REGION: Sprawdzali autentyczność dokumentów – Magna Masuria

REGION: Sprawdzali autentyczność dokumentów

1

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu z zakresu zabezpieczeń dokumentów.

Podczas szkolenia (25 i 26 października) funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej doskonalili swoje umiejętności w zakresie zabezpieczeń dokumentów. W wykładach uczestniczyło 40 funkcjonariuszy z placówek podległych W-MOSG. Szkolenie skierowane było do funkcjonariuszy, którzy na co dzień realizują zadania związane z kontrolą graniczną oraz ochroną zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

W trakcie przedsięwzięcia funkcjonariusze SG zapoznali się z formami zabezpieczeń dokumentów, m.in. technikami personalizacji oraz urządzeniami stosowanymi do weryfikacji autentyczności blankietów. Omówiono występowanie zabezpieczeń. M.in. w paszportach, dowodach osobistych i rejestracyjnych.

Przekazana wiedza przez specjalistę z Centrum Szkoleń i Ekspertyz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie zostanie wykorzystana w codziennej służbie.

1 thought on “REGION: Sprawdzali autentyczność dokumentów

  1. Niech sprawdzą autentyczność w ukompletowaniu dokumentów personalnych zomola ze Śląska. Czy jest w jego teczce zapis i zakres zadań z pełnionej służby w ZOMO?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *