RAPORT KORONAWIRUS: Powiat Kętrzyński – Magna Masuria

Koronawirus nie odpuszcza i z dnia na dzień słyszymy o kolejnych przypadkach zakażeń COVID-19. Poniższy artykuł będzie cotygodniowym raportem dotyczącym ile osób jest objętych kwarantanną z powodu koronawiusa i ile osób w naszym powiecie jest zakażonych COVID-19.

Do tej pory zakażenie konawirusem potwierdzono u sześciu mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego. Jedna osoba to kobieta, która w marcu została od razu przetransportowana do ostórdzkiego szpitala – wracała z za granicy. Na szczęście ta kobieta jest ozdrowieńcem. Drugi przypadek wystąpił u chłopca leczonego w olsztyńskim szpitalu. Trzeci przypadek do rzekomo kobieta pracująca na jednej ze stacji paliw w Kętrzynie. Kolejne trzy przypadki potwierdzonego zakażenia COVID-19 pojawiły się w tym tygodniu. Wszystkie trzy osoby to mężczyźni w średnim wieku – mieszkaniec Kętrzyna, mieszkańcy gmin Korsze i Barcian.

Na chwilę obecną mamy 6 potwierdzonych przypadków koronawirusa u mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego, w tym jednego ozdrowieńca. Kwarantanną domową wydaną przez inspektorat sanitarno-epidemiologiczny objętych jest 42 mieszkańców z naszego powiatu – jest to stan na 6 sierpnia 2020 roku.

4 thoughts on “RAPORT KORONAWIRUS: Powiat Kętrzyński

  1. Zgodnie z danymi sanepidu i Urzedu Marszalkowskiego w Olsztynie mamy w powiecie ketrzynskim 6 przypadkow: 5 aktywnych i jeden ozdrowieniec. Jak juz chcecie pisac „raporty” to zrobcie dobry research.

    1. Ozdrowiency również liczą się jako osoby zakażone. Było 5 potwierdzonych przypadków w tym 1 ozdrowieniec

  2. 7 osób zarażonych wirusem. To prawdziwa pandemia 🙂 Pewnie w tym czasie więcej osób zaraziło się kiłą, rzeżączką czy HIVem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *