PODSUMOWANIE TYGODNIA: 3-9 sierpień 2020 – Magna Masuria

W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach – zachęcamy do rzucenia na nie okiem.

3 sierpnia doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Barcianach w wyniku, którego doszło do całkowitego spalenia dachu. O szczegółach mogą państwo przeczytać w poniższym linku:

https://info-ketrzyn24.pl/alarm-pozar-budynku-mieszkalnego-w-barcianach/

5 sierpnia Urząd Miejski w Kętrzynie poinformował nas o odwołaniu koncertu zespołu Enej. Nie podano informacji z czym to jest związane.

6 sierpnia Urząd Miejski w Kętrzynie poinformował również o oddaniu dla mieszkańców wyremontowanej ulicy Zientary-Malewskiej. Miasto otrzymało dofinansowanie na przebudowę ul. Zientary Malewskiej oraz ul.Olsztyńskiej na łączną kwotę 1 572 682,30 zł. Z własnych środków dołożono do inwestycji 674 006,70 zł. Przypomnijmy, że projekty zostały stworzone przez władze poprzedniej kadencji.

7 sierpnia na placu Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystej zbiórce, której gospodarzem był Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak uczestniczył Komendant Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek. W uroczystości udział wzięli Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Burmistrz Miasta Kętrzyn oraz Wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie Piotr Krupski.

8 sierpnia w miejscowości Siniec odbył się Festyn Rodzinny z udziałem lokalnej społeczności, a wśród gości był wójt gminy Srokowo Marek Olszewski. Również w Kętrzynie jak i na plaży w Czernikach odbyły się różnego rodzaju inicjatywy związane z piknikami i festynami. Relację z Festynu Rodzinnego w Sińcu mogą państwo przeczytać w linku poniżej:

https://info-ketrzyn24.pl/festyn-rodzinny-w-sincu/

8-9 sierpnia odbyły się rozgrywki ligowe: forBET IV liga warmińsko-mazurska oraz Grupa I klasy Okręgowej. Jak poradziły sobie nasze lokalne zespoły? Zapraszamy do artykułu w linku poniżej:

https://info-ketrzyn24.pl/pilkarski-weekend-forbet-iv-liga-grupa-i-klasy-okregowej/

Serdecznie zapraszamy do sprawdzania również innych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

1 thought on “PODSUMOWANIE TYGODNIA: 3-9 sierpień 2020

  1. .. a w Srokowie 7 lipca rozpoczęło działalność kino plenerowe. Najpierw był seans dla najmłodszych a o 21 film dla dorosłej publiki. Zamiast ławek były wygodne leżaki – MOŻNA coś fajnego zrobić? -MOŻNA!!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *