Ponownie wraca sprawa mandatu miejskiego radnego Czesława Ćwika – Magna Masuria

Ponownie wraca sprawa mandatu miejskiego radnego Czesława Ćwika

36

Podczas posiedzeń komisji rady poprzedzających czwartkową  sesją radni zostali zapoznani z listem mieszkańca Starej Różanki, zachowującego anonimowość, którego interesuje dlaczego radny  Czesław Ćwik uczestniczy w podejmowaniu uchwał  przez Radę Miejską w Kętrzynie, będąc mieszkańcem  Starej Różanki, która jest w strukturze administracyjnej Gminy Wiejskiej Kętrzyn. Z naszych ustaleń wynika, że sprawa została skierowana do Komisarza Wyborczego w Olsztynie.

Przypominamy naszym czytelnikom, że sprawa mandatu radnego Czesława Ćwika była przedmiotem zainteresowania rady na przełomie 2018/2019 r. i wówczas radni  PiS i AS nie chcieli powołać komisji, która miała zbadać czy pan radny Ćwik ma prawo zasiadać w Radzie Miejskiej w Kętrzynie. Jak się potoczą losy obecnie będziemy naszych czytelników informować.

36 thoughts on “Ponownie wraca sprawa mandatu miejskiego radnego Czesława Ćwika

 1. Majchrzak to jeb… pi… znowu skacze w swoich artykułach pełnych błędów do tego rzetelnego portalu. Poziom tutaj jest naprawdę wysoki i taki Majchrzach, złodziej i kłamca, powtarzam KŁAMCA, pisze komentarze sam ze sobą obrażające redaktora tej strony? Jak pan redaktor na to się zapatruje? Czy nie warto zwracać na tego łysego łba uwagi? Czy poruszy pan temat Suchawy? Warto przytoczyć dla ludzi historię przepuszczenia przez Majchrzaka tysięcy złotych na wódkę i pseudobloga

 2. Następnym razem wójt Barcian niech poinformuje Roberta Majchrzaka o tym, że chce iść do toalety. Będzie chłopina miał materiał na artykulik.Dobrze, że radni mają wątpliwości, ganić ich za dociekliwość i straszyć Sądem to śmieszne. Przejęła wójt metody od wielkich wodzów, co w imię posłuszeństwa zabijali wątpiących dla przykładu.
  A komentarze na TK na temat redaktora info ketrzyn 24 to dno dna.

  1. Cytat z TK: odpowiedź na słowa Wiesławy Antończyk, radnej Rady Gminy Barciany, która odczytała zapisane na kartce pytania i tezy w sprawie wygórowanych, jej zdaniem, kosztów utrzymania administracji w gminie. Niemal identyczne treści pojawiły się wcześniej na jednej ze stron internetowych.
   Brawo Pani Antończyk, jest Pani chyba jedyną radną w barciańskiej radzie która rozumie samorząd i niech się Pani nie boi tego pseudo dziennikarza, ten śmieszny dziennikarz chciałby chyba żeby Pani czytała z jego tygodnika a nie z kartki. Niech Kamińska nie straszy Panią sądem, bo Pani powiedziała całą prawdę i tylko prawdę. Pozdrawiam Panią serdecznie i niech tak Pani trzyma dalej, a ten ktoś niby z Drogosz niech wstydzi się za siebie a nie kpi z Pani.

   1. Tak potwierdzam. Na tle tych wydmuszek, tych niby radnych pani Wiesława jest dobrą radną. A jeżeli chodzi o zatrudnienie w urzędzie gminy to już padł rekord wszechczasów. Bodajże siedzi tam 29 osób. (ciekawe co oni tam robią w zamknięciu). Straszenie radnych sądem jest wyrazem bezradności. Pani Kamińsko radny ma prawo i obowiązek pytać a pani ma obowią.zek odpowiadać

   2. Żeby się wypowiadać staram się zdobyć wiedzę na ten temat u źródła i w związku z tym odsłuchałem nagranie z sesji RG Barciany która odbyła się 29 października(choć niekiedy by) o trudno-słabe nagłośnienie). Z tego co usłyszałem radna przedstawiła wzrost wydatków na Urząd Gminy a nie na całą administrację o której później mówiła Wójt. Ten redaktorTK będzie zawsze pisał tak żeby wybielić wójtową bo gmina mu za to płaci.

   3. Coś w tym jest, że bardzo często przy okazji jakiegoś tekstu dotyczącego gminy miejskiej Kętrzyn pojawia się jakiś komentarz dotyczący gminy Barciany. Co zatem łączy te dwa samorządy? Długo analizowałem aż wreszcie znalazłem. To wróble. Do pani Kamińskiej: Brzydko sobie kobieto poczynasz jeżeli to prawda, że straszysz radną sądem. Nie radzisz sobie z zarządzaniem tak maleńką gminą. W takiej maleńkiej gminie wójt powinien być w ogóle bez wynagrodzenia jak to jest w niektórych państwach albo jakieś zwroty kosztów poniesionych w związku z pełnioną funkcją. Przecież to tyle co niektóre sołectwa w Polsce. Jeżeli to prawda, że pracuje tam 29 ludzi to chyba rzeczywiście rekord ale nie w gminach ale chyba świata

 3. Zostawcie sprawę radnego Ćwika a zainteresujcie się Arkadiuszem z Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Tam bardziej są ciekawe – interesujące sprawy , może mieszkańcy zasobów spółdzielczych obudzą sie z letargu.

 4. Niestety, ale w radzie miasta a tym bardziej w policji takie osoby jak ćwik nie powinny być. Przecież to kłamca i cham. Dlaczego ten cały pseudobohater nie opisze swojego wypadku sprzed roku? Wstydzi się, że został uznany przez sąd za winnego? Dlaczego tak mu zależy, żeby zamieść tą sprawę pod dywan? Dlaczego nie padło z jego kłamliwych ust ani jedno słowo przepraszam? Dlaczego chciał przerzucić winę na pokrzywdzonego w tym wypadku? Wszystkie dokumenty z wypadku posiadam i są do wglądu dla wszystkich.

  1. A może człowiek się w końcu przyzna jak to oskarżył biednego człowieka o to, ze ukradl mu legitymację służbową?
   A tak naprawdę niewinny człowiek ją znalazł bo Panu Ć. wypadła jak jechal motocyklem?

   1. Podziel się tymi informacjami. Chętnie puścimy dalej w Świat. Czas zrobić porządek z kętrzyńską policją. 🙂 Bo chyba niektórzy zapomnieli, że pan Cz.Ć. nosi mundur. 😉

 5. Lepiej zainteresować sie Panie redaktorze „ćwirem -świrem z Wydmin” przybłędą.
  To ten cwaniaczek robi zamieszanie w samorzadzie i skłóca radnych.

 6. Panie Kochanowski lepiej proszę zakupić dla Szpitala Powiatowego kontener ogrzewany a nie namiot postawiony przed Szpitalem.
  Zbliża się zima a nie lato a personel szpitalny nie jest w wieku 20 letnim.

 7. Nawiązując do tematu artykułu. No cóż, radni As mają problem. Wcześniej uznali, że radny ma rację i mieszka w Kętrzynie. Jak wynika z listu mieszkańca Starej Różanki jest mieszkańcem tej miejscowości. Problem w tym, że radny złożył fałszywie oświadczenie i zrobił to świadomie. Będzie miał problem. Czekamy na następne informacje.

 8. Czy w tym kętrzyńskim ugrupowaniu politycznym PIS m.in. radni z PISu , są ludzie odpowiedzialni?
  Jak można, żeby osoba postronna w osobie ” duża głowa Arkadiusz” przychodzi na obrady i straszy radnego sądem?.
  Co to jest ?

  1. Zgadza się. Także pytam, dlaczego przewodniczący Rypina nie reagował na to skandaliczne wystąpienie Książka.

   1. A moim zdaniem, Rypina po swoich oszustwach i wielokrotnej obrotowości politycznej, nie ma moralnego prawa mówić czegokolwiek komukolwiek.

 9. PiS wiedział, że radny ich mieszka w Rożance a jeśli nie wiedział trzeba było zapytać się pierwszego lepszego sąsiada, żaden problem.Całe miasto się gdzie radny mieszka, chyba tylko on sam zapętlił się w swoich kłamstwach i manipulacji, co do Pana A.K. To żywot krótki, sięgnął dna zarówno w zarządzaniu jak i kulturze osobistej.Godne traktowanie internautów jest mu tak odległe jak galaktyki.I to jest fakt.

 10. Dodam jeszcze że wypowiedź radnej o wzroście wydatków na Urząd Gminy padła podczas omawiania uchwały o wzroście podatków. To był jeden z jej argumentów aby podatki nie wzrosły. Gdyby mieszkańcy odsłuchali jej wystąpienie to zobaczyliby że broniła interesów wszystkich mieszkańców. Niezrozumiałe jest dlaczego tylko jedna osoba zabrała głos w tak ważnej sprawie. Brawo!!!

  1. Pytasz się dlaczego nikogo z radnych nie obchodzą mieszkańcy? Jakie podatki będą płacić? No to popatrz na tych niby radnych. Wierni Kamińskiej tylko oglądają się do tyłu i sprawdzają czy ich wypowiedź zyskała jej akceptację. Inni mają jakieś swoje interesiki (praca. rodzina, jakaś obiecana inwestycja). Istny gabinet osobliwości. Drodzy radni: wy już nie jesteście do niczego potrzebni. Więc już kończcie, wstydu nie przynoście.

   1. Szczególnie można to zauważyć w Barcianach na przykładzie Radnego Grzegorza Calucha,żona została zatrudniona w sekretariacie Urzędu Gminy,a on przeszedł natychmiastowa metamorfozę.

 11. Według mnie odświeżenie sprawy mandatu radnego Ćwika to nie jest przypadek. Akurat teraz, kiedy PiS i AS „rozwiedli się” ,do Burmistrza (AS) wpływa pismo anonimowe mieszkańca Starej Różanki. Sprawą nie podlegającą dyskusji, że pan Ćwik nie powinien pełnić mandatu radnego miejskiego. Ale pamiętam, że na początku 2019 roku opozycja chciała to wyjaśnić i kluby PiS i AS nie pozwoliły, głosując przeciwko powołaniu zespołu, który miał sprawę wyjaśnić. Co teraz?

 12. Ludzie spójrzcie lepiej w jakich warunkach pracuja pielegniarki w namiocie przed szpitalem i jaka jest temperatura na zewnątrz że pielęgniarki muszą przyjmować pacjentów w namiocie. A może Kochanowski Michał posiedzi w namiocie chociaż 4 godziny to zrozumie problem pielęgniarek kętrzyńskiego szpitala?
  A jak nie ma pieniędzy starostwo na zakup kontenera ogrzewanego to niech radni powiatowi rzucą się z diety radnego. To są dodatkowe źródła finansów radnych i to bez podatku. A rdani służa dla wyborców przecież!

 13. Bardzo dobry pomysł.
  W koncu radni okażą dobre serce dla Szpitala Powiartowego z którego również Oni korzystają i ich rodziny.

 14. Już nie mogę tego czytać rzygać mi się chce od tego chamstwa i złodziejstwa, krętactwa , zeby to o mnie chodziło już by dawno mnie ponieśli pod byle pretekstem, to co mam we wiadomości swojej to włos się jeży…..

 15. Jaka ściema 🤣🤣🤣 mieszka w Starej Różance… Żona uciekła od niego z dziećmi, ale on cały czas tam przebywa i płacze, bo taki duży dom a jest sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *