ŚWIAT: Ponad 1500 ofiar śmiertelnych – ogromne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii – Magna Masuria

ŚWIAT: Ponad 1500 ofiar śmiertelnych – ogromne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

0

fot. Abaca Press / Forum

W nocy z niedzielni na poniedziałek [05-06.02.2023] około godz. 4:17 czasu lokalnego [2:17 w Polsce] doszło do ogromnego trzęsienia ziemi o magnitudzie od 7,4 do 7,8 – informuje Europejskie Centrum Sejsmologiczne. Liczba ofiar śmiertelnych w Turcji oraz Syrii przekroczyła już ponad 1500 osób. Jak podają ogólnokrajowe media po pierwszym wstrząsie doszło do kilku wstrząsów wtórnych. Jak podaje Onet: jeden z nich [wtórnych wstrząsów – red.] był równie silny, co pierwsze trzęsienie ziemi.

Obszar kataklizmu rozciąga się na ponad 330 kilometrach od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir. Po obu stronach granicy w akcjach poszukiwawczych ludzi uwięzionych w gruzach działają ratownicy i lokalni mieszkańcy.

Z informacji podanych przez Polską Agencje Prasową do Turcji zostanie wysłanych 76 polskich strażaków z grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR wraz z 8 psami ratowniczymi. Również do Turcji jak zapowiedział minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin wysyłanych zostanie 139 strażaków, a władze czeskie zapowiedziały, że do Turcji wyjedzie 68-osobowa wyspecjalizowana grupa ratownicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *