Raport koronawirus: POWIAT KĘTRZYŃSKI – Magna Masuria

Raport koronawirus jest jedynie statystyką przedstawianą przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kętrzynie. Dziękujemy za pozytywny odzew, ale również za te negatywne komentarze dotyczące siania paniki. Powtarzamy to jeszcze raz – redakcja info-Kętrzyn24.pl przedstawia jedynie statystykę jakie widnieją na stronie internetowej powyższej jednostki.

!!!UWAGA!!! DECYZJĄ RZĄDU CAŁA POLSKA JEST OBJĘTA CZERWONĄ STREFĄ, DLATEGO TEŻ JEDNYM Z OBOWIĄZKÓW BĘDZIE OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZKI W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Za nami kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa. Ponownie odnotowano wzrost liczby zakażeń, a liczba ozdrowieńców powiększyła się, co cieszy.

W tym tygodniu potwierdzonych zostało 459 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego z czego 96 osób jest ozdrowieńcami. W tym tygodniu odnotowano już sześć zgonów osób zakażonych koronawirusem. Aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem na chwilę obecną w Powiecie Kętrzyńskim jest 357osób.  Kwarantanną domową wydaną przez inspektorat sanitarno-epidemiologiczny objętych jest 461 mieszkańców.

14 thoughts on “Raport koronawirus: POWIAT KĘTRZYŃSKI

 1. Na tą statystykę mamy wpływ wszyscy, szczególnie gdy wykonujemy zawody kontaktowe z ludźmi. Zachowywanie dystansu, dezynfekcji i maseczek jest podstawą współżycia z innymi. No ale cóż jak niektóre grupy tego nie potrafia zrozumieć nadal organizują spotkania towarzyskie bez zachowania podstawowych zasad.

 2. Żarty się skończyły. Jak nie weźmiemy się w garść i nie narzucimy dyscypliny, to będzie bieda… Moi znajomi chorują. Miałem kontakt z zarażonymi więc siedzę na kwarantannie. Ciągły strach, że coś się wykluje. To nie życie…

 3. Na pandemię nie mamy wpływu. Zawsze jednak, można w obliczu tego problemu podjąć działania minimalizujące jego skutki. Nie mówię tylko o szeroko pojmowanej profilaktyce, ale również o właściwym funjcjonowaniu systemu opieki zrowotnej. Tymczasem poziom profilaktyki najlepiej oddają słowa bankiera (z wykształcenia historyka) Morawieckiego: „Nie ma się czego bać”, „widzę ludzi bez maseczek, to dobrze”. Czy to tylko lekkomyślność czy cyniczne robienie polityki kosztem ludzi? Lokalny PiS też zdaje się robił agitkę nie bacząc na obostrzenia które ważniejsi PiSowcy wydali. Ba Rypina jeszcze publikował podziękowania za ten ryzykowny spektakl. A system opieki zdrowotnej. Co z nim zrobił PiS przez ostatnie 5 lat rządów? Jeszcze bardziej rozwalił to co wcześniej rozwalała PO, SLD, AWS itd? A lokalnie? Jak przygotowany jest Kętrzyn? Czy stan gotowości kętrzyńskiego szpitala obrazuje ten namiocik i zziębnięty personel? Nikomu nie życzę tej czy żadnej innej choroby, nawet politykom i samorządowcom do których mam wybitnie negatywny stosunek, ale zapytam, czy w razie potrzeby leczenia w warunkach szpitalnych gdyby odpukać w niemalowane drewno któremuś aparatczykowi PiSowskiemu zachorowało się, będzie on miał na tyle honoru żeby leczyć się w warunkach jakie jego partia zgotowała ludziom? Czy skorzysta ze Stadionu Narodowego vel narodowej umieralni, albo otoczonego drutem kolczastym niczym obóz FEMA szpitala kontenerowego lub chociażby namiotu przed przepełnionym szpitalem powiatowym czy wojewódzkim???

  1. Na rozprzestrzenianie sie wirusa mamy i do duży wpływ. Ale cóż jak nieodpowiedzialni ludzie paradoksalnie pod hasłem dbania o zdrowie nadal organizują spotkania towarzyskie morsujac bez zachowywania dystansu. Najśmieszniejsze że jeszcze to dokumentuja strzelajac sobie fotki i to kto?

   1. Ten lekceważący niebezpieczeństwo styl, wylansował PiSowski superminister Morawiecki swoim „nie ma się czego bać…” No ale w końcu „ludzie są tak głupi..” – to też cytat z Morawieckiego – tym razem jako doradcy PO.

    1. Mniejsza co kto mówil to świadomość osób biorących udział w takich spotkaniach powinna być większa. Nie szanują siebie to ich sprawa ale nie szanują swoich bliskich i klientów, których będą obsługiwać na zajutrz.

    2. Panie czy zupełnie nie wie co Pan pisze,to odmety szaleństwa,nienawisci.
     Ma Pan kompleks Rypiny nie lubi samorządowców, a tak właściwie to nikogo Pan nie lubi.
     Tylko Pan ma najlepsze rozwiązania ,tylko zapytany o fakty nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania
     Niech Pan podejmie leczenie, bo tylko to może spowodować iż się Pan opamięta innej możliwości nie widać.

     1. Dbajmy sobie spokój z tym bajkopisarzem. Dobry duet stworzyli twarz roku i felietonista i oderwali część społeczeństwa od hecmanowskiego układu. Pomnika się teraz upomina. że niby koleś go oszukał. Obaj oszukaliscie społeczeństwo bo o to w tej demokracji chodzi niestety, poderwać ludzi z marazmu i wcisnąć im nowe nadzieje. Udało się a temu mało, chyba sam uwierzył w to co plótł.

     2. Chyba sobie w tych wycieczkach osobistych pozwalacie na zbyt wiele. Może waszym standardem moralnym jest tworzenie obietnic bez pokrycia. Tylko głęboko zdemoralizowany polityk może wychodzić z założenia że przed wyborami wszelkie chwyty są dozwolone, aby tylko wyciągnąć ludzi do urn wyborczych. To czysty makiawelizm. Program ? Z waszych wpisów wynika że to dodatek do oszustwa. Domniemuję że reakcja na moje słowa o mojej niechęci do polityków w tym samorządowców wynika z osobistego odniesienia. No więc z takim podejściem do wyborców zakonspirowani panowie politycy fatalna wasza reputacja nie tylko w moim odbiorze, ale w szerokim , społecznym, jest w pełni uprawniona. Uwiera was że ktoś mógłby zrobić coś lepiej , prawda? Jestem o tym przekonany. Kompleks ignoranta na politycznym stołku któremu wytyka się brak profesjonalizmu wam się włączył? Obrażacie mnie bo brakuje wam argumentów. Stosujecie wycieczki personalne i daleko idące insynuacje. Super. Niech ludzie zobaczą ile cynizmu i arogancji jest w szeregach lokalnej klasy politycznej. Na śmietnik historii z wami i waszym brakiem elementarnego szacunku dla ludzi objawiającym się chociażby stosunkiem do mnie czy do roli programów w kampaniach wyborczych. To powinno być zeskanowane i wydrukowane w rozmiarze wielkoformatowym i zawieszone na pół roku przed każdymi wyborami.

 4. A co tam w ketrzynskiej Malince sie dzieje.? Czemu dyrekcja dopiero zdecydowala o zamknieciu skoro tyle osob chorych… Masakra. Czy to oani Dyrektor taka nieodpowiedzialna i naraza zdrowie inbych dzieci i kadry?

 5. Tak prawdę mówiąc to racja Panie Wyborco,najlepiej będzie tego człowieka mieszkającego w Warszawie ignorować .
  Natomiast mitomanie,megalomanie oraz konfabulacje tego Pana nie można zawsze przemilczeć .
  Opowiadanie co to zrobił na rzecz Kętrzyna, brzmi jak sen ,zadając pytanie aby był uprzejmy cokolwiek z tych „osiągnięć „swoich wymienić milczy albo odpowiada ,że zrobi to później.
  Przecież to infantylizm wtórny, nawet nie obrażając dzieci z lll kl. Szkoły Podstawowej potrafią się w tym wypadku lepiej zachować.

  1. Pelna zgoda. Na konkurencyjnym portalu miał dłuższy czas blokadę i był spokój. Tekst jego są namolne i powtarzające się ale przede wszystkim nic nie wnoszące. Dużo słów zero treści. Pytany o konkrety zapomina odpowiedzieć. Nie potrafi sprecyzować pomysłu dotyczącego Zalewu Woplawskiego który był wymieniany przez niego jako TAK dla Kętrzyna. Myślę że to chory człowiek który nie pozwala sobie pomóc. Ignorować tak powszechnie to slyszymy ***** ***

   1. Nie wyobrażam sobie aby w tej atmosferze udzielać jakichkolwiek odpowiedzi. Przedstawiać wam od strony merytorycznej konepcje i czekać na hejt? Linkować całe projekty inżynierskie rozwiązań infrastrukturalnych podpisane imieniem i nazwiskiem autorów i czekać aż zaczniecie niczym bohaterowie „Konpielki” rzucać łajnem? A może podać nazwisko właściciela firmy odzieżowej która miała przenieść produkcję do Kętrzyna? Wolne żarty.

 6. Nikt Pana przecież o nic szczególnego,ani objętego tajemnicą nie prosi.
  Stwierdza Pan w swoich wpisach ,że zrobił tak wiele na rzecz Kętrzyna.
  Dlatego jeszcze raz ,ale to już naprawdę ostatni zdaje proste pytanie co Pan uczynił na rzecz Kętrzyna?
  Proszę o jasna odpowiedź, a nie pisanie o tym iż ktoś jest złośliwy bądź próbuje rzucać pod Pana adresem kalumnie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *