REGION: Wierni z Warmii i Mazur przybyli na Odpust w Świętej Lipce – Magna Masuria

REGION: Wierni z Warmii i Mazur przybyli na Odpust w Świętej Lipce

0

fot. Archidiecezja Warmińska

Pielgrzymi z Warmii i Mazur spotkali się w niedzielę, 28 maja br., w sanktuarium Świętej Lipki. W pielgrzymce gwiaździstej uczestniczyli wierni z Reszla, Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna i Korsz, którzy przybyli, aby wspólnie oddać cześć Matce Jedności Chrześcijan, Pani Świętolipskiej.

Pierwsze słowa powitania do pielgrzymów wypowiedział o. Grzegorz Nogal SJ, proboszcz i kustosz sanktuarium. Zachęcił wszystkich do uczestnictwa w modlitwie, która miała się stać ofiarą skierowaną do Boga Ojca poprzez wstawiennictwo Matki Jedności Chrześcijan, Pani Świętolipskiej. Główną intencją tej modlitwy było błaganie o dar jedności dla podzielonych narodów i chrześcijan, aby ten dar jedności przyniósł pokój między konfliktującymi się narodami i wśród chrześcijan.

Mszy św. w Świętej Lipce przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. W swojej homilii nawiązał do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypominając, że aby zrozumieć naukę Chrystusa i prawdy wiary, potrzebujemy daru Ducha Świętego. Przywołał przykład Apostołów, którzy pomimo posiadanej wiedzy, doświadczeń i świadectwa cudów i zmartwychwstania, nie potrafili ich w pełni zrozumieć. Dopiero dar Ducha Świętego otworzył im oczy i serca na prawdy objawione. Wiara jest bowiem darem Ducha Świętego, a nie tylko wynikiem ludzkich poszukiwań i dociekań.

Pielgrzymka gwiaździsta do sanktuarium Świętej Lipki jak i sam Odpust były pięknym i doniosłym wydarzeniem, które połączyło ludzi z różnych miejscowości w duchowym doświadczeniu. Wraz z abp. Józefem Górzyńskim i o. Grzegorzem Nogalem SJ, wierni modlili się o dar jedności i pokój dla podzielonych narodów i chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *