SĘPOPOL: Wezwali policję – byli poszukiwani – Magna Masuria

SĘPOPOL: Wezwali policję – byli poszukiwani

0

Awantura braci i kolejne nieporozumienie, tym razem kolegów zakończyło się zatrzymaniem dwóch poszukiwanych. Cechą wspólną tych interwencji był alkohol. To po jego spożyciu doszło do kłótni. Tak się złożyło, że obaj mężczyźni wzywający policyjny patrol pomogli wymiarowi sprawiedliwości we własnym zatrzymaniu. 22 – latek trafił za kraty na 4 miesiące, a 51 – latek na 15 dni.

W środę, (9.03.22r.), wieczorem w dwóch miejscowościach w gminie Bartoszyce poszukiwani mężczyźni wezwali policjantów. Rzecz jasna, ich celem nie było dobrowolne oddanie się w ręce policjantów. Obaj mężczyźni będąc po alkoholu chcieli poskarżyć się na współbiesiadników, z którymi nie mogli dojść do porozumienia.

Po godz. 20:00 policjanci interweniowali w gminie Sępopol. Pokłócili się tam bracia. Poszło o alkohol. Młodszy z nich 22 – latek wezwał policjantów bo nie mógł samodzielnie dojść do porozumienia ze starszym bratem. Sprawdzenie danych 22 – latka w policyjnych systemach dało odpowiedz, że jest on poszukiwany za przestępstwo naruszenia miru domowego i uszkodzenie ciała. 22 – latek został zatrzymany i najbliższe 4 miesiące spędzi za kratami.

Po godz. 21:00 policjantów wezwał mieszkaniec gminy Bartoszyce. 51 – latek w czasie „zakrapianego” spotkania z kolegą pokłócił się z nim, mężczyźni mieli szarpać się za ubrania. Po awanturze kolega zgłaszającego wyszedł nie czekając na przyjazd policjantów. Funkcjonariusze pouczyli 51 – latka o jego prawach w związku z zaistniałą sytuacją, a następnie zatrzymali go. Mężczyzna okazał się być poszukam do odbycia 15 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłacenie grzywny za wykroczenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *