REGION: Trwa nabór do programu in vitro z dofinansowaniem dla par w woj. warmińsko-mazurskim! – Magna Masuria

REGION: Trwa nabór do programu in vitro z dofinansowaniem dla par w woj. warmińsko-mazurskim!

0

29 marca ruszyły zapisy do kolejnej edycji Programu leczenia in vitro z dofinansowaniem dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. To już 3 rok, kiedy pary z warmińsko-mazurskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie leczenia i jak do tej pory Program Urzędu Marszałkowskiego cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Kliniki INVICTA są realizatorem Programu od początku jego trwania.

Efekty leczenia in vitro z dofinansowaniem w woj. warmińsko-mazurskim

Wojewódzki Program wsparcia leczenia niepłodności dla par z warmińsko-mazurskiego trwa od 2021 r. Pary biorące udział w Programie mają możliwość zgłoszenia się i realizacji leczenia w wybranej Klinice INVICTA.

Realizujemy Program in vitro dla par z województwa warmińsko-mazurskiego od początku i cieszy nas to, że po tych 2 latach możemy już pochwalić się efektami. W 2021 i 2022 r. dzięki naszej pomocy przyszło na świat 11 dziewczynek i 5 chłopców – małych mieszkańców Warmii i Mazur. Obecnie 9 pacjentek pozostających pod opieką naszych Klinik jest w ciąży i czeka na narodziny swojego dziecka – mówi Patrycja Witt, Kierownik Kliniki INVICTA w Gdańsku.

Kto może dostać dofinansowanie leczenia?

Z dopłaty do leczenia in vitro mogą skorzystać pary mieszkające na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i rozliczające się we właściwym dla miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym na terenie województwa. Para ubiegająca się o dofinansowanie powinna mieć stwierdzoną i potwierdzoną dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności lub udokumentowane, nieskuteczne, zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu.

Warunkiem koniecznym w przypadku kobiety jest również spełnienie kryteriów dotyczących wieku.
O dopłatę do leczenia mogą ubiegać się kobiety w wieku między 20-42 r. ż. (wg rocznika urodzenia).

Pary, które zgłaszają się do nas i chcą skorzystać z dofinansowania, muszą przejść przez etap kwalifikacji do leczenia oraz spełniać wymogi formalne. Wiemy, że pacjentów często przytłacza „formalna” część związana z procedurą, dlatego w Klinice INVICTA już od początku zapewniamy pacjentom wsparcie dedykowanego opiekuna, który dba o to, by wszystkie formalności zostały dopełnione. Przeprowadzamy pacjentów przez ten proces – dodaje Kierownik Kliniki INVICTA w Gdańsku.

Koszty leczenia in vitro dla mieszkańców Warmii i Mazur

Pary z województwa warmińsko-mazurskiego mogą skorzystać z jednokrotnego dofinansowania
procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie (dawstwo żeńskich komórek rozrodczych oraz dawstwo męskich komórek rozrodczych) lub do programu adopcji zarodka.

W przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego oraz procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie, dofinansowanie wynosi do 6 tys. zł. W przypadku procedury z adopcją zarodka w ramach dawstwa innego niż partnerskie, dofinansowanie wynosi do 3 tys. zł.

Liczba miejsc w programie jest ograniczona

Zapisy do Programu in vitro z dofinansowaniem dla mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego ruszyły 29 marca i potrwają do wyczerpania środków finansowych przyznanych Klinice na realizację Programu.

Zachęcamy pary, które rozważają rozpoczęcie leczenia, aby skorzystały z możliwości, jaką oferuje Program Urzędu Marszałkowskiego. W Klinikach INVICTA czekamy na zgłoszenia i jesteśmy gotowi dalej walczyć o to, żeby na Warmii i Mazurach rodziły się dzieci. Ze swojej strony możemy zapewnić,
że posiadając silny zespół doświadczonych embriologów, lekarzy i własne laboratoria, możemy szybko rozpocząć proces leczenia i zrobimy co w naszej mocy, aby spełniać rodzicielskie plany i marzenia mieszkanek i mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego –
dodaje Patrycja Witt.

Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie:
58 58 58 800.

Szczegóły dotyczące dofinansowania w ramach Programu dostępne są na stronie Kliniki INVICTA.

https://www.klinikainvicta.pl/przewodnik-finansowy/dofinansowanie-in-vitro/warminsko-mazurskie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *