Raport koronawirus: POWIAT KĘTRZYŃSKI – Magna Masuria

Raport koronawirus jest jedynie statystyką przedstawianą przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kętrzynie. Dziękujemy za pozytywny odzew, ale również za te negatywne komentarze dotyczące siania paniki. Powtarzamy to jeszcze raz – redakcja info-Kętrzyn24.pl przedstawia jedynie statystykę jakie widnieją na stronie internetowej powyższej jednostki.

Za nami kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa. Ponownie odnotowano wzrost liczby zakażeń, a liczba ozdrowieńców powiększyła się, co cieszy.

W tym tygodniu potwierdzonych zostało 661 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego z czego 246 osób jest ozdrowieńcami. W tym tygodniu odnotowano dziewięć zgonów osób zakażonych koronawirusem. Aktywnych przypadków zakażenia COVID-19 na chwilę obecną w Powiecie Kętrzyńskim jest 406 osób.  Kwarantanną domową wydaną przez inspektorat sanitarno-epidemiologiczny objętych jest 390 mieszkańców.

1 thought on “Raport koronawirus: POWIAT KĘTRZYŃSKI

  1. To tylko suche dane. Ilu wśród nas jest osób które wiedząc że mają objawy nie zgłaszają się do lekarza roznoszac chorobę? Ile z tych osób nawet na własną ręke nie izolację się od innych? Ile osób nie będąc chorym mu o tym nie wiedząc organizuje nadal spotkania towarzyskie poza kontaktami rodzinnymi? To jest skala której nikt nie liczy ale sami to akceptujemy słysząc widząc uczestnicząc. Kiedy odważymy się zwrócić takim znajomym uwagę? Gdy ktoś bliski straci zdrowie? zycie? możliwość pomocy bo system zdrowotny nie będzie już wydolny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *