magna Masuria

Szok śmieciowy! Najdrożej będzie w Kętrzynie?

2

Na stronie „Miasto Kętrzyn” https://www.facebook.com/miasto.ketrzyn/ ukazała się informacja:

„Dziś odbyła się konferencja prasowa dotycząca gospodarki odpadami. Podano nową cenę za gospodarowanie odpadami oraz przedstawiono sposób jej wyliczenia. Jak podkreślił Burmistrz Ryszard Henryk Niedziółka nie są to decyzje proste, jednak niezależne od samorządu.”

Na konferencję nie zaproszono mieszkańców. Otrzymaliśmy od naszych czytelników kilka pytań, na które oczekują odpowiedzi z urzędu miejskiego.

Skoro podano nowa cenę to: czy to oznacza, że decyzja o wysokości stawki jest zależna od burmistrza a nie od radnych? Czy podniesienie rąk, przez radnych PiS i AS, to dla burmistrza tylko formalność?

Gdzie są analizy cen? Dlaczego są ukrywane przed mieszkańcami? Czy burmistrz znów podał nieprawdziwe dane lub pominął dane o niskich cenach, za odpady w innych miastach?

Dlaczego nie było publicznej dyskusji i wysłuchania opinii mieszkańców? Kogo reprezentują radni? Swoich wyborców – mieszkańców, czy burmistrza i jego znajomków?

Otrzymaliśmy także nietypową prośbę o zamieszczenia nazwisk i zdjęć radnych, którzy głosowali za podwyżką cen za śmieci. Tą prośbę postaramy się spełnić, ponieważ głosowanie jest jawne a wideo jest transmitowane publicznie.

Przecież znajomi i sąsiedzi radnych maja prawo zapytać: Dlaczego mamy płacić więcej niż inne miasta w województwie? Dlaczego wyciągacie pieniądze z mojej kieszeni?

2 thoughts on “Szok śmieciowy! Najdrożej będzie w Kętrzynie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *