Rezygnacja w obliczu skandalu? [FELIETON POSESYJNY] – Magna Masuria

Rezygnacja w obliczu skandalu? [FELIETON POSESYJNY]

60

Wczoraj odbyła się styczniowa Sesja Rady Miasta w Kętrzynie, która pomimo tego, że była bardzo krótka to obfitowała w bardzo ciekawe historie dotyczące miasta. Przede wszystkim padł blady cień na burmistrza z powodu braku dofinansowania na ulicę Ogrodową, o czym pisaliśmy w temacie tygodnia i będziemy ten wątek kontynuować, aby dowiedzieć się do końca, kto zawinił. Również mieszkańcy, pracownicy KTBS-u oraz radni dowiedzieli się o rezygnacji Andrzeja M. ze stanowiska Prezesa KTBS-u.

Z informacji, jakie przekazał burmistrz Andrzej M. złożył na ręce rady nadzorczej KTBS-u rezygnację w środę 27 stycznia, a na wczorajszej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie odczytane zostało jego oświadczenie, które wywołało oburzenie, ale też skandal. Twierdzi w nim, że wszyscy są winni oprócz niego. I szczerze powiedziawszy mnie też oburzyło te oświadczenie, wręcz otworzył się nóż w kieszeni. Można byłoby tu zacytować dżingiel z Kanału Sportowego, w którym występuje Marcin Najman i mówi: co ty…. Jednak nie zniżajmy się do tak niskiego i prostackiego zachowania, jakie pokazał nam Andrzej M. w swoim oświadczeniu. Dotarliśmy do tego oświadczenia i na chłodno, na drugi dzień postanowiliśmy je skomentować.

„Pracę prezesa zarządu postrzegam od samego początku, jako pracę w roli dobrego gospodarza, który nie tylko dba o ludzi, ale też o mienie i każdy grosz” – pisze w oświadczeniu Andrzej M. i wnioskuję, że jemu tylko się wydawało, że wszystko jest cacy. Przypomnijmy ostatnie artykuły z portalu info-Kętrzyn24.pl gdzie pisaliśmy o działaniach prokuratury, miażdżącym wyniku kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz o sprawach sądowych, które były prezes z nieoficjalnych informacji przegrywa. Jak pan był dobrym gospodarzem, kiedy siano terror w szeregach pracowników? Uporczywie niszczono związki zawodowe i jak pan oszczędzał każdy grosz, kiedy używał samochodu KTBS-u do prywatnych celów?

„W sytuacji, gdy nasi konserwatorzy nie mieli, czym pracować, osobiście udawałem się do zaprzyjaźnionych sklepów czy hurtowni i pozyskałem bezpłatne dla nich narzędzia niezbędne do pracy…” no i nie wiem czy się śmiać czy płakać? Ciekawe były te hurtownie i sklepy, które nazywają się Tesco, Lidl czy Biedronka. Zwrócę się z zapytaniem do nich czy Andrzej M. robił u nich darmowe zakupy dla dobra spółki. Jeżeli tak to zwracam honor, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że wchodził pan do tych sklepów, brał narzędzia, gdzie ich nie ma i wychodził jakby nigdy nic. I był to przypadek, że w sobotni wieczór zobaczyłem na pańskiej posesji w Martianach samochód służbowy KTBS-u. Chyba miał zły autopilot i sam przyjechał do Martian. Nie wiem, komu chce pan ściemniać, ale śledziłem sprawę wykorzystania samochodu służbowego przez pana od kilku miesięcy i mam nadzieję, że Komisja Rewizyjna zaprosi mnie na przesłuchanie w tej sprawie.

Oświadczenie Andrzeja M. to w mojej opinii skandal i splunięcie w twarz mieszkańcom Kętrzyna. Gdzie go teraz Niedziółka usadowi? Na jakim stołku? W jakiej spółce czy urzędzie? Kim zostanie? Przekonamy się wkrótce.

60 thoughts on “Rezygnacja w obliczu skandalu? [FELIETON POSESYJNY]

 1. No i co że złożył rezygnację z pracy.
  Nie rozliczono z wykorzystywania samochodu służbowego a już nie wspomnę ile ludziom umilił życie.
  Jak znam życie Rysiek wsadzi znowu na jakiś stołek –

 2. Panie redaktorze mam nadzieję że będzie Pan informował opinie publiczna o dalszych poczynaniach „profesjonalnego -szewca” byłego prezesa jak również o przebiegu spraw sądowych?

 3. Cyt.” „W sytuacji, gdy nasi konserwatorzy nie mieli, czym pracować, osobiście udawałem się do zaprzyjaźnionych sklepów czy hurtowni i pozyskałem bezpłatne dla nich narzędzia niezbędne do pracy…” A na jazdy samochodem osobowym tbsu były pieniądze na jazdę. Trzeba było sprzedać samochód osobowy i zakupić pojazd dostawczy lub zakupić sprzet dla pracowników

 4. Obserwując Pan redaktora portal to jest bezstronny i czytelny, przejrzysty bez siania nienawiści a tylko przedstawiający zaistniałe fakty. W przeciwieństwie do drugiego kętrzyńskiego Roberta , który tylko ludzi i oczernia i skłóca.

  1. Nakładanie czarnej opaski na oczy osobie, która nie jest podejrzana, ani oskarżona, przeciwko której nie toczy się postępowanie o przestępstwo, również jest bezstronne i czytelne?

   1. Jak to nie jest podejrzana? A pismo skierowane przez Państwową Inspekcję Pracy do prokuratury o (tu cyt.) „POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA” to czym jest? Źli pracownicy PIPu nie lubię Pana Andrzeja M. i dlatego to zrobili? No nie wydaje mi się.

    1. Tak to. Po pierwsze, to jest wykroczenie, a nie przestępstwo. Po drugie to jest zawiadomienie o podejrzeniu, a nie poprłnieniu. Po trzecie, PiP nie złożył tego zawiadomienia, tylko zz. Po czwarte, czarny pasek na oczy można nałożyć tylko po postawieniu zarzutów, a to jest sprawa o wykroczenie, a nie karna. Po piąte, sprawa prawdopodobnie zakończy się umorzeniem, ale „rzetelny” redaktor o tym nie napisze.

 5. Najważniejsze, że zrezygnował.
  Kompromitacja burmistrza, że powołał nieodpowiedniego człowieka na funkcję prezesa (bez przygotowania, doświadczenia, kompetencji), a kolejna kompromitacja, że to nie odwołał go, gdy wiedział o zarzutach PIP i skierowaniu ich na drogę postepowania wyjaśniającego przez policję.

   1. Czyżby już i zPIS-U zrezygnował niemożliwe a jak paradował przed wyborami .To i tam poznali się na nim .

 6. Apeluję do radnych (koalicji i opozycji) niech obniżą wynagrodzenie dla Niedziółki.
  Powód
  1.Gdzie dodatkowe miejsca pracy ?
  2.Likwidacja ZPO Warmia
  3.Gdzie środki finansowe na ulicę Górną ’
  4.Gdzie środki finansowe na ulicę Ogrodową
  5.Dlaczego są zatrudniani ludzie z poza Kętrzyna?

  1. 6. traktowanie funkcji burmistrza , jak prywatnego folwarku – ukrywanie przed radnymi i mieszkańcami faktów (bezprawne nie publikowanie w BIP informacji jak o zatrudnianiu, zmianach na stanowiskach, oświadczeń majątkowych, itd)
   7. utrata dofinansowania na Ogrodową 7 milionów
   8. dwie negatywne opinie RIO o projekcie budżetu
   9. bezprawne pozbywanie sie ludzi kompetentnych (przegrane sprawy sądowe), a zatrudnianie ludzi niekompetentnych na stanowiska kierownicze w spółkach, jednostkach, ratuszu
   10. bezczynność wobec prezesa KTBS
   11. zatrudnianie bez konkursów np. byłej skarbniczki,
   12. szastanie pieniędzmi na wynagrodzenia ludzi ze sztabu wyborczego burmistrza i zastępcy nieadekwatnie do wkładu pracy (100.000-150.000 rocznie)
   13. brud w mieście, lód i zaspy śnieżne na chodnikach

   1. Niekontrolowany rozrost populacji psów po zniesieniu podatków a psy , a tym samym zasrane chodniki i śmierdzące trawniki .Jeżeli Pan Burmistrz myślał że przybędzie tym głosów poparcia psiarzy to się przeliczył bo o dużo więcej głosów od anty-psiarzy Pan stracił .A naprawić ten błąd będzie trudno .Takie decyzje to pomysłem radnych od Hećmanka .

 7. Skrzywdzili człowieka dając mu takie koryto .Tak jak w ” Folwarku zwierzęcym ” George’a Orwella gdzie rządził wieprz . Myślał , że wszystko mu można .
  Mam pytanie czy to prawda , że na odchodnym groził pracownikom bredząc coś o przegranej bitwie a wygranej wojnie .
  Kozak książkowy powiedz czy to prawda ? czy tylko na uszko to szeptał ?
  Panie Burmistrzu Niedziułka nie wstyd Panu , że naznacza Pan kogoś takiego na Takie stanowisko ?

  1. Trzeba powiadomić policję, że grozi. Dostanie zakaz pełnienia funkcji publicznych. panie Andrzeju, jeśli pan nie umie sobie poradzić z emocjami, trzeba wziąć konsultacje psychologiczne. Psychiatra moze pomóc.

 8. Rysiek zatrudnia bo nie ma kadry doświadczonej, kto jemu pod rękę się napatoczy czy szewc czy hdraulik itd.

 9. Pan Michalski ma niecały rok do emerytury, więc po co zakazać mu stanowisk pełnienia funkcji publicznych? Kto go teraz powoła na kierownicze stanowisko? Duża ilość pracowników była przesłuchana na policji. Myślę że, sprawa jest rozwojowa i skończy się to niezbyt korzystnie dla prezesa. No cóż, tak niestety kończą ludzie typu Nikosie Dyzmy, tak osoba nie przygotowana do zarządzania ludźmi i merytorycznie bardzo słaba. Wyrządzono Michalskiemu wielką krzywdę powołując jego na to stanowisko. Nie wiem, kto pisał to oświadczenie prezesa, ale to wielka ściema i usprawiedliwianie się Michalskiego w taki sposób jakie zostało przedstawione w tym zapisie odezwy do społeczeństwa to żenada i hipokryzja tego pana prezesa. Szkoda więcej pisać na temat tego pana. Zastraszył wiele osób, skonfliktował też dużo ludzi. Firma potrzebuje teraz odpowiedniej osoby żeby pogodzić wszystkich. Ale boję się, że zostanie powołana osoba, tzw. czyściciel który wprowadzi rządy autokratyczne, a nie dążący do ustabilizowania i zażegnania wewnętrznego sporu.

  1. Oby nie objęła sterów KTBS-em była P. Prokurwent czyli P. Księgowa od wspólnego sekretariatu z b. prezesem ,bo całkowicie doprowadzi KTBS do ruiny .To musi być ktoś nowy spoza układu pracowniczego .Bo do takiej sytuacji jaka doszła to 90% decyzji było zasług P .z przeciwka sekretariatu czyli od lewej .Ciągle liczyła i liczy na ten stołek .Czy ktoś osobowo został ukarany za odchodzenie od zarządzania KTBS ,wspólnot mieszkaniowych do prywatnych zarządców ? Czy która wspólnota co wyrwała się ze szponów KTBS ,teraz żałuje /nie znam takiej /.Kto z prezesów podjął decyzję o usunięciu oznakowań samochodów osobowych /2 szt / KTBS Kętrzyn , przystosowując je do użytku w celach prywatnych .b.prezes A. M. unikał jak mógł kontaktu z mieszkańcami , zarządcami wspólnot nie przestrzegał harmonogramu spotkań, na które się czekało tygodniami i ostatecznie trzy dni przed P. sekretarka odwoływała spotkanie .A jeżeli był przygnieciony to obstawiał się haremem pracownic nie podjął żadnego rozwiązania . D L A C Z E G O ! ! ! taki stan trwał tak długo ,ale pobory leciały na konto za nic nie robienie ,a teraz jeszcze odprawa ! bandytyzm za przyzwoleniem P. Burmistrza .

 10. A ja słyszałam , że Andrzej szewc zmienia zawód na hodowcę baranów u siebie w Martianach.
  Tylko nie wiem ile liczy stado baranów?
  Łot i kariera od szewca do kierownika stada baranów.

  1. Stado baranów pod wodzą jednego lwa potrafi dokonać rzeczy wielkich .
   Ale stado lwów pod wodzą jednego barana —-ZBARANIEJE .

 11. Do powyższego wpisu.
  Nie musisz się martwic o Andrzeja , jego ” nowy zięć Arkadiusz” załatwi ciepłą posadę w Spółdzielni Mieszkaniowej.

 12. DO wypowiedzi w/w „SYMPATYK’
  NA POCZĄTKU TO TRZEBA POGONIC KRWAWEGO RYSZARDA – to on posadził na stołki ludzi nieodpowiednich to jego wina. Teraz ludzie przez jego nie poważne decyzje cierpią.

 13. W kwestii pożegnania Prezesika to tylko twierdzę jedno. Słyszałam, że na sesji Radni z wrażenia debilizmu treści głowami mało co nie zabili się o blaty stołów, A Rypina z dumą dalej czytał.Ten sam poziom upadku więc co się dziwić.
  Kiedy i tego statystę wyrzucą doczekać się nie mogę.

 14. Co z przydupasami? Też wypadli, czy nową miotła ich zamiecie. Bo chyba nie mają już tam co robić o ile coś robili
  No spółdzielcy mogą mieć teraz problem, bo może transfery do zięcia pójdą – podpier…… 🤣🤣🤣🤣🤣

 15. Prawdopodobnie, prezes spółdzielni zwolnił parę osób i przyszykował stanowiska dla wiernych ludzi byłego prezesa z KTBS. Mierne miękiszoni ale wierni. Panie dzban, jak nie wiesz to nie komentuj sprawy, „pusty jak dzban”. Art.35 ustawy związkowej, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności ! kto narusza wolność związkową i to jest sedno postępowania w tej sprawie.

  1. Dzisiaj postanowiłem w tym całym krzyku posłuchać o pożegnania Pana M. I przeanalizować.
   5000 zł w sprzęcie latał i szukał sponsorów, a po co skoro prostackie językiem ujął, że spółka jest 200 na plusie A była na minusie 200. Skoro tyle zarobił tyle to po co latać za 5 kafli. Po drugie bardzo interesuje mnie czy były to darowizny, czy są na to dokumenty, umowy i prawidłowo rozliczone jest to przez firmy sponsorski. Żeczy ktoś kto się zna może napisać jak formalnie to wygląda. Po trzecie to zaciągnął języka i z tymi pidwyżkami to jakaś ściema, 100 brutto po kilku latach w tak dobrej kondycji, ja pier……Starcza im tam na chleb, bo o kiełbasę nie pytam. No i skoro jest tak super to skąd tyle szumu.

 16. https://www.gizycko.info/miliony-dla-gizyckiego-szpitala/?fbclid=IwAR0m1bHagPH0TWeW0a3zI4j_otUHNXP06lHbWNggol2zdRx5kCyT9SKO4H0 pisze:

  Szpital w Giżycku już od ponad pół roku jest szpitalem miejskim. Od 1 lipca 2020 r. jest w posiadaniu miejskiej spółki Giżycka Ochrona Zdrowia Sp. z o.o., której Prezesem jest Pani Anita Karnacewicz. To pierwsza taka sytuacja w Polsce, kiedy szpital powiatowy został nabyty w formule pre-pack przez miasto. Dzięki temu udało się uniknąć zamknięcia placówki, ponieważ szpital powiatowy był w upadłości. Opisane wyżej dofinansowanie, jest największym jakie do tej pory udało się uzyskać, jednak nie jedynym.

  1. Bo kobieta rządzi. Czy tak trudno to zrozumieć.
   Ot i cała prawda.
   Dajcie kobietę do ten a z 400 Pana M. w rok wybuduje nowy budynek

 17. Szpital w Giżycku posiada lądowisko dla helikopterów medycznych a w Kętrzynie Szpital Powiatowy nie ma.
  Może Starosta Powiatu Kętrzyn w końcu włączy sie i zorganizuje lądowisko zamiast wykorzystywać boisko przy ulicy Westerplatte.
  Wcześniej planowane miejsce na lądowisko pomiędzy budynkiem szpitala a firmą Philips, nawet wyznaczono drzewa do wycinki.

 18. Pan redaktor niech się zainteresuje sprawami spółdzielni mieszkaniowej. Bo tam to prywatny folwark Arkadiusza?
  Czas rozliczyć tzw. Radę Nadzorczą która w pełni akceptuje działania Arkadiusza.
  W mojej ocenie to Walne Zgromadzanie powinno uchwalać sprawy podwyżek dla mieszkańców a nie swoja Rada Nadzorcza z Zarządem.

 19. Plotki krążą na mieście, że zięć Arkadiusz szykuje dla swojego teścia Andrzeja lokum na otwarcie zakładu szewskiego w spółdzielni.

 20. Dołączają dzisiejsze skoki doszłam do wniosku, że skoro Emilewicz jeździ na nartach to i Andrzej chciał poskakać bo myślał , że wolno.A że był w tym dobry to skakał, skakał, przeskoczył skocznię i wyleciał.Taki był de jest.

 21. Na przykładzie tego pana widać, że nikt z Kętrzyna nie nadaje się na stanowisko prezesa KTBS, musi być obowiązkowo z Giżycka czy innego Lidzbarka…..

  1. Sitwa b. prezesów spółek miejskich tzw. wędrowniczków niech nie wraca i wieje a swoim idolem do Bartoszyc.Tyle młodych i energicznych wykształconych po dobrych uczelniach jest chętnych do pracy .Ideologia partyjna czy powiązania rodzinne na bok W KTBS potrzebny prezes ,który zapanuje nad kliką administratorek i rozliczy efekty pracy , bo co do niektórych są poważne zastrzeżenia w zarządzaniu gotówką wspólnot .Czwartki jako dzień wewnętrzny to można spotkać panie na zakupach ,w przychodni ale nie w pracy , to było ustanowione dla siebie za czasów b. prezesa A. M. W KTBS przydałaby się weryfikacja zarobków i kadr , jeżeli szuka się oszczędności łapiąc opłatę 1 zł od opłacanej książeczki , 1 zł za profilu E biuro , za wydanie książeczki opłat 2,5 zł ……..

  1. Dobrze że pogonił sitwę prezesów – wędrowniczków i karierowiczów .W rezerwie gotów do ataku jest KARAMBA Stasio K. aktywny kapuś i szantażysta . Nie doceniony za donosy na poprzedników .

   1. A kogo przyprowadził? Młode wilki łapczywie ciągnące forsę baranów za których nas mają. Nic dla nas nie zrobią, spłacą swoje długi i napchają swoją sakwę.

 22. Panie Burmistrzu, czy będzie konkurs na prezesa KTBS, chciałbym złożyć swoją ofertę. Mam 45 lat, studia z zarządzania budynkami, duże doświadczenie w branży administrowania nieruchomościami, mieszkam w Ketrzynie.

   1. Ja ?
    Mam kobiety są cudowne, konkretne i bardzo uczciwe i pracowite, więc tylko pracuję z kobietami

 23. A to ci afera, wreszcie dobrze się skończyła, a „prezesik” był taki pewny siebie, że on sobie poradzi ze wszystkim! A propos niektórych wpisów odnośnie „ciepłej” posadki szykowanej u zięcia w SM, to o tym też słyszałam, a jakie będą rzeczywiste ruchy to wkrótce się wyjaśnią. Tylko pozostało powiedzieć – serdeczne wyrazy współczucia i wytrwałości dla pracowników SM !!!

 24. Do mieszkańca z zasobów KTBS: ma Pan całkowitą rację z tymi dniami jako praca zdalna, bo przecież są działy w urzędach, gdzie jest to fizycznie niemożliwe, ponieważ zgodnie z Ustawą o ochronie danych nie ma możliwości przenieść danych komputerowych (systemu zakodowanego w zakładzie pracy), za który „ktoś” odpowiada oraz dokumentów do domu, jeżeli pracuje się tylko na tym systemie. No chyba , że są to papierki, które można powielać, albo zrobić w późniejszym terminie. Ale są też terminy, które nie można opóźnić ze względu na dobro petentów.

 25. A co myślałeś, że będziecie robili, co chcecie i będzie cichosza. Halo, stary ustrój upadł jakiś czas temu, choć tego pewnie żałujecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *