Ile zapłacimy za Niedziółkę i jego prezesów? – Magna Masuria

Ile zapłacimy za Niedziółkę i jego prezesów?

3

Czyli: Przyniesiony w teczce cz. IX

Drogo zapłacą mieszkańcy Kętrzyna za wybór burmistrza Niedziółki i jego prezesów. Nie chodzi o to, że Niedziółka swoim „kumotrom i nepotom” daje zawyżone wynagrodzenia, lecz o ich „nieudaczne” zarządzanie.

Podwyżka za śmieci, za ogrzewanie, za czynsze, to skutki braku kwalifikacji, doświadczenia i wiedzy jego prezesów i naczelników, powoływanych na podstawie „b-m-w”. Szokująca propozycja podwyżki za śmieci, już druga w tym roku, to wniosek burmistrza Niedziółki i prezesa Cycana oraz, według pracowników, protegowanych prezesa spółdzielni mieszkaniowej, Arkadiusza Książka?

Skąd się wziął w Komunalniku prezes Cycan? Jest to podobno zięć znajomego Niedziółki, jeszcze z Farela. Długo pracował w spółce giełdowej Ursus, jako „bardzo ważny dyrektor”. Ursus, w ubiegłym roku zrobił 94 miliony straty netto, miał ujemny kapitał: -38 milionów i bankrutuje. Czy taki prezes to dobry wybór?  

Okazuje się, że prezes Cycan został wybrany dopiero w drugim konkursie, bo w pierwszym nie zdążył złożyć dokumentów. Aby unieważnić pierwszy konkurs Niedziółka zmienił radę nadzorczą w Komunalniku i wstawił do niej S. Piskorza, przewodniczącego rady nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej, protegowanego prezesa spółdzielni Książka. Piskorz był wcześniej w radzie nadzorczej u prezesa Książka w KTBS. Nie dopilnował wtedy razem z Książkiem sprawy „zagrzybienia budynku”, co spowodowało duże straty w KTBS. Niedziółka wstawił tez radczynię prawną, która pracowała u Książka w KTBS. Pracowała też w Spółdzielni mieszkaniowej u Książka a teraz pracuje również w urzędzie miasta. Czy Niedziółka zrobił to, aby w drugim konkursie nie dopuścić do przesłuchania dwóch merytorycznie dobrych kandydatów?

Niedługo po rozpoczęciu pracy przez Cycana, cena za odpady wzrosła z 7,68 zł na osobę do 13,50 zł na osobę a teraz ma wzrosnąć do 31,80 zł na osobę. Na spotkaniach, w których uczestniczył Cycan, nie umiał on odpowiedzieć na pytania mieszkańców. Pisaliśmy o tym w artykule Burmistrz cenę śmieci wróży z fusów? Teraz pod rządami Niedziółki i Cycana będziemy płacić najwięcej w okolicy. Pytamy więc ponownie: Czy taki prezes to dobry wybór? 

Mieszkańcy nie mogą dzisiaj zrozumieć, dlaczego Niedziółka, który nazywał siebie managerem, obiecywał lepsze zarządzanie, robi szokujące podwyżki? O co mu chodzi pytają? Co mu zrobiliśmy, że tak drastycznie podwyższa nam ceny?

Może rację mieli ci mieszkańcy, którzy wcześniej twierdzili, że Niedziółka nie umie zarządzać? W poprzednich firmach nie umiał zwiększyć produkcji a zamiast tego zwalniał ludzi? Rok burmistrzowania Niedziółki uświadomił mieszkańcom, że pozuje do zdjęć na Facebooku i sięga po pieniądze do naszej kieszeni.

Jak zachowa się na sesji kętrzyński PiS? W czasie komisji miejskich potulnie głosował za podwyżką. Czy kętrzyński PiS pamięta, że premier Morawiecki obiecywał nam tanie państwo? Zapytamy przed sesją radnych PiS i sprawdzimy, jakie przyczyny sprawiły, że PiS głosuje teraz przeciwko mieszkańcom?

3 thoughts on “Ile zapłacimy za Niedziółkę i jego prezesów?

  1. Jakieś żart ten człowiek ” nazywa się managerem” A w sadzie przegrywa sprawy począwszy d starostwa powiatowego.
    Ale kadnecja szybko upływa a PIS kętrzyński na tym straci , bo akceptuje jego decyzje.
    Mają Rafała Pipinę na stanowisku i wszystko.
    Zostali ograni jak dziecko w przedszkolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *