Ruszył proces strażaków z Kętrzyna. Są oskarżeni o złożenie fałszywych zeznań – Magna Masuria

Ruszył proces strażaków z Kętrzyna. Są oskarżeni o złożenie fałszywych zeznań

0

Przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie rozpoczął się proces pięciu strażaków oskarżonych o złożenie fałszywych zeznań w związku ze śmiertelnym wypadkiem podczas ćwiczeń na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie w dniu 27 września 2019 r. przesłał do Sądu Rejonowego w Kętrzynie akt oskarżenia przeciwko pięciu strażakom o czyn z art. 233 § 1 kodeksu karnego.

– Cała piątka została oskarżona o zeznanie nieprawdy i zatajenie prawdy co do okoliczności, przebiegu i przyczyny śmiertelnego wypadku strażaka Macieja C. podczas szkolenia z zakresu ratownictwa wysokościowego z użyciem skokochronu prowadzonego na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie w dniu 14 czerwca 2018 r. Według ustaleń prokuratora oskarżeni podczas pierwszych przesłuchań mieli zeznać m.in., że w trakcie szkolenia skoki z wysokości na skokochron nie były wówczas oddawane oraz, że nie widzieli oni, w jaki sposób Maciej C. uległ wypadkowi, co nie odpowiadało prawdzie – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 14 stycznia 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie. Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia.

źródło: Gazeta Olsztyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *