ROZMOWA TYGODNIA: Rozmowa z Eminem Huseynov o sukcesach LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn – Magna Masuria

ROZMOWA TYGODNIA: Rozmowa z Eminem Huseynov o sukcesach LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn

0

REDAKTOR NACZELNY: Gościem dzisiejszej rozmowy jest trener, który w tym roku rozerwał prawdopodobnie worek z medalami i wiele wskazuje na to, że w tym roku wysypie się z tego worka jeszcze kilka medali. Naszym gościem jest trener Emin Huseynov z LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn, wspierany przez Rządowy Program Klub. Dzień dobry.

EMIN HUSEYNOV: Dzień dobry.

REDAKTOR NACZELNY: Ile w tym roku udało zdobyć medali?

EMIN HUSEYNOV: W tym roku mamy 7 medali. Złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodziczek zdobyła Aurelia Poniatowska, Igor Karasik na tej samej imprezie zdobył brązowy medal. Nicola Rogińska oraz Tomasz Zalewski również zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Do tego jeszcze medal z Międzynarodowego Pucharu Polski, który zakończył się dwa dni temu. Michał Michalik dotarł do finału, stoczył 4 walki z czego wygrał 3. Niestety w finale uległ rywalowi i przywiózł srebrny medal. Tam było ponad 400 zgłoszonych zawodników. Mocny turniej, mocniejszy niż Mistrzostwa Polski.  W tym roku Michał spisał się bardzo dobrze na koniec sezonu. Z tej samej imprezy Kinga Ciborska z tej samej imprezy przywiozła brązowy medal.

REDAKTOR NACZELNY: Czy w tym sezonie czekają was jeszcze jakieś imprezy?

EMIN HUSEYNOV: Teraz mamy jeszcze w sobotę turniej w Radomiu. Potem jedziemy do Niemiec i kończymy sezon trzydniowym turniejem w niemieckiej miejscowości Hal i będziemy przygotowywać się do nowego sezonu.

REDAKTOR NACZELNY: W tym roku mieliście dużo wyjazdów, w tym kilka zagranicznych. Jak oceniasz w ogóle swoich zawodników w tym sezonie? Dużo pisaliśmy o tym, że zawodnicy mają dobrą formę, lecz skąd ten nagły sukces?

EMIN HUSEYNOV: Nic nie jest nagle, bo te sukcesy się powtarzają. Od 2018 roku nie schodzimy z podium. Jesteśmy w dziesiątce najlepszych klubów bokserskich w Polsce, a także wiodącym klubem na Warmii i Mazurach. Jesteśmy w naszym okręgu najlepszym klubem wiodącym, nie ujmując oczywiście innym klubom, szacunkiem do trenerów i zawodników innych klubów. Trenujemy, ciężko pracujemy, zawodnicy chcą trenować, sprawia im to radość, mamy swoje zasady, do których muszą przystać.

REDAKTOR NACZELNY: Wracając do tego niemieckiego turnieju trzydniowego, jaki stawiacie sobie cel minimum?

EMIN HUSEYNOV: Na pewno podium, aczkolwiek bardziej dla zawodników to cenne doświadczenie, bo na arenie będą rywale z zagranicy. Ten turniej jest akurat mocno obsadzony. Będą zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Szkocji oraz Irlandii. Będzie to mocny turniej dla naszych zawodników i to jest te dobre doświadczenie.

REDAKTOR NACZELNY: Ta szkoła amerykańska będzie tego boksu jest troszkę bardziej podkręcona?

EMIN HUSEYNOV: Inna różni się, ale dla naszych zawodników jest to też ważny aspekt psychologiczny. Dzięki temu też oni uczą się radzić sobie ze stresem. Nie boją się rywali z zagranicy, bo potem na decydujących imprezach już takiej wysokiej rangi, czyli Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata to się nie boją, że rywal jest z Anglii czy tam z Francji. Znają tych zawodników,  style tak i doskonale sobie radzą.

REDAKTOR NACZELNY: Jak wy sobie radzicie z psychiką zawodników? Wiadomo, ludzie są różni, szczególnie młodzież. Jak sobie radzicie? Jak ich motywujecie do dalszej pracy?

EMIN HUSEYNOV: No cóż, no my sobie radzimy, dobrze? Wszystko zależy od samego zawodnika. To co od nas zależy, to rozmowa, to motywacje, to trening mentalny, zwłaszcza przed walką. Podbudowanie zawodnika tylko, że wszystko zależy od niego, bo na ringu walczą nie my nie trenerzy.

REDAKTOR NACZLENY: Jednak po was widać też jak wkładacie dużo serca, wszystkie te walki przeżywacie, ale takie mam jeszcze takie jedno pytanie: który z waszych zawodników LKS „Niedźwiedź: Kętrzyn najbardziej wyróżniał się w tym sezonie?

EMIN HUSEYNOV: W tym sezonie najbardziej wyróżniali się wszyscy medaliście, których właśnie wcześniej wymieniłem. Mamy jeszcze fajnych adeptów, którzy depczą im po piętach. Także już w przyszły roku będą młodzikami, będą mogli startować, wiec będzie coraz więcej zawodników.

REDAKTOR NACZELNY: Z tymi wszystkimi sukcesami, jakie osiągać w ostatnim czasie, no niestety muszą się wiązać też spore finanse. Jak wasz klub radzi sobie z tym finansowanie?

EMIN HUSEYNOV: Od ponad trzech lat korzystamy z rządowego programu KLUB. To dzięki temu odnosimy sukcesy, bo możemy jeździć na zawody. Mamy możliwość jeździć na obozy sportowe i dzięki tym obozom nasi zawodnicy stają się lepsi. Na tych zgrupowaniach są również zawodnicy z zagranicy, organizuje takie międzynarodowe obozy i razem się szkolimy, trenujemy i potem zawodnicy są o wiele lepsi i osiągają ogromne sukcesy. To jest najważniejsze, plus dotacje. Piszemy i do Urzedu Miasta i korzystamy z różnych środków i dotacji z Urzędu Miasta i od sponsorów. Jesteśmy wdzięczni właśnie wszystkim, którzy nam pomagają, zwłaszcza Warmińsko – Mazurskiemu Zszerszenieniu Ludowych Zespołów Sportowych, którzy przyjęli patronat i naprawdę robią super pracę. Wszystko jest pilnowane, kontrolowane, więc dlatego współpracujemy i dzięki temu też się rozwijamy.

REDAKTOR NACZELNY: Dziękuję za rozmowę.

EMIN HUSEYNOV: Również dziękuję.

REDAKTOR NACZELNY: Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkie chętne kluby sportowe do uczestnictwa w Konferencji Szkoleniowo-Metodycznej Rządowego Programu KLUB 2023/2024 w województwie warmińsko-mazurskim, które odbędzie się 16 grudnia Aula OSW przy ul Bydgoskiej 33 w Olsztynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *