WĘGORZEWO: Mając 2 promile kierował busem – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Mając 2 promile kierował busem

0

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy z Mińska Mazowieckiego, który kierował busem mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do tragicznego wypadku, w którym ktoś zginie.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Węgorzewscy  policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Dzisiaj [11.08.2022] o godzinie 01:40 policjanci podczas patrolu na terenie gminy Budry zatrzymali do kontroli busa. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. 26-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego za popełnione przestępstwo będzie tłumaczył się przed sądem. Za jazdę po  alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta – poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *