Rozpoznanie sprawy odwoławczej Emila C. oskarżonego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad własną matką – Magna Masuria

Rozpoznanie sprawy odwoławczej Emila C. oskarżonego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad własną matką

0

Na 29 grudnia 2021 r. wyznaczył Sąd Okręgowy w Olsztynie termin rozpoznania sprawy odwoławczej Emila C. oskarżonego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad własną matką.

Emil C. wyrokiem Sądu Rejonowego w Bartoszycach z dnia 27 września 2021 r. został uznany za winnego znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką. Sąd skazał go za to na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności oraz zobowiązał oskarżonego do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Sąd orzekł wobec Emila C. także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety na odległość mniejszą niż 50 m i bezpośredniego kontaktowania się z nią na okres 1 roku od uprawomocnienia się wyroku. Oskarżony został obciążony również kosztami sądowymi.

Sąd Rejonowy ustalił, że Emil C., zawodowy żołnierz, w sierpniu 2020 r. wprowadził się do jednopokojowego mieszkania swojej matki w Bartoszycach. Oskarżony nadużywał alkoholu i wszczynał awantury, które przybrały postać znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Mężczyzna ten znieważał matkę, poniżał ją, krzyczał, zmuszał do robienia mu zakupów w postaci papierosów i alkoholu, a także zabraniał korzystać z jedynego pokoju. W konsekwencji jego matka zmuszona była całymi popołudniami i wieczorami przebywać w kuchni i siedzieć na krześle. Do ostatniego przejawu znęcania się doszło w dniu 7 maja 2021r. Tego dnia oskarżony uderzył matkę wielokrotnie otwartą dłonią w twarz i tył głowy, a następnie oburącz zaciskał dłonie na jej szyi, a także uderzył ją zaciśniętą pięścią i głową w twarz. W rezultacie kobieta doznała obrażeń ciała, które skutkowały rozstrojem jej zdrowia trwającym nie dłużej niż 7 dni. Ponadto, oskarżony groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. W związku z zaistniałą sytuacją na interwencję została wezwana Policja, która zatrzymała oskarżonego.

Emil C. w złożonych wyjaśnieniach nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Jego obrońca zaskarżył powyższy wyrok.

Akta sprawy wraz z apelacją obrońcy oskarżonego pod koniec listopada br. zostały przesłane do VII Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Termin rozprawy odwoławczej został wyznaczony na dzień 29 grudnia 2021 r. na godz. 9.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *