SPRAWCA ZDARZENIA DROGOWEGO UJĘTY PRZEZ POLICJANTA W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY – Magna Masuria

SPRAWCA ZDARZENIA DROGOWEGO UJĘTY PRZEZ POLICJANTA W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY

1

Sprawcę zdarzenia drogowego ujął kętrzyński policjant w czasie wolnym od służby. Mężczyzna z impetem wjechał na chodnik, gdzie znajdowali się przechodnie i uderzył w schody uszkadzając oba koła pojazdu, ale zamiast powiadomić o tym fakcie odpowiednie służby postanowił odjechać z miejsca zdarzenia.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, lecz służba, co tym razem udowodnił policjant sierż. szt. Kamil Dudyński z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Cała sytuacja rozegrała się we wtorek (28.12.2021r.) kwadrans przed godz. 13:00 w Kętrzynie. Policjant idąc ze swoją żoną chodnikiem w Kętrzynie zwrócił uwagę na pojazd, który jedzie z nadmierną prędkością. W pewnym momencie kierujący BMW zaczął hamować i wjechał na chodnik, na którym znajdowali się piesi. Na szczęście nikt z przechodniów nie doznał obrażeń. Kierujący natomiast zatrzymał auto na schodach jednego z budynków uszkadzając dwa koła w pojeździe. Mężczyzna zamiast zatrzymać pojazd zaczął cofać i odjechał z miejsca zdarzenia w rejon jednego z osiedlowych parkingów. Za kierującym pobiegł niebędący w służbie policjant, który ujął mężczyznę i o całym zdarzeniu poinformował za pośrednictwem dyżurnego jednostki funkcjonariuszy pełniących służbę. Będącym na miejscu policjantom, 22-latek tłumaczył, że nie zdołał wyhamować auta przed poprzedzającym go pojazdem, który rozpoczął manewr skręcania i w celu uniknięcia zderzenia się pojazdów wjechał na chodnik, po którym przejechał około 30 metrów.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć dlaczego odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdę po chodniku ukarali mieszkańca miasta mandatami karnymi.

To kolejny przykład, gdzie czujność i prawidłowa reakcja policjanta spędzającego czas wolny poza służbą, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który mógł doprowadzić do jeszcze większej tragedii na drodze.

1 thought on “SPRAWCA ZDARZENIA DROGOWEGO UJĘTY PRZEZ POLICJANTA W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY

  1. Łój matko boska kolejny sukces policjantów w Kętrzynie.Brawo oni nawet potrafią biegać nie będąc na służbie.A czyj to pociotek że pisaliście o jego sukcesie????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *