Festyn Rodzinny w Sińcu – Magna Masuria

W weekend w różnych miejscach Powiatu Kętrzyńskiego odbyły się różnego rodzaju festyny. Postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia na Festyn Rodzinny, który odbył się w sobotni wieczór (8 sierpień br.) w miejscowości Siniec (gm. Srokowo).

„Jest to inicjatywa samych mieszkańców, pani radnej Renaty Mendala, która pochodzi z tej miejscowości, pani sołtys Haliny Ryba oraz rady sołeckiej. Bardzo fajna inicjatywa. Takich inicjatyw na terenie gminy jest coraz więcej. W poszczególnych sołectwach organizowane są różnego rodzaju Festyny Rodzinne gdzie jest okazja do integracji lokalnych społeczności. Można się spotkać, porozmawiać, a przede wszystkim pobawić” – komentuje wójt gminy Srokowo Marek Olszewski, który również przyjechał na Festyn Rodzinny w miejscowości Siniec, aby porozmawiać i spotkać się z mieszkańcami.

Oprócz przeróżnych zabaw zorganizowanych przez panią radną oraz sołtysa, mieszkańcy, a zwłaszcza najmłodsi uczestnicy zobaczyć mogli pokaz sprzętu jakim dysponują Strażacy Ochotnicy ze Srokowa. Oprócz spektakularnego cięcia metalu specjalnymi nożycami mieszkańcy mogli nauczyć się technik pierwszej pomocy.

„Staramy się, aby na każdym tego rodzaju festynie zaprezentować możliwości naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Srokowa. Dysponują oni sprzętem dobrej jakości. Jest to praktyczne pokazywanie i promowanie naszych służb ratowniczych. Nie ukrywam, ze ma to też stanowić zachętę do tego, aby pojawiał się nowy narybek w OSP” – powiedział nam wójt gminy Srokowo, przyglądając się pokazowi Strażaków Ochotników ze Srokowa.

Oprócz tego mieszkańcy mogli doświadczyć pokazu koni trakeńskich – rasa konia pochodzenia staropruskiego, które na co dzień przebywają w stajni w Kątach. Zakończeniem lokalnej imprezy było wspólne ognisko oraz pokaz zdjęć sprzed kilku lat, gdzie mieszkańcy wspólnie mogli powspominać jak kiedyś się mieszkało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *