REGION: Marcin Kulasek został Wiceministrem Aktywów Państwowych – Magna Masuria

REGION: Marcin Kulasek został Wiceministrem Aktywów Państwowych

1

Nowa Lewica w ostatnim czasie zaprezentowała swoich ministrów i wiceministrów w rządzie Donalda Tuska. Politycy tej formacji stanęli na czele czterech ministerstw, ale też ma także osiemnastu wiceministrów z czego sześciu z poselskimi mandatami.

W nowym koalicyjnym rządzie znaleźli się: wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister ds. równości Katarzyna Kotula i minister nauki Dariusz Wieczorek.

Dwóch wiceministrów pochodzi z Warmii i Mazur. Marcin Kulasek, który uzyskał ponownie mandat poselski został powołany na wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Razem z ministrem Borysem Budką zajmować się będą między innymi funkcjonowaniem spółki Orlen, w tym prawdopodobnie będą nadzorować projekt budowy olejarni Orlenu w Kętrzynie. Wiceminister z Warmii i Mazur będzie bardziej rozumiał nasze lokalne sprawy i potrzeby niż minister z Warszawy czy innego zakątka Polski.

Drugim wiceministrem z naszego regionu został Ireneusz Nalazek, który będzie pracował w Ministerstwie Sportu. Jest byłym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, srebrnym medalistą Mistrzostw Europy z 1981 roku oraz zasiadał w Radzie Miejskiej Olsztyna. Wielokrotnie ubiegał się o posadę radnego w Sejmiku Województwa, lecz bezskutecznie.

1 thought on “REGION: Marcin Kulasek został Wiceministrem Aktywów Państwowych

  1. Kolejny specjalista po Ziejewskim od Aktywów Państwowych. A karuzela stanowisk kręci się dalej Jacek Protas nauczyciel W-F ,v-ce ministrem od Funduszy i Polityki Regionalnej ,a Włodzimierz Nalazek podsekretarzem stanu w ministerstwie sportu i turystyki na którego czele stoi Nitras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *