13 kwietnia 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

Sobotni #stajkkobiet

W sobotni wieczór, tj. 07.11.2020 pod ratuszem miejskim zebrała się grupa młodych osób manifestująca sprzeciw wobec wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wyrok ten doprowadził do masowych, pokojowych, protestów w całym kraju. W Kętrzynie również odbyły się dwa duże protesty.

Dzisiejszy, sobotni protest zgromadził na placu przed ratuszem mniej osób. Manifestujący w pokojowy sposób przedstawiali swoje niezadowolenie wobec obecnej władzy oraz decyzji Trybunału. Na banerach pojawiły się protestujące hasła, a wszyscy uczestnicy zachowywali odpowiednie środki bezpieczeństwa ze względu na rosnący wskaźnik zachorowań na koronawirusa.

8 thoughts on “Sobotni #stajkkobiet

 1. Z fotografii wynika że nie zachowali ani dystansu ani ilości zebranych osób. Czy wśród zebranych byli znowu lekarze i radni samorządowi którzy dotychczas pokazywali się na tle strajkujących aby zabłysnąć w sieci robili sobie selfi ?

 2. Rzeczywiście z dystansem mają chyba problem choć nie tylko.
  Natomiast ilość przepisy pozwalają na zgromadzenie nie więcej niż 5 osób, a było 6 osób minimalne z możliwych przekroczenie.
  Powodzenia !

 3. Szkoda się denerwować to plankton 6 osób nazywa się strajkiem!? to jakaś aberacja.
  Pamiętajcie ręce precz od Świątyń, pod Krzyżem pod tym znakiem Polska będzie Polską, Polak Polakiem.

 4. Szkoda się denerwować to plankton 6 osób nazywa się strajkiem!? to jakaś aberacja.
  Pamiętajcie ręce precz od Świątyń, pod Krzyżem pod tym znakiem Polska będzie Polską, Polak Polakiem.

 5. Chciałabym stanąć twarzą w twarz przed tą już jej nie nazwę, bo bym obraziła…….ciekawe jaką miała przeszłość, podejrzewam że nie ciekawą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *