Śmieci znowu drożeją! – Magna Masuria

Na najbliższej sesji Rady Miasta Kętrzyn, która odbędzie się 11 lipca o godzinie 16:00 w Ratuszu Miejskim na ręce radnych zostanie złożona uchwała o kolejną podwyżkę wywozu śmieci.

42 złotych za wywóz śmieci nie segregowanych i 21 złotych za segregowane!
Taka opłata będzie obowiązywać
od 1 października 2019 roku.

Obecnie mieszkańcy Kętrzyna płacą za wywóz śmieci segregowanych 13,50 zł, a za niesegregowane 25 zł miesięcznie. Jeszcze wcześniej odpady kosztowały 7,68 zł za śmieci segregowane, a 13,58 za niesegregowane.

To już druga podwyżka cen za wywóz śmieci w tym roku!

Jaki jest powód kolejnego podniesienia cen wywozu śmieci? Pytając mieszkańców od razu widać, że rozpowszechniono KŁAMSTWO o „mitycznym” długu pozostawionym po poprzedniej władzy.

Nie jest znane od dziś, że ceny za wywóz śmieci drożeją. Powodów jest kilka – zmienia się prawo, a dla firm, które od lat zajmują się wywozem śmieci nie chcą zawierać z gminami długoletnich kontraktów.

Jednak jest jeszcze szansa, aby ceny za wywóz śmieci spadła. Ministerstwo Środowiska tworząc nowelizację do ustawy o porządku i czystości w gminach zakłada, że samorządy gminne mogą dopłacać mieszkańcom.

Nie! Nie zagłosuję za podwyżką! Nie! Nie będę popierać sięgania do budżetów domowych i rodzinnych mieszkańców Kętrzyna!

wypowiedź Wioletty Czech z 24 listopada 2016 roku na Sesji Rady Miasta Kętrzyna w sprawie podwyższenia cen wody

Czy radni Prawa i Sprawiedliwości będą przeciwni podwyżce cen za wywóz śmieci? Czy tak samo będą protestować, jak trzy lata temu? Czy taka forma (dofinansowania wywozu śmieci) zostanie wspomniana na sesji Rady Miasta w najbliższy czwartek? Czy posiadając spółkę miejską „Komunalnik” aż tak drastycznie miasto musi podnieść opłatę za wywóz śmieci?

2 thoughts on “Śmieci znowu drożeją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *