SROKOWO: Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo! – Magna Masuria

SROKOWO: Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo!

0

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek na wojewódzkiej 650-tce. Kierujący fiatem najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna był trzeźwy.

We wtorek (21.06.2022) o godz. 8:00 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym,  do którego doszło na  drodze wojewódzkiej DW 650 na trasie Solanka-Srokowo w gminie Srokowo.  Jak wstępnie ustalili policjanci  56–latek,  kierując osobowym fiatem , stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze gdzie uderzył w drzewo i jazdę zakończył w rowie. Kierowca zdołał o własnych siłach wydostać się z pojazdu. Na szczęście po udzielonej pomoc medycznej nie stwierdzono poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej  przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, że mężczyzna zasnął za kierownicą .

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może mieć czasem nieodwracalne skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *