SROKOWO: Chciał popełnić samobójstwo – służby ocaliły życie! – Magna Masuria

SROKOWO: Chciał popełnić samobójstwo – służby ocaliły życie!

0

fot. OSP Srokowo

Współpraca oraz skoordynowane działania służb to podstawa skutecznych działań ratowniczych. Innym ważnym aspektem są funkcjonariusze opanowani i profesjonalni. I tak właśnie dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom przez policjantów z kętrzyńskiej jednostki policji, 40-letni desperat w ostatniej chwili został uratowany. Mężczyzna został odnaleziony w lasku przez strażaków.

We wtorek (23.08.2022) około godz. 14:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie odebrał dramatyczne wezwanie od mieszkanki powiatu bartoszyckiego. Kobieta poinformowała, że zadzwonił do niej wujek mieszkający  na terenie gminy Srokowo, który miał jej przekazać, że idzie odebrać sobie życie. Z przekazanych informacji wynikało, że to kolejna próba samobójcza mężczyzny. Policjanci w pierwszych czynnościach ustalili, że 40-latek wyszedł z miejsca zamieszkania babci i miał udać się w kierunku lasu nieopodal cmentarza znajdującego się w Srokowie. Do działań poszukiwawczych zaangażowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Srokowie oraz z OSP Jegławki, a także funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Wspólne działania już po godzinie doprowadziły do odnalezienia mężczyzny w niewielkim lasku na terenie Srokowa. Gdy mundurowi pojawili się na miejscu, zobaczyli linę przywiązaną do gałęzi i mężczyznę siedzącego na ziemi. Szybko zaopiekowali się 40-latkiem. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia. Z uwagi na stan nietrzeźwości, mężczyzna początkowo trafił do policyjnego celi. Po wytrzeźwieniu zostanie przekazany pod fachową opiekę medyczną.  

Najważniejsze jednak, że cała historia zakończyła się szczęśliwie, a służby z powiatu kętrzyńskiego po raz kolejny, dzięki pracy zespołowej oraz szybkim i sprawnym działaniom , uratowali ludzkie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *