Skok na kasę mieszkańców Kętrzyna? – Magna Masuria

20 stycznia br., odbędzie się Sesja Rady Miasta w Kętrzynie, gdzie radni pochylą się nad projektem uchwały o podwyżce diet dla siebie samych oraz maksymalnej możliwej podwyżce dla obu burmistrzów. Pod projektem uchwały podpisali się Marzena Gajek, Zofia Waszkiewicz, Krystian Abramowicz, Daniel Sapiński oraz Marian Toruński. Kwoty mają wzrosnąć w przedziale od 700 do 1100 zł, co daje, że podstawowa dieta radnego wynosić będzie 1700 ZŁOTYCH NA RĘKĘ, a przewodniczący otrzyma 3000 ZŁOTYCH NA RĘKĘ.

W uzasadnieniu czytamy, że „ustalenie wysokości diet dla radnych ma na celu zrekompensowanie utraty wynagrodzenia i zwrotu kosztów poniesionych przez radnego w związku z udziałem w pracach rady gminy i jej organów (…) Przy ustalaniu wysokości diet radnych gminy, rada ma obowiązek wzięcia pod uwagę, zarówno liczbę mieszkańców danej gminy, a także funkcje pełnionych przez radnego, które związane są z nakładem jego pracy, przy sprawowanej funkcji.”

Jeżeli radni nowej koalicji „Niedziółki” zagłosują za to otrzymają wyrównanie liczone od 1 sierpnia 2021 roku. Czyli jednorazowo otrzymają nawet kilka tysięcy złotych. Tylko czy kętrzyńscy radni zasługują na taką podwyżkę diet? Również warto zwrócić uwagę na podwyżkę wynagrodzenia Niedziółki, który do tej pory zarabiał 10 600 zł, a po podwyżce ma otrzymać 19 100 zł, czyli wzrost o 8500 zł. Również jego będzie obejmować wyrównanie z 1 sierpnia 2021 roku, co przyniesie mu do kieszeni prawie 30 tys. zł. Czy burmistrz Niedziółka zasługuje na taką podwyżkę? Czy to jest nagroda za osiągnięcia z zeszłego roku?

Warto wspomnieć, że Niedziółka swoim zarządzaniem zadłużył Kętrzyn, a jego działa doprowadziły do stracenia przez miasto zdolności kredytowej. Również jest on odpowiedzialny za utratę 14 milionów złotych dofinansowania, które miały pójść na poczet ul. Ogrodowej i u.. Górnej w Kętrzynie.

Po raz kolejny sprawdza się nasze przewidywanie, że zmiany, jakie zaszły w radzie miasta przedłożą na dalsze zmiany i dojenie publicznych pieniędzy. Podczas odwołania Przewodniczącego Rypiny pisaliśmy, że kwestią czasu będzie moment, kiedy nowi koalicjanci Niedziółki wyciągną ręce po więcej – stołki i pieniądze.

na zdjęciu powyżej: (od góry) Marzena Gajek, Zofia Waszkiewicz, Daniel Sapiński, Marian Toruński, Krystian Abramowicz, Maciej Wróbel, Dariusz Duczek, Ryszard Henryk Niedziółki, Alicja Biała, Ryszard Szymański, Zenon Buraczek, Jerzy Baranowski, Andrzej Niedźwiedzki

30 thoughts on “Skok na kasę mieszkańców Kętrzyna?

 1. Szkodników wynagradzać? Niech służą temu miastu charytatywnie! A Wróbla i Niedziolke zgłosić odpowiednim służbom za niegospodarnosci, nepotyzm, utratę dofinansowań!!! Szkodniki, niech zwracają za szkody, za przegrane procesy pracownicze, za utracone korzyści. Tym dwóm nieudacznikom to i najniższa krajowa jest za dużo. Ani kompetencji, ani skuteczności. Wstyd!!!!!!!!!

  1. Pisowski sejm najpierw uchwalił obniżkę pensji burmistrzów i zamroził diety.Teraz uchwalił podwyżkę i tyle.A pisowcy jak będą głosować? Napewno przeciw.

  2. Jak dla mnie pasuje.Odwołali Rypine I Czechową a teraz do roboty.A diety ustawą podniósł pis.No i fajnie.

 2. Temu chamowi, co to szacunku do kobiety nie ma 3000 zł. Komisja etyki powinna mu się zabrać do dupy! Chan i prostaczyna!

  1. W Barcianach diety podnieśli w Srokowie podnieśli w starostwie podnieśli i Kętrzynie podniosą.Diety są bez podwyżki od 10 lat zamrożone a teraz pisowcy podnieśli to wszyscy podnoszą.Ot i cały temat.

 3. Najbardziej mnie zastanawia ten Sapiński? Niby wykształcony, niby terapeuta, a w tyłek wchodzi tym dwóm pseudoburmistrzom. Co on z tego ma. Jakiś przekupny terapeuta?!!!!!

 4. Biała, Buraczek, co to za radni? Kto na nich głosował? Czy oni się orientują, o co koman? Jakieś sprawozdanie z ich pracy? Bo ja to tylko rączka w górę za Narcyzkiem

 5. Po podwyższeniu podatku od nieruchomości przez radnych o 30% będę zmuszony ogłosić upadłość a oni mają czelność dawać sobie i pseudo -gospodarzom naszego miasta podwyżkę skandal

  1. Ściemniasz. To rozumiem, że słaby z ciebie biznesmen, bo drobna podwyżka po 3 latach (wbrew pozorom to nie 30% a mniej, do tego 3 ostatnie lata bez podwyżek zupełnie, a nawet w pierwszym roku -5%) powoduje twoją upadłość bez walki. A z drugiej strony, to jesteś zuch, bo po wprowadzeniu PŁ firmy najczęściej padają z powodu drastycznego wzrostu cen prądu, gazu i paliwa. Tym bardziej mam wrażenie, że ściemniasz.

 6. Może też warto przypomnieć że Niedziołka i Krasiński jako Starostowie zaniedbali pozyskanie funduszy na rozbudowę basenu i akwaparku na ul Poznańskiej. Może ktoś przypomni jaką to była kwota ?
  Niedziołka pojechał na narty i zapomniał złożyć w terminie wniosek .

 7. To są kpiny z mieszkańców Kętrzyna.Zastananawiam się taki burdel jest w całej Polsce czy w niektórych miastach jak na przykład w Warszawie ,gdzie rządzi Trzaskowski ??? Tam działają identycznie,śmieci,podatki opłaty a kasa sobie na podwyżki.

 8. Ciekawy jestem czy potrącają za nieobecności w zakładzie pracy osób które w tym czasie uczestniczą w sesjach rady miasta , komisjach rady itp. dot. Toruński, Duczek, Abramowicz, Biała, Niedźwiecki, Gajek, Waszkiewicz, Sapiński itd.

  1. Gdzie podział się etos lat dziewięćdziesiątych kiedy to radni i także wójt nie bardzo dbali o kasę dla siebie. Wójtowi ustaliliśmy wynagrodzenie w wysokości dwukrotnego wynagrodzenia urzędnika gminy. Moja dieta nie pokrywała w całości kosztów. Mój szef skrupulatnie potrącał mi za każdą nieobecność w pracy a sesje przeciągały się przez cały dzień. ponadto koszty przejazdów na sesje, komisje, spotkania z mieszkańcami. To była praca społeczna. A dzisiaj? Wójt maleńkiej, zasmarkanej gminy 20 tysięcy. Radny 1700 zł. Z nielicznymi wyjątkami to już nie są społecznicy a pazerni na publiczne pieniądze… Nie będę kończył bo niedobrze się robi.

 9. A może Pan redaktor przedstawi jakie posiadają wyksztalcenia nasi radni miasta Kętrzyn.
  Tacy specjaliści jak Buraczek itd. co podnoszą podatki

 10. … podwyżki są jak armia radziecka, „…były, są i będą…” mówi przysłowie.. Kompensują one niedobory budżetowe i pozwalają na funkcjonowanie administracji. W brew pozorom, to podatki w dużej większości wracają do mieszkańców pod postacią czystych chodników, transportu miejskiego i innych użyteczności… Czyli po prostu trzeba się z ich istnieniem pogodzić…
  Dla porządku dodam, że i pan starosta ze świtą są już po podwyżkach – a i pan doktor w sejmiku też coś tam więcej dostaje… Tego już ten artykuł nie obejmuje – a powinien. „Okolica” też nie krępowała się i dużo grubiej pojechała z podwyższeniem uposażenia swoich radnych i wójtów. Nie mogę zrozumieć tak zajadłego podejścia do tematu na poziomie tego konkretnego miasta. Czy Świat kończy się na Kętrzynie? Proszę o szersze podejście do tematu i opisanie „skoku na kasę” w okolicznych samorządach, powiecie i sejmiku wojewódzkim – wtedy będzie przynajmniej do czego te nasze podwyżki odnieść…

  1. Te wasze podwyżki odnoszę do efektywnej pracy ’ której NIE WIDAĆ ’ wasze deyletanctwo szkodzi mieszkańcom tego miasta . Jak wam nie wstyd???

   1. … to Twoje subiektywne odczucie, czy masz może jakieś dane statystyczne na ten temat?
    … większej szkody narobił pewien ład, po którym firmy padają jedna po drugiej (poparte danymi statystycznymi)…, mi przeszkadza takie efekciarstwo nastawione – no właśnie jaki efekt chcesz uzyskać? … wcześniejsze wybory, czy pozbyć się bolącej wątroby, a może totalne wybory w mieście.. konkrety poproszę: np – chodnik dnia tego a tego przy ulicy takiej a takiej był… W gminie X w woj. X, to radni przychodzą za darmochę na sesje… a nie pierdoły piszecie kamraci.

 11. Do „taki sobie mieszkaniec Kętrzyna”, treść Twojej wypowiedzi szokująca. Szczególnie ta pierwsza jej część. Świadczy o kompletnej nieznajomości problemu. Ta druga też nie wiele lepsza, bowiem usprawiedliwiania jakichś karygodnych decyzji, bo dla mnie są to karygodne decyzje, jeżeli do nich oczywiście dojdzie, powołując argument, że inni już to zrobili, jest brakiem elementarnej kompetencji do wypowiadania się na ten temat. Inna sprawa, że podstawę do tak drastycznych podwyżek dała ekipa rządząca. Zobaczymy jak do tej propozycji podejdą pozostali radni. Może odmówią pobierania tych podwyżek, przekazując je na cele dobroczynne, tylko nie słownie ale faktycznie. Branie tak wielkich pieniędzy za parę godzin posiedzenia, „poplotkowania”, podniesienia ręki czy złożenia podpisu na liście obecności jest wybitnie niemoralne, nieprzyzwoite, itd. Winno to posłużyć do zorganizowania referendum i odwołania burmistrza i wszystkich radnych. Winni to zrobić kętrzynianie, którym jeszcze coś zależy na tym mieści. A jutro przed Ratuszem winien się odbyć protest mieszkańców przeciwko tym podwyżkom. Ale kto to zorganizuje?

  1. Do „obserwatora” Twój sposób rozumowania powinien przekonać radnych, by nie głosowali przeciw podwyżkom bo oczekujesz, że ci co będą „przeciw” powinni odmówić ich pobierania lub przekazać na cele dobroczynne. Z drugiej strony nie wskazujesz, jak powinni postąpić radni, którzy będą za podwyżkami. Od nich niczego nie oczekujesz. Nadto jeżeli uważasz, że należy podjąć działania w kierunku odwołania rady lub zorganizowania protestu przed Ratuszem, to nie pytaj, kto to zorganizuje, tylko podejmij się sam organizacji protesu lub referendum. Gadć po próżnicy to sobie można.

 12. Skoro w powiecie to uczynili i żaden z opozycji nie był przeciw to czemu w mieście mialo byc inaczej. Olenkowicz jest w opozycji i nie wyksztusil słowa przeciw podwyżkom wynagrodzen i diet. A podobno u niego nigdy nie chodzi.o pieniądze tylko.o władzę ltora daje zyski przedsiębiorcy.

 13. Autorowi „odpowiedzi dla obserwatora”: Jak z mojej wypowiedzi można wyprowadzić wniosek, że radni nie powinni głosować przeciw podwyżkom, gdy przecież jasno z niej wynika, że nie ma dla niej żadnego uzasadnienia , ażeby takie rozwiązanie weszło w życie, co dobitnie sformułowałem. Ale oczywistym jest, że gdy taki wniosek podpisuje określona grupa radnych, która, jak wynika z tego materiału, stanowi większość rady, to jest oczywiste, że oni będą głosować za. Natomiast, jeżeli chodzi o tych, co nie podpisali się pod tym wnioskiem, to nie wiadomo, jakie były ich motywy takiego zachowania, wyrafinowanie, czy rzeczywisty sprzeciw przeciwko temu rozwiązaniu. Wyrafinowanie dlatego, że doskonale wiedzą, że przy większości za tym rozwiązaniem, ich głos sprzeciwu niczego nie zmieni, bo głosując nawet przeciw temu pomysłowi i tak będą korzystać z tych podwyżek, ale może to im przynieść pozytywną ocenę wśród wyborców. Takie zachowanie oceniam wybitnie negatywnie. Wolę mieć do czynienia z tymi, co mają odwagę pokazać swoją „pazerność”, aniżeli z tymi, którzy wyciągają rękę po kasę, kryjąc się za innymi. Mogą jednak wyrazić ten sprzeciw faktycznie, przekazując kwotę podwyżki na cele dobroczynne. Jak znam tych ludzi, wątpię, ażeby znalazła się osoba, która tak postąpi.
  Natomiast co do zarzutu o gadaniu a nie działaniu, to odpowiem tak: każdy powinien mierzyć siły na zamiary. Jeden więc może być organizatorem, inny z kolei może wspierać, popierać bądź uczestniczyć w takim proteście. I ta prawidłowość dla każdego wypowiadającego się w takiej kwestii powinna być oczywista, zanim pod czyimś adresem skieruje taki zarzut.

 14. No to już jest bezczelność!
  Cofnęli miasto w rozwoju i chcą podwyżek?
  ZAPAMIĘTAĆ TE NAZWISKA I JUŻ NIGDY NA NICH NIE GŁOSOWAĆ!!!

  1. Ja dzień dobry w takiej kolejności mówić nie będę
   1) Sapiński
   2) Barański
   3) Gajek
   4) Niedżwiecki
   – zawiedli
   Z odruchem wymiotnym i odrazą
   1) Duczek
   2) Waszkiewicz
   3) Abramowicz
   4) Toruński

   Reszcie, to cóż
   1) Biała
   2) Szymański
   3) Buraczek

 15. W końcu zrozumiałem cel wydawania tego szmatławca . Biała, Waszkiewicz się wyuczyły i wczoraj z pamięci opiewały sukcesy dwóch nieudaczników, sukcesy, których nie ma i nie bedzie !!!!

 16. Widzę, ze klauni Wróbla sie tu uaktywnili i postanowili skomentowac opinie mieszkancow. Cynicy, jak i ich Narcyz maciej wróbel.

 17. Podwyżki może i się należą, ale nie tej nieudacznej, pozbawionej kompetencji, wiedzy ekipie nieudacznego Niedziólki i szefa UKŁADU Macieja Wróbla. Należą się radnym, którzy pracują dla samorządu. Ale nie tej bezwiednej , przekupionej 11 ce . Należą się dobrym Gospdarzom miast, ale nie tym dwóm. Niedziółka, czy z nim wszystko halo? Bo mam wrażenie, że facet żyje w wirtualnej rzeczywistości, jakoby służył miastu??? A Wróbel , to chytry lis wpuszczony do kurnika. Wiadomo po co lis wchodzi do kurnika. „Zabija, rżnie i pasie brzuch”. Lisek w realu, Narcyz w przenośni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *