TEMAT TYGODNIA: Wiemy ile władza w Kętrzynie zapłaciła Telewizji KTK – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Wiemy ile władza w Kętrzynie zapłaciła Telewizji KTK

25

O kolosalnych wydatkach na media przez obecną kętrzyńską władzę pisaliśmy wielokrotnie, lecz zawsze było jakieś „ale” w udostępnieniu tej informacji. Przez wiele miesięcy staraliśmy się dowiedzieć ile w końcu miasto oraz podległa jej jednostka w postaci Kętrzyńskiego Centrum Kultury wydawała na „propagandę” w formie Biuletynu Informacyjnego. W końcu przy pomocy radnych miejskich dotarliśmy do ogromnych kwot, które wypływały zarówno z Urzędu Miasta w Kętrzynie jak i Kętrzyńskiego Centrum Kultury na Telewizje KTK. Jednak czy to są wszystkie kwoty? Spróbujemy to wyjaśnić w poniższym artykule.

Po zamianie władzy w Kętrzynie, Ryszard Niedziółka, powołał na stanowisko wiceburmistrza Macieja Wróbla. Przez wiele lat pracował w mediach, a z relacji niektórych członków sztabu wyborczego Aktywnego Samorządu pojawił się mniej więcej w połowie kampanii wyborczej. Od tamtej pory był nierozłączny z obecnym burmistrzem. Może, dlatego też otrzymał stołek wiceburmistrza? Nie jesteśmy do końca pewni, ale do tego mogło dojść.

Wielka sprzedaż „używek” dla Książka

W 2018 roku nowe władze w Kętrzynie nie mogły już nic uszczypnąć z budżetu miasta na propagandę, lecz ustalenie nowego budżetu pozwalało na takie zabiegi. Warto dodać, że na początku 2019 roku, z nieznanego źródła sprzęt do tworzenia telewizji sprzedaje Paweł W., domniemany szwagier Macieja Wróbla. Dlaczego zadajemy pytanie, że sprzęt pochodzi z nieznanego źródła? Po pierwsze jest używany i teoretycznie chyba znamy historię tego sprzętu, lecz jeszcze bez twardych dowodów nie możemy potwierdzić tej teorii. Pracujemy nad tym skrupulatnie.

Sprzęt od Pawła W. skupuje prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, Arkadiusz Książek, którego dopytaliśmy wprost, dlaczego nie zasięgnął w tej sprawie opinii rzeczoznawcy. Otrzymaliśmy odmowę udzielenia odpowiedzi, choć to jest niepokojące, gdyż według naszych ekspertyz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier” przepłaciła ogromne pieniądze na ten używany sprzęt z nieznanego źródła.

Ciekawostką może być, że Paweł W. Stał się podwykonawcą w tworzeniu Telewizji KTK dla Spółdzielni. Trochę to nie logiczne z punktu Prezesa, skupić sprzęt nieznanego pochodzenia i jeszcze płacić dla tego samego człowieka za to, ze na nim nie pracuje. Czy jest to mądre rozwiązanie?

Więcej na ten temat w linku powyżej

Nie tylko na Woronicza otrzymuje się duże pieniądze…

W marcu 2019 roku zaczynają spływać pierwsze kwoty z miasta do kasy Spółdzielni. Powstaje Biuletyn Informacyjny Miasta Kętrzyn w wersji wideo pojawiający się cyklicznie, co miesiąc. Materiały w mojej ocenie nie odzwierciedlają rzeczywistości, jaka panowała w mieście oraz skupiała się jedynie na sukcesach włodarzy. Jednak za takie pieniądze to by i na Woronicza robili podobne materiały dla takiej mieściny. W 2019 przelano na konto spółdzielni 174 660 złotych na Telewizyjny Biuletyn Informacyjny oraz na obsługę medialną Miasta Kętrzyn. Jak wyglądała ta obsługa? Trudno powiedzieć. Pieniądze potężne, a warto dopisać tutaj kwoty na gazetową wersję Biuletynu Informacyjnego i kwota zmienia się w prawie 200 tysięcy złotych.

Pod koniec roku info-Kętrzyn24.pl nagłośniła sprawę faktur medialnych w kętrzyńskim starostwie. Gdzie za rządów Niedziółki na media również wydawano ogromne kwoty. Choć trzeba przyznać, że obecny starosta Michał Kochanowski, na Telewizję KTK od początku swojej kadencji wydał 43 909,90 zł.

Szybki przetarg, to szybka kasa?

Nadszedł rok 2020 i nastało opamiętanie, bo 13 stycznia 2020 roku Urząd Miasta Kętrzyn na BIP-e umieścił ogłoszenie przetargowe na wyemitowanie 12 audycji telewizyjnych o Kętrzynie, w których mieli się wypowiadać między innymi włodarze. Przetarg trwał niespełna siedem dni, bo do 20 stycznia do godziny 14:00. Ewentualny twórca treści w tym czasie musiał stworzyć próbkę audycji oraz próbkę logo programu. Kto zdążył? Oczywiście Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier”, która była jedynym oferentem. Wygrali przetarg i w ten sposób zgarnęli 23 616 zł. Natomiast Kętrzyńskie Centrum Kultury wydało łącznie na Spółdzielnie Mieszkaniową „Pionier” – 47 232 złotych. Wśród wydatków można znaleźć 3690 złotych na transmisje w Telewizji KTK „Gali Osobowości”, czy od stycznia do marca po 369 zł za stworzenie grafik na repertuar w Kinie „Gwiazda”. Myślę, że te ostatnie pracownicy Kętrzyńskiego Centrum Kultury potrafiliby zrobić we własnym zakresie.

Podsumowanie

Prawdopodobnie to nie ostatnie wydatki na treści związane z propagandą. Również interesują nas wydatki na realizacje życzeń dla seniorów czy stworzenie pandemicznej piosenki, w których udział wzięli między innymi Bartłomiej Zdanowicz oraz Maciej Wróbel. Sprawa wydatków na media wskazuje na powiązania pomiędzy Arkadiuszem Książkiem, a Maciejem Wróblem i domniemanym szwagrem Wróbla, Pawłem Wagnerem. Czy szalone koło wydatków zostanie przerwane? Czy te kwoty można przeznaczyć na coś innego? Oczywiście, że tak, tylko trzeba chcieć.

Kieruję też otwarte pytanie do włodarzy miasta czy takie wydatki są potrzebne? Również zwracam się z tym pytaniem do czytelników portalu info-Kętrzyn24.pl czy takie wydatki na media mają rację bytu? Czy to muszą być aż takie wydatki na media? I najważniejsze pytanie do czyjej na samym końcu tej machiny przelewów trafiają pieniądze z podatków mieszkańców Kętrzyna?

25 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Wiemy ile władza w Kętrzynie zapłaciła Telewizji KTK

 1. Jeżeli to wszystko co Pan zamieścił jest prawdą to odnosi się nie odparte wrażenie, że w Kętrzynie działa „szajka” to się w głowie nie mieści.
  Panie Burmistrzu niech Pan niezwłocznie podejmie działania,proszę tego nie tolerowac.
  Przecież to są olbrzymie sumy (jak na na nasze warunki).
  Apel do Rady Miasta o spowodowanie natychmiastowej kontroli wydatków w tym zakresie.

 2. No to zapowiada się łądna afera finansowa naszych rzadzących młodych wilków.
  Ciekawy jestem gdzie „łysy Robert obecnie z Pastarzewa” jest ukryty?

 3. Wszystkim internautom przypominam, że w poprzednich latach, kiedy prezesem spółdzielni był pan Szydłowski dwie osoby tworzyły program KTK, a płaciła im za ich pracę Spółdzielnia. Miasto nie dokładało ani grosza. Program był w całości o naszym mieście, były wywiady z mieszkańcami, były programy o ludziach tu pracujących, były relacje z posiedzeń rady i my spółdzielcy byliśmy zadowoleni. Kto nie wierzy niech porozmawia z dzisiejszą radną, panią Czech. A jak jest dzisiaj? Bardzo dobrze, że info24 dostrzega te problemy i proszę rozwikłać ten węzeł łączący tych trzech dżentelmenów. Pozdrawiam

  1. no pamietam to były obiektywne media Kalata i Zygmunt. Najpierw latali na smyczy Hecmana, apotem gdy zmienił sie klimat to raptem byli przeciwko. Walczący, obiektywni, niezłomni.

 4. To niech pani radna Czech rozliczy Wróbla z tych spraw, ma przecież kobieta doświadczenie w TV i jest na swoim terenie w przeciwieństwem do Wróbla?

 5. Szanowny Burmistrzu Niedziółka, unieważniłeś przetarg na zmianę systemów ogrzewania w mieszkaniach komunalnych z powodu braku środków finansowych. A tutaj dajesz prawie 200.000 zł na jakąś telewizję, promocję miasta?

 6. Wszedłem, / ktoś mi powiedział że mieszkańcy Kętrzyna spłacają dług Macieja/,na ten portal i oczom nie wierzę, myślałem że to kłamstwo, a tu patrzę i dalej oczom nie wierzę, / Janusz!!!/, nie musisz się martwić koledzy z Kętrzyna pomogą spłacić Tobie dług za kupioną z uchybieniami telewizję przez Ciebie od Wróbla, prawda czy fałsz?. Biedni kętrzynianie, jeszcze sporo kasy muszą wycisnąć koledzy Macieja żeby ziściły się jego marzenia wyjścia na prostą. Wstyd! Wstyd! Wstyd!. Koledzy z PiS, czas na intensywną pracę zespołową w tym mieście, bo nie będzie co zbierać, a po sobie zostawicie tylko brudne wspomnienia.

  1. Ciągle czytamy, że pis ma zrobić to czy tamto. Prawda jest taka. że pis do partia wodzowska. W skali krajowej nic się nie może wydarzyć bez woli naczelnego wodza. W skali powiatowej czy miejskiej nic bez władzy wojewódzkiej. Bez wodza nie ma partii. Taka jest prawda.

 7. A jaki tam kętrzyński PIS który popiera Macieja sympatyzującego z PO m.in. z Piotrowską itd.
  Do dnia dzisiejszego nic nie zrobili z Maciejem – cwirem – świrem , który radnych ma w pewnym poważaniu.
  Świr tylko się panoszy i siebie lansuje i nie jest związany z Kętrzynem.

 8. Tak, ma Pan rację. Brak wybitnej postaci w mieście i powiecie. Większość z PiS niestety, siedzi w układach biznesowo- towarzyskich. Nawet sprawę Michalskiego wyłożoną na tacy nie umieją załatwić, a co dopiero brać się i rozliczyć pastora Książka który zarządza miastem, tak miastem i wszystkimi osobami powiązanymi z tym układem. To nawet wiedzą osoby z PiS w Olsztynie.

 9. A może zawiadomić posłów z PISu o układzie biznesowo – towarzyskim w Kętrzyniem min. pastora Arkadiusza ?

   1. Niemożliwe! Przecież tyle to chyba okoliczni burmistrzowie i wójtowie nie zarabiają. Ale doją miasto. Znaleźli sobie źródełko. Szok! Ale jak ma się tyle długów jak pan Wróbel, jak wynika z oświadczenia ok. 670 tysięcy złotych, to nic dziwnego, że on ma 11 tysięcy, żona zatrudniona w GOKu w Barcianach też pewnie za kilka tysięcy złotych. Szok! Szok!

 10. Brawo kętrzynianie !, mówcie to wszystkim, żeby ludzie mieli świadomość co robi władza i jaki ma cel Wróbel w mieście, spłacić DŁUG. Koledzy pomogą, /burmistrz, prezes spółdzielni i niektórzy członkowie niestety, PiS/, Za trzy lata będzie jak znalazł wystartować do kolejnej kampanii wyborczej bez obciążeń finansowych, dzięki mieszkańcom Kętrzyna. To jest dopiero przedsiębiorczość Wróbla.

 11. Klika, sitwa i chamstwo łase na łatwą kasę, mnie już nic nie może zadziwić, Wróbla z Kętrzyna, a mera na referendum!!!!!

 12. W oświadczeniu majątkowym Zastępca Burmistrza wykazał, że jest współwłaścicielem dwóch mieszkań. Ciekawe co się z nimi dzieje? Stoją puste? Może warto sprawdzić?

  1. a co pana interesuje czyjaś własność? Czy panu ktos sprawdza ile mam mieszkań i czy stoją puste? To jest własnośc prywatna i chyba człowiek może sobie zrobić co chce, a panu nic do tego. Nie rozumiem co jest nie tak z wami ludzie. Ile w was zawiści i fałszu. Masakra.

 13. Tu chyba chodzi o to ,że jakby Pan Wróbel np.wynajmowal mieszkania to zysk z wynajmu powinien zawrzeć w oświadczeniu majątkowym .

  1. Ludzie ludzie zawiść zazdrość ? Swoją własnością może rozporzadzac wg własnego uznania. Jak zechce to może stac puste lub komuś uzyczyć lub oddac do dysponowania. Najpierw zwróć uwagę sam/a co robisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *