BARTOSZYCE/GÓROWO IŁAWECKIE: Policja zatrzymała 4 nietrzeźwych kierowców w powiecie – Magna Masuria

BARTOSZYCE/GÓROWO IŁAWECKIE: Policja zatrzymała 4 nietrzeźwych kierowców w powiecie

0

Lokalne policyjne działania pn. „Trzeźwy poranek” skutkowały zatrzymaniem 4 dokumentów prawa jazdy. Policjanci sprawdzili trzeźwość 517 kierujących, w śród niech 4 mężczyzn zdecydowało się kierować mając alkohol w organizmie. Konsekwencją ich zachowania będą sądowe procesy. 2 mężczyzn odpowie za wykroczenie, kolejnych 2 czeka odpowiedzialność za przestępstwo.

W środę, (9.03.22r.) policjanci z bartoszyckiej drogówki już od wczesnych godzin rozpoczęli działania pn. „Trzeźwy poranek”. Ich celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wykluczenie z ruchu drogowego pijanych kierujących. Wśród 517 zbadanych kierowców 4 miało alkohol w organizmie.

Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca „wpadł” na kierowaniu po alkoholu po godz. 6:00 na ul. Bema w Bartoszycach. 57 – latek jadący fiatem miał 0,63 promila, a więc popełnił przestępstwo. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Przed godz. 7:00 na ul. Wyszyńskiego w Bartoszycach z policjantami na swojej drodze spotkał się 42 – latek kierujący mazdą. Mieszkaniec miasta  miał w organizmie prawie 0,4 promila, co kwalifikuje jego zachowanie jako wykroczenie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Kolejny mężczyzna, któremu policjanci musieli zatrzymać dokument to 49 – latek, który kierując oplem miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Bema w Bartoszycach przed godz. 8:00.

Ostatni, zatrzymany w środę kierowca „na podwójnym gazie” miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci skontrolowali go na ul. Szkolnej w Górowie Iławeckim. 22 – latek kierujący VW odpowie za wykroczenie.

Za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny do 5 tys. zł. Obligatoryjnie orzekany jest zakaz kierowania autami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *