Radny Rady Miasta w Kętrzynie wziął się do pracy [FELIETON] – Magna Masuria

Radny Rady Miasta w Kętrzynie wziął się do pracy [FELIETON]

9

Zimny prysznic czy chwila refleksji? Może widmo nie dostania się do następnej kadencji rady miejskiej? Lub inne powody czysto ludzkie? Nie pytaliśmy już o to, a wysnuwanie teorii i banalnych domysłów pozostawiamy dla pewnego kętrzyńskiego medium. Dla nas najważniejsze są fakty i dochodzenie prawdy…

… a prawda jest taka, że radny Rady Miejskiej w Kętrzynie zakasał rękawy i złożył wniosek do Komisji Rewizyjnej dotyczącej pracy ratowników wodnych na Basenie Miejskim „Kętrzynianka”. Szkoda tylko, że musiało to nastąpić tak późno, pod koniec sezonu letniego. Mamy teraz nadzieję, że Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kętrzynie dokładnie prześwietli działania dyrektora MOSiR na podstawie dokumentów, a nie słów jak to było w przypadku nas.

Również wiele pytań rodzi zaplanowana przez Okręgową Inspekcję Pracy w Olsztynie kontrola Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, a szczególnie Basenu Miejskiego „Kętrzynianka”. Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy, Łukasz Sztych, informuje nas, że wyniki pokontrolne jak i protokół prześle do wiadomości redakcji.

Czy w końcu ludzkie życie jest ważniejsze od pseudo-politycznych przepychanek? Czy skończy się czas radnych-bezradnych? Czy inni milczący radni pójdą śladem Dariusza Duczka?

Do sprawy wrócimy niebawem.

9 thoughts on “Radny Rady Miasta w Kętrzynie wziął się do pracy [FELIETON]

  1. Pseudo-polityczne przepychanki są nam bardzo dobrze znane z POprzednich kadencji zarówno w Powiecie jak i mieście. Wiadomo kto je inicjowal z jakich względów i jakimi metodami. ? Czy skończy się czas radnych-bezradnych? Nigdy nie skończy się taki czas bowiem część jest w układzie partnersko-biznesowym. Na radach milczą po za plecami obgaduga i żyje płatkami. Kto z kim i za ile. Czas przyjzec się tym plotkarzom co robią i za ile?

  2. W moim odczuciu arogancja a na pewno niekompetencja radnego Duczka, zaowocowała już swego czasu kompromitującym stanowiskiem jakie zajął On jako ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej. O konsekwencjach finansowych nie wspominając. Oby tym razem nie było tak samo.

    1. Niekompetentnych radnych ci u nas dostatek i to od lat. Najgorsi to tacy co na sesjach nie zabiegają głosu ale po za nią i na korytarzach błyszczą pustym.dowcipem. Ploteczki o wszytkich wysłuchać obronić za plecami i do władzy się przylizac.

      1. To prawda. Pan Duczek należy jednak do szpicy tej elity, naraziwszy swoją niekompetencją autorytet stanowiska Przewodniczącego Rady Miasta na śmieszność, a podatników jeśli dobrze pamiętam sprawę – na dodatkowe koszty.

  3. Dlaczego kętrzynianie nie myślą przy wyborach czy są aż tak puści, te same nazwiska, te same osoby, czy nie ma innych mądrych i bardziej kompetentnych osób? czy obiecanka stołków a potem kopniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *