STRAŻ GRANICZNA: 36 Indonezyjczyków pracowało nielegalnie – Magna Masuria

Zakończona kontrola legalności zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu mrągowskiego wykazała nieprawidłowości. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili, że 36 obywateli Indonezji pracowało niezgodnie z przepisami.

Wczoraj właściciel pośrednictwa pracy z województwa podlaskiego, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 15 000 zł. Jak się okazało  przedsiębiorca skierował 28 Indonezyjczyków do pracy w zakładzie produkcyjnym w powiecie mrągowskim bez wymaganych zezwoleń na pracę. Cudzoziemcy pracowali również na innych warunkach niż to określono w zezwoleniach. Ponadto właściciel firmy zaniżał odprowadzane składek na ubezpieczenie.

Druga agencja pośrednictwa pracy z województwa mazowieckiego skierowała 8 obywateli Indonezji do pracy w tym samym zakładzie produkcyjnym. Cudzoziemcy również pracowali na innych warunkach innych niż to określone było w zezwoleniach. Właścicielka przedsiębiorstwa przyznała się do popełnionych wykroczeń i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 3 000 zł.

Teraz pracodawcy uregulowali niezbędne dokumenty i Indonezyjczycy mogą spokojnie pracować.

1 thought on “STRAŻ GRANICZNA: 36 Indonezyjczyków pracowało nielegalnie

  1. Jaka kara taka tez ich nielegalnosc. Bicie piany w twj SG nic wiecej. Granica z Rosja powazna sprawa dla bezpieczenstwa naszego panstwa a tu takie bzdety jako sukces. Powazniejszych tematow brak?, myslicie ze wszystko jest pod kontrolą? Putinowcy czuwają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *