REGION: 17-latek miał przy sobie mefedron, haszysz i marihuanę – Magna Masuria

REGION: 17-latek miał przy sobie mefedron, haszysz i marihuanę

0

17-latek miał narkotyki w szkole. Podczas kontroli policjanci znaleźli u niego mefedron, haszysz i marihuanę. Policjanci sprawdzają, skąd 17-latek miał narkotyki i prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Posiadanie narkotyków wiąże się m.in. z odpowiedzialnością karną, która może później skutecznie ograniczyć młodym ludziom możliwości startu w dorosłość. Posiadanie narkotyków może skończyć się skazującym wyrokiem sądu, co będzie miało wpływ na to, że osoba z takim wyrokiem nie będzie mogła zostać wszędzie zatrudniona do pracy. Jednak zażywanie narkotyków stanowi przede wszystkim poważne zagrożenie dla zdrowia młodego człowieka.

Policjanci, nauczyciele działają na wiele sposobów, żeby chronić dzieci i młodzież przed przestępczością narkotykową – zarówno poprzez zatrzymania osób, jak też działania profilaktyczne.

Do jednego ze zdarzeń doszło w ełckiej szkole (31.10.2023r.). Po zgłoszeniu podejrzenia posiadania narkotyków przez ucznia, policjanci znaleźli u 17-latka w bieliźnie substancje odurzające. Nastolatek miał kilka woreczków z haszyszem, mefedronem i marihuaną – tak pokazują wstępne testy.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Policjanci sprawdzają, skąd 17-latek miał narkotyki. Posiadanie każdej ilości środków odurzających jest zakazane. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *