RESZEL: 23-latek kierował VW Golfem – nie miał prawa jazdy! – Magna Masuria

RESZEL: 23-latek kierował VW Golfem – nie miał prawa jazdy!

0

Dotychczas, jeśli ktoś kierował pojazdem, mając nieodpowiednie prawo jazdy otrzymywał mandat karny. Taryfikator przewidywał również 500 zł mandatu dla osoby, która kierowała pojazdem, nie posiadając żadnych uprawnień. Od 1 stycznia br. kary za tego typu wykroczenia zmienił się diametralnie. Ponadto sprawą kierowania autem bądź motocyklem bez wymaganych uprawnień obligatoryjnie zajmował się będzie sąd.

W niedzielę (06.02.22r.) parę minut po godzinie 20:00 w miejscowości Wola w gminie Reszel, policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki VW Golf. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec gminy Kolno. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu  i zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych. W trakcie wykonywanych czynności służbowych funkcjonariusze ustalili, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, którym się poruszał.

Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami mundurowi sporządzili stosowną dokumentację z przeprowadzonej kontroli drogowej oraz skierowali wniosek o ukaranie 23-latka do sądu.

Zgodnie z nowymi przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tys. zł. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tys. zł. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *