REGION: Nielegalnie przekroczyli granicę z Federacją Rosyjską – Magna Masuria

REGION: Nielegalnie przekroczyli granicę z Federacją Rosyjską

1

Turyści wbrew przepisom przekroczyli granicę polsko-rosyjską na jeziorze Gołdap. Zostali ukarani mandatami przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

9 lipca funkcjonariusz Straży Granicznej w czasie wolnym od służby zauważył dwie osoby płynące łódką po jeziorze Gołdap. Turyści nie zważając na oznakowanie granicy państwowej wpłynęli na wody Federacji Rosyjskiej. Funkcjonariusz z Gołdapi natychmiast o zdarzeniu poinformował kolegów z placówki. Na miejsce przybył patrol Straży Granicznej.

Mieszkańcy Białegostoku, tłumaczyli, że nie zauważyli słupów granicznych oraz bojek na jeziorze i nie mieli pojęcia, że przekroczyli granicę i wpłynęli na terytorium FR.

31-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta zostali ukarani 100 zł mandatami.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych – w przejściach granicznych.  Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub w Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł, bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

1 thought on “REGION: Nielegalnie przekroczyli granicę z Federacją Rosyjską

  1. Aa tę łódkę to turyści skąd wzięli? Nie za mało edukacji w terenie? w tej wypożyczalni nie powinno być informacji o przebiegu granicy na jeziorze i o tej bojce? Trudno dotrzeć do tego typu punktów aby zostawić u nich ulotki?
    Teraz piszą ,,Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych – w przejściach granicznych. Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych.”
    Przecież o tej bojce pływającej w żadnych przepisach przeczytać niedasie. Przydałalaby się taka edukacja przed a nie po fakcie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *