RESZEL: Rowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie! – Magna Masuria

RESZEL: Rowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie!

0

Wnioskiem o ukaranie zakończyła się kontrola nietrzeźwego rowerzysty. Zatrzymany przez reszelskich policjantów 34-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W efekcie, po przeprowadzonych czynnościach wyjaśniających, wniosek o jego ukaranie trafi do sądu, a mężczyzna może zostać ukarany grzywną do 30 tys. zł.

W niedzielę (21.08.2022) przed godz. 20:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Reszlu na trasie Kępa Tolnicka -Reszel zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie gdzie może zostać ukarany grzywną nawet do 30 tys. zł.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości, może mieć tragiczne skutki. Nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg – dotyczy to również kierujących pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 r., wprowadziły między innymi wyższe kary za jazdę po alkoholu. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny np. rowerem, grozi mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *