WAŻNY TEMAT: Winni się tłumaczą… – Magna Masuria

fot. trzej członkowie Spółdzielni idący na spotkanie z Prezesem

Tak można nazwać zachowanie trzech członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, którzy w poniedziałek [29 maja] o godz. 13:00 udali się do biura Spółdzielni pod pretekstem złożenia wniosku z żądaniem zwołania Walnego Zgromadzenia celem przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Nadzorczej. Dziwnym zbiegiem okoliczności tych trzech członków jest również nowo wybranymi kandydatami do Rady Nadzorczej tej Spółdzielni i jeszcze ciekawszym faktem jest to, że na złożenie złożonego już wniosku umówili się w konkretnym dniu i godzinie na spotkanie z Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” – Arkadiuszem Książkiem.

Teraz ci trzej panowie zaprzeczają sami w sobie – na prowadzonym przez jednego z nich portalu internetowym pojawił się post, że ów wniosek złożyli już w dniu 24 maja. Więc powstaje pytanie, co było powodem ich spotkania z Prezesem? Tłumaczenie, że żądali uzyskania odpowiedzi czy konkretnych oświadczeń od Prezesa można potraktować jak wymuszenie czy nawet szantaż.

Jedyne żądanie jakie mogą sobie ci trzej panowie rościć to wydanie paragonu w sklepie czy za wykonaną usługę, a nie żądać od razu konkretnych działań od Prezesa zarządzającego ogromną Spółdzielnią i obwarowanego odpowiednimi przepisami oraz terminami.

Wywnioskować również można, że ci trzej panowie nie zapoznali się do końca ze Statutem SM „Pionier” w Kętrzynie. Według przepisów zapisanych w Statucie Walne Zgromadzenie zwołuje Zarząd Spółdzielni przynajmniej raz w roku w ciągu 6 miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Zarząd również może zwołać Walne Zgromadzenie na wniosek Rady Nadzorczej lub poparty 1/10 podpisów członków Spółdzielni. Jasno zatem wynika z przepisów, że Prezes Książek najpóźniej powinien ogłosić zwołanie Walnego Zgromadzenia w dniu 5 czerwca, a pierwsze cząstkowe powinno odbyć się 26 czerwca. To wszystko wynika z przytoczonego art. 44 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie.

Co było zatem prawdziwym powodem spotkania się „Zbawców Spółdzielni” z Prezesem Książkiem? To zostanie już pomiędzy Prezesem i ów „Zbawcami Spółdzielni”. Jednak dociekliwi i zgryźliwi pewnie by powiedzieli, że chodzi tu o stołki… a co państwo sądzą o tej całej sytuacji?

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

32 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Winni się tłumaczą…

 1. Redaktor jak zawsze pełen profesjonalizm. Cieszę się, że dozylem czasów gdzie w Kętrzynie mamy tak dobrego redaktora, który nie boi się napisać prawdy o wszystkich świętych tego miasta. Brawo!

  1. nie boi sie napisać prawdy o wszystkich świetych tego miasta? tak? to kiedy będzie prawda o kucharzu, który swoje interesy przy działalnosci społecznej a najbardziej hećnańskich rządach poustawiał? a to smieci z komunalnikiem w Kętrzynie i w Barcianach a może teraz we współpracy pracy z Michalkiem? ile swoich znajomyych powsadzał do urzędów? A do prezesika Książka nie chodzi na spotkania? Czemu jemu zdjęcia nie zrobił?

 2. nie rozumiem tego
  mają emerytury i jeszcze im mało?
  po co ta gonitwa
  zróbcie miejsce młodym ludziom

 3. Ze statutu Spoldzielni:

  § 44
  1. Walne zgromadzenie zwołuje zarząd przynajmniej raz w roku w ciągu 6
  miesięcy po upływie roku obrachunkowego.
  2. Zarząd zwołuje walne zgromadzenie także na żądanie:
  1) rady nadzorczej,
  2) przynajmniej 1/10 liczby członków.
  3. Żądanie zwołania walnego zgromadzenia powinno być złożone pisemnie z
  podaniem celu jego zwołania.
  4. W przypadku wskazanym w ust. 2 walne zgromadzenie zwołuje się w takim terminie, aby mogło się ono odbyć w ciągu czterech tygodni od dnia
  wniesienia żądania. Jeżeli to nie nastąpi, zwołuje je rada nadzorcza, związek rewizyjny, w którym spółdzielnia jest zrzeszona, lub Krajowa Rada
  Spółdzielcza, na koszt spółdzielni.

  1. Podłączam się pod pytanie Redaktora po co oni tam poszli? Pozostał niesmak i stracili moje zaufanie!

 4. jeden z tych panow chwali się zasługami dla niepodległość w latach 1956-1989, a teraz kolaboracja? serce peka

 5. Przecież w ub.roku powołano nową Radę Nadzorczą, dlaczego nie podejmuje działań i nie odwołuje urzędującego Zarządu i nie powołuje nowego Zarządu co stoi na przeszkodzie ?

  1. Ktoś zaskarżył uchwały i wszystko jest w Sadzie, ale nie powinno być tak że część sie wyłamuje i do „korytka” leci

 6. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego w tym Kętrzynie tylko takie dziwne rzeczy się dzieją? Nie rozumiem tej zgryzoty i zawziętości w walce o stołki. Po co to nam? Czy oni nie rozumieją, że na ich przepychankach tracą zawsze ci najmniejsi czyli zwykli mieszkańcy? Mogli by oni dać sobie spokój z tym wszystkim. Redaktor Jędrzejczak wszystko dobrze opisał. W czerwcu musi być walne i wtedy podejmiemy decyzję.

 7. Pomijając działania ,, zbawców spółdzielni”, Panie redaktorze warto by było opisać co tak naprawdę dzieje się w Spółdzielni. Z tego co mi wiadomo działania ,, zbawców,, jak też i Prezesa spowodowały wielkie braki kadrowe, kilka osób się zwolniło, część „choruje’ i jeszcze 3 osoby zwolnione dyscyplinarnie. Już chyba niedługo to w Spółdzielni będzie pracowała tylko klimatyzacja…………….

 8. Panie Redaktorze. Artykuł jak zwykle ciekawy. Zastanawiam się, co się dzieje z innym działaczem, działaczem Stowarzyszenia Mieszkam-Płacę-Wymagam czy jak tam, panem Krzysztofem z osiedla Piastowskiego. Czyżby panowie na zdjęciu odstawili go na boczny tor, czy pan Krzysztof nie akceptuje działania tych ze zdjęcia.

  1. Pan Krzysztof jest bardzo uczciwym człowiekiem i myślę, że nie chciał brać udziału w tym cyrku. Mam nadzieję, że to on zostanie prezesem Spoldzielni a nie Staś

 9. Ciekawe się dzieją sie rzeczy w Spółdzielni Mieszkaniowej . Czekamy kiedy będzie rozwiązany problem z absolutorium dla Książka, Nahornej, Powroźnika?

 10. Jeżeli ta trójka ma być zbawcami Spółdzielni, to naprawdę nie wróży to nic dobrego dla jej funkcjonowania. Mam tylko nadzieję, ze Spółdzielcy wreszcie sią opamiętają i zaczną zwracać uwagę na to co jest istotne dla jej istnienia i zapewnienia racjonalnych opłat, a nie będą słuchać ludzi, których jedynym celem jest wykorzystanie niezadowolenia z dotychczasowego zarządzania i dorwania się do, chciałem napisać k….ta, ale powiem konfitur, jakich oczekują, gdy już się tam znajdą. Czy się mylę, może tak, może nie. Gdyby było inaczej, to ci panowie przedstawiliby kwestę przyszłego wynagrodzenia jakie zamierzają sobie zapewnić.

  1. zamiast zbawcy redaktor powinien napisać darmozjady przecież ci panowie utrzymują się z emerytur i to nie małych a także a także mają kaskę z diet w różnych radach

 11. zdanowicz bartłomiej kumpel wróbla macieja , ściągnięty przez wróbla na posadę dyrektora kck po wykurzeniu Damiana Nietrzeby wygral wybory uzuprłniające do rady miejskiej w Lidzbarku Warmińskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *