REGION: Groźny wypadek w Lelkowie – Magna Masuria

29 października br. około godz. 03:00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 510 w miejscowości Lelkowo. Kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, który z impetem uderzył w kilka przydrożnych drzew. Siła uderzenia była tak duża, że elementy konstrukcyjne pojazdu zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów.

Pojazdem podróżowało łącznie pięć osób, w wieku 16 – 30 lat. Wszystkie osoby podróżujące pojazdem odniosły obrażenia i po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu wypadku zostały przewiezione przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali w Bartoszycach, Elblągu i Olsztynie. Jedna z najbardziej poszkodowanych osób była nieprzytomna i znajdowała się wewnątrz rozbitego audi.

Do działań ratowniczych jako pierwsi przystąpili strażacy ochotnicy z OSP Lelkowo.

Łącznie na miejsce wypadku skierowano cztery zespoły ratownictwa medycznego (Braniewo, Pieniężno, Orneta, Górowo Iławeckie), dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Okoliczności wypadku wyjaśniali do godzin porannych braniewscy policjanci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *