Radni skontrolują KTBS i terminowe płatności Misia Uszatka – Magna Masuria

Radni skontrolują KTBS i terminowe płatności Misia Uszatka

28

Nie opada kurz po październikowej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie, na której podjęto uchwały w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kętrzynie przeprowadzenia kontroli w zakresie kontroli kart pojazdu służbowego KTBS Sp. z o. o. marki Opel Corsa Nr rej. NO 1677 P za okres styczeń – maj 2020 r. oraz w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kętrzynie przeprowadzenia kontroli w zakresie realizacji umowy podpisanej w dniu 01.09.2011 r. na okres 10 lat, na dzierżawę od miasta Kętrzyn budynku przy ul. Moniuszki 3, a w szczególności płatności terminowej za tę dzierżawę, od dnia 01.09.2011 r. do dnia 31.08.2020 r.

Obie pozycje zostały poddane głosowaniu przez radnych. Kętrzyńscy radni przegłosowali oba podpunkty, które trafią do Komisji Rewizyjnej w celu kontroli.

W pierwszym przypadku radni miejscy przyjrzą się dokładniej działalności użytkowania samochodu służbowego KTBS. Z przeprowadzonego przez naszą redakcję śledztwa w okresie od stycznia do maja 2020 roku tym samochodem poruszał się jedynie obecny prezes KTBS, co udokumentowaliśmy za pomocą zdjęć. Samochód KTBS był widziany na prywatnej posesji prezesa KTBS w Martianach oraz jak poruszał się nim po mieście w celu dokonywania prywatnych czynności, między innymi robienie zakupów w supermarketach.

Druga sprawa dotyczy realizacji umowy podpisanej pomiędzy Urzędem Miasta w Kętrzynie, a obecną właścicielką trzech niepublicznych przedszkoli w Kętrzynie. Szczególnie Komisja Rewizyjna przyjrzy się terminowym płatnościom. Jesteśmy w posiadaniu dokumentów, które potwierdzają ogromne zaległości pieniężne pomiędzy dzierżawcą obecnego Misia Uszatka, a Urzędem Miejskim w Kętrzynie. Przypomnijmy, że kwota oscylowała wokół 200 tysięcy złotych.

Jakie będą efekty pracy Komisji Rewizyjnej? Przekonamy się o tym w przyszłości.

28 thoughts on “Radni skontrolują KTBS i terminowe płatności Misia Uszatka

 1. Uchwałę rady miejskiej w Kętrzynie w sprawie zlecenia komisji rewizyjnej kontroli w KTBS Sp. z oo polecam uwadze naszym (bez)radnym w gminie Barciany, którzy uparcie twierdzą, że rada gminy nie ma prawa kontrolować poczynań spółki z o.o. ze 100% udziałem gminy. Nie chcą albo nie potrafią zrozumieć wyroku NSA z 29 sierpnia 2019r. który stanowi zupełnie co innego. Może coś z tego do nich dotrze, chociaż wątpię. Pewne ograniczenia umysłowe są nie do pokonania.

  1. Tym bardziej że jest co skontrolować w tej spółce. Wieloletnie dzierżawy pojemników na odpady od byłego podwykonawcy Olenkowicza oraz przyczynę wieloletniego odstępowania od przetargów na terenie Barcian dzięki czemu Olenkowicz je wygrywa.

 2. Czy radni sprawdza też procedurę wyboru budynku na tymczasową siedzibę muzeum w trakcie remontu zamku? Ile ofert brano pod uwagę w 2018r. kto był w komisji i jaki czynnik był decydujacy przy wyborze budynku należącego do radnego Olenkowicza. Chyba nie dlatego że w tamtym czasie był przez moment wicestarosta? Dzierżawa pomieszczeń kosztowała miasto ponad 4000 miesięcznie. Łącznie ponad 100 000 zł.

  1. No proszę i znowu Pan Olenkowicz ,jeżeli przytulnie 100 tys.odbylo się po przeprowadzeniu odpowiedniej procedury to nie powinno być problemu.
   Chyba sprawa miała miejsce jak Burmistrzem był Pan Hecman?
   Należy to sprawdzić i tyle.

 3. To Olenkowicz ma z czego zakupic kontener dla Szpitala Powiatowego.
  W koncu będa odpowiednie warunki pracy dla pielegniarek.

  1. To szewc się rozpanoszyl ,samochód służbowy to nie prywatny tak trudno zrozumieć Panie Michalski .Przecież to kolejne paliwo dla miejscowego lewactwa.

 4. To jednak Komisja Rewizyjna Rady Gminy może kontrolować Spółki Skarbu Gminy w Kętrzynie
  Bo np.w Barcianach już próbuje się na wszelkie sposoby udowadniać że nie może.
  Rada na podstawie przepisów wynikających z Ustawy o Samorządzie Gminnym powołuje oraz może dokonać likwidacji Spółki z 100% udziałem Gminy ,a nie może jej kontrolować!?
  W mojej opinii zaczynamy poruszać się w oparach absurdu.

  1. Zawsze trzeba brać poprawkę, że to jest gmina Barciany. Ten samorząd to istny gabinet osobliwości a wójcina to chyba nie lubi mieszkańców swojej gminy. Świadczą o tym chociażby fakty: Skarbnik – Korsze, dyrektor GOK – GiZycko czy Wydminy
   (wróblina). prezes ZGK- Kętrzyn, członkowie rady nadzorczej ZGK – Kętrzyn, Olsztyn. Nie wiadomo jak to jest z całą armią tzw. urzędników urzędu gminy, innych jednostek, nauczycieli. Może ktoś wie?

   1. Niestety zarówno gmina Barciany jak i gmina miejska Kętrzyn przez 20 lat były skażone układami Kozyra Hecman i niestety zaufanie do osób z ich kręgów w pewnym momencie było bliskie ZERU z przyczyn oczywistych. Nie dziwni mnie to w ogóle że jeśli był wybór to padał na osoby z poza poprzedniego układu. Osobna kwestia jest doświadczenie lecz czasem lepiej mieć swieza ekipę zaufana niż doświadczonych wrogów. Chociaz jak widzimy w UM nie musi być to zasada. Dzięki temu wiele spraw wyszło na jaw. Inaczej nigdy nie ujrzalyby światła dziennego.

  2. Wyjaśniam. Komisja Rewizyjna RG ma prawo kontrolować spółki komunalne. Ten kto twierdzi inaczej jest w błędzie i niech zapozna się z wyrokiem NSA I OSK 657/19 to się dowie. Polecam radnym Gminy Barciany zapoznanie się z tym wyrokiem. W ostatni czwartek Rada Miejska w Kętrzynie właśnie zleciła dla Komisji Rewizyjnej kontrolę w KTBS.

   1. Ja już im to wielokrotnie tłumaczyłem i przytaczałem wspomniany wyrok NSA. Tłumaczyłem, że każdy radny może wstępować do siedziby spółki i żądać okazywania dokumentów i wyjaśnień. Ale tam panuje jakaś taka niechęć do czegokolwiek, że ręce opadają. Nieliczni radni, którzy domagają się wyjaśnień są sekowani a czasem nawet zastraszani. A tu jeszcze trzy lata.

 5. Ale ten Rysiek Niedziółka lubi mieć problemy. Zamiast powołać na to stanowisko osobę, która miała doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami i pracowała by na rzecz mieszkańców miasta to zatrudnił „behapowca”. Jakie on ma doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami? No ale Ryszard wie lepiej. Oby tak dalej Ryszard. Chociaż powoli przekonujesz się jednak do starej kadry Hećmana.

 6. Jak w końcu jest z płatnością Mis Uszatek dla Urzędu Miasta ?
  Były zaległości duże wobec miasta czy nie?

  1. Komisja Rewizyjna dopiero przeprowadzi kontrolę i przedstawi protokół. Wówczas dowiemy się czy były i jakie.

 7. Mam nadziej , że nowa skarbnik Pani Kamila udostępni materiały źródłowe do kontroli opłat przez Hornicką? .

  1. A ja mam nadzieję, że protokół z kontroli Komisji Rewizyjnej będzie jawny, żeby każdy rodzic i mieszkaniec Kętrzyna miał możliwość zapoznania się z jego treścią.
   Pani dyrektor przedszkola była radną powiatową, gdzie można sprawdzić jej oświadczenie majątkowe ? Mogą być tam ciekawe informacje.

  2. Ma taki obowiązek to nie jest tylko dobra wola.
   To jest organ kontrolny Rady Miasta organu stanowiącego prawo miejscowe.

 8. A może Andrzej Michalski skomentuje okoliczności pobytu samochodem służbowym marki Opel Corsa w Lidlu i Tesco ?

 9. Ta pani z KTBS chyba ma dużo do powiedzenia myślę to ze swoich zauważeń i wiadomości…… a może poprze ją p. L…….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *