RESZEL: Prokuratura bada czy doszło do molestowania uczniów w ZS im. M.Rataja w Reszlu!

15

ilustracja poglądowa

Dotarliśmy do niepokojących informacji, że Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie prowadzi obecnie trzy postępowania dotyczące podejrzenia popełnienia przez nauczycieli i wychowawców Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu czynów przeciwko wolności seksualnej, to jest o przestępstwo z art. 197 [Zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej] § 2 Kodeksu Karnego – jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – i inne o tym samym charakterze.

Jak wyjaśnia dla info-Kętrzyn24.pl Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Daniel Brodowski: – wszystkie trzy postepowania są w chwili obecnej prowadzone w sprawie. Nikomu nie zostały postawione zarzuty. W postępowaniach trwa gromadzenie materiału dowodowego, zaplanowano szereg czynności dowodowych, w tym przesłuchania świadków.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

15 thoughts on “RESZEL: Prokuratura bada czy doszło do molestowania uczniów w ZS im. M.Rataja w Reszlu!

  1. A jaka ma być? Postępowanie karne trwa na razie w sprawie i nikomu nie postawiono zarzutów. Czego oczekujesz?

 1. Na co reakcja ? Proszę, nie porównywać sprawy PUP a szkoły , to zupełnie inna materia uczeń- nauczyciel , uczniowie niepełnoletni lub pełnoletni , ale jednak dzieci, mam nadzieję, że to tylko podejrzenia . Bo inaczej, to wielka porażka, to bardzo smutne i bolesne . Jeśli to prawda to potrzebne są zdecydowane działania.

  1. Czyli dorosłych można krzywdzić a dzieci nie? Ciekawe. Albo się reaguje albo nie. Albo się uznaje podejrzenia albo nie. A może powód jest inny?

   1. Nikogo nie wolno krzywdzić, ale ten artykuł jak czytam dotyczy podejrzenia ewentualnego molestowania ucznia przez nauczyciela i to aż trzy przypadki ? . Ale jeśli coś jest na rzeczy to bezwzględnie trzeba reagować , macie racje, że to straszne jeśli dotyczy młodego człowieka, którego rodzice wysyłają do szkoły po wiedzę i zdobycia wykształcenia

    1. A co jeśli prawda. Można sobie gdybać i rozważać. Ale ludzi trzeba chronić przed takimi, którzy wykorzystują swoją zwierzchność, swoje lepsze położenie. Nie chciałbym być w skórze Starosty i Rady, jeśli to wszystko okaże się prawdą, an Oni nie zareagowali. Tymczasowe zawieszenie jest lepsze niż branie na swoje barki odpowiedzialności za zaniechanie takich działań. I tu nie ma znaczenia, ile lat ma osoba pokrzywdzona. Wybór kogo pozwalam krzywdzić? No słaby pomysł…. Współczuję…

 2. Nie widzę różnicy w sprawie ta co się dzieje w zespole szkół a tej w urzędzie pracy. I tu i tu są świadkowie, sprawa jest w prokuraturze w obu przypadkach. Mało tego w sprawie pup do prokuratury złożyła inspekcja pracy. Skoro starosta cały czas mówi, ze to są pomówienia to dlaczego w zespole szkół nie mogą być także pomówienia? Wszyscy wiedza dlaczego w zespole szkół zareagował inaczej a w sprawie pup udaje ze nic się nie dzieje. Przykre to, ze w pup odeszło tyle osób z doświadczeniem i jest wszystko w porządku a tu mogą być pomówienia i starosta tak ostro zareagował.

 3. Przed Wakacjami też była afera, podejrzenia, sms przekazane przez matke i sprawe zamietli, a starosta na dzień nauczyciela dał jeszcze nagrodę i wyróżnienie.

 4. Redaktor niech sprawdzi kto dostał nagrodę w Pup.To może być temat.Radna Baraniecka niech zapyta na sesji albo Węglarski może lepiej.To publiczne pieniądze mamy prawo wiedzieć.

 5. Ręka rękę myje, ciekawe czy nosząca wysoko głowę żona jest dumna. Zawsze do każdej uczennicy zagadywał głupimi tekstami z podtekstem. Poprzedni dyrektor bawił się z sekretarką, a ten poczuł władzę i zabrał się za uczennice. Żenada. Znajdźcie kogoś z konkretnymi kompetencjami na to stanowisko. Szkoda dziewczyn, trauma na całe życie przez przygłupa, który nie potrafi skorzystać z usług pań lekkich obyczajów aby sobie ulżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *