SĘPOPOL: Pojechała po papierosy mając 3 promile alkoholu we krwi – Magna Masuria

SĘPOPOL: Pojechała po papierosy mając 3 promile alkoholu we krwi

0

Dzięki odpowiedzialnej postawie obywatelskiej policjanci wykluczyli z ruchu drogowego kompletnie pijaną 39 – latkę. To kolejne w ostatnich dniach tego rodzaju zgłoszenie. Coraz więcej osób czuje potrzebę reakcji na skandaliczne zachowanie kierowców, którzy wsiadają za kierownic „na podwójnym gazie”. Mieszkanka Sępopola mając w organizmie aż 3 promile alkoholu pojechała do sklepu po papierosy. Na jej drodze stanął zgłaszający i policjanci. Kobieta straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, (28.03.22r.), przed godz. 18:00 policjanci z drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem obywatelskim o pijanej kobiecie kierującej peugeotem. Na jednej z ulic Sępopola policjanci zastali zgłaszającego, który ujął pijaną 39 – latkę i zabrał jej kluczyli. Badanie alkomatem ujawniło obecność 3 promili alkoholu w organizmie kobiety. Mieszkanka Sępopola powiedziała policjantom, że jechała do oddalonego kilka ulic sklepu, bo potrzebowała papierosów. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 39 – latki, a jej auto przekazali osobie wskazanej. Kobietę czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *