REGION: Służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą – Magna Masuria

REGION: Służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą

0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z policjantami z komendy miejskiej w Toruniu i komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, przy wsparciu kontrterrorystów, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Gang specjalizował się w handlu narkotykami. Efektem pracy funkcjonariuszy było zatrzymanie 26 osób. Większość z nich usłyszała już zarzuty. 12 osób trafiło tymczasowo do aresztu. Część zatrzymanych to czynni pseudokibice piłkarskiego klubu z Torunia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, od dłuższego czasu pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej. Podczas działań, policjanci połączyli siły z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, by wspólnie zlikwidować siatkę dilerów narkotyków.

Mundurowi przygotowali szeroko zakrojoną akcję na terenie Torunia i powiatu toruńskiego. Włączyli się w nią także policjanci Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” z Warszawy oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Bydgoszczy i Gdańska, a także funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. W działaniach wzięli udział także kryminalni z wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W miniony czwartek (26.10.2023 r.) przeszło dwustu funkcjonariuszy przystąpiło do realizacji  i dynamicznych zatrzymań, podczas których użyto m.in. granatów hukowych. Zatrzymano 26 osób w kilkunastu miejscach, w jednym czasie.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania i auta osób zamieszanych w handel narkotykami.

W wyniku działań, policjanci i funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przejęli prawie 25 kilogramów narkotyków, w tym m.in.: marihuanę, amfetaminę, MDMA oraz proszki i kryształy, które trafiły do dalszych badań. Czarnorynkowa wartość środków odurzających to prawie milion zł. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar, zajęto mienie na kwotę ponad 300 tys. złotych i 1 500 Euro.

Po przesłuchaniach i przedstawieniu zarzutów Prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy zdecydował o skierowaniu wniosków o tymczasowe aresztowania.

12 osób trafiło za kraty aresztów za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym 11 osób na 3 miesiące, jedna na 2 miesiące. Wobec czterech podejrzanych prokurator zdecydował o policyjnych dozorach. Natomiast trzy osoby dodatkowo zobligowano do wpłaty poręczenia majątkowego i mają zakaz opuszczania kraju. Pozostałych zatrzymanych, po przesłuchaniach, zwolniono.

Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *