Sobotni #stajkkobiet – Magna Masuria

W sobotni wieczór, tj. 07.11.2020 pod ratuszem miejskim zebrała się grupa młodych osób manifestująca sprzeciw wobec wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wyrok ten doprowadził do masowych, pokojowych, protestów w całym kraju. W Kętrzynie również odbyły się dwa duże protesty.

Dzisiejszy, sobotni protest zgromadził na placu przed ratuszem mniej osób. Manifestujący w pokojowy sposób przedstawiali swoje niezadowolenie wobec obecnej władzy oraz decyzji Trybunału. Na banerach pojawiły się protestujące hasła, a wszyscy uczestnicy zachowywali odpowiednie środki bezpieczeństwa ze względu na rosnący wskaźnik zachorowań na koronawirusa.

8 thoughts on “Sobotni #stajkkobiet

 1. Z fotografii wynika że nie zachowali ani dystansu ani ilości zebranych osób. Czy wśród zebranych byli znowu lekarze i radni samorządowi którzy dotychczas pokazywali się na tle strajkujących aby zabłysnąć w sieci robili sobie selfi ?

 2. Rzeczywiście z dystansem mają chyba problem choć nie tylko.
  Natomiast ilość przepisy pozwalają na zgromadzenie nie więcej niż 5 osób, a było 6 osób minimalne z możliwych przekroczenie.
  Powodzenia !

 3. Szkoda się denerwować to plankton 6 osób nazywa się strajkiem!? to jakaś aberacja.
  Pamiętajcie ręce precz od Świątyń, pod Krzyżem pod tym znakiem Polska będzie Polską, Polak Polakiem.

 4. Szkoda się denerwować to plankton 6 osób nazywa się strajkiem!? to jakaś aberacja.
  Pamiętajcie ręce precz od Świątyń, pod Krzyżem pod tym znakiem Polska będzie Polską, Polak Polakiem.

 5. Chciałabym stanąć twarzą w twarz przed tą już jej nie nazwę, bo bym obraziła…….ciekawe jaką miała przeszłość, podejrzewam że nie ciekawą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *