WAŻNY TEMAT: Układ ponad podziałami? – Magna Masuria

z lewej: budynek GOK Barciany/z prawej: fb/M.Kochanowski

W piątek [03-02-2023] w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach odbyła się prawdopodobnie „zakrapiana” impreza z udziałem „lokalnych elit”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że odbyło się to w budynku użyteczności publicznej, a dodatkowo towarzystwo sprawia, że można widzieć w tym wszystkim jakiś „układ” i „powiązania koleżeńsko-polityczne”.

W załączonym wyżej zdjęciu wykonanym przez jednego z uczestników tej zabawy widać starostę M. Kochanowskiego, Dyrektora PUP G. Prokopa, Organ Wykonawczy Gminy Barciany M. Kamińską, radnego powiatowego B. Walewskiego, radnego powiatowego L. Szewczuk oraz „rzetelnego” lokalnego dziennikarza.

Przy tym nasuwają się dodatkowo pewne pytania, czy przy wspólnym stole omawiano:

 1. Jak mają wyglądać „Wiadomości Lokalne” w ramach których Starostwo Powiatowe oraz Gmina Barciany płaci firmie, gdzie pracuje „rzetelny” dziennikarz 1500 zł za stronę?
 2. Jaka będzie linia obrony „politycznego syna”, żeby nie zawiesić „politycznego ojca” w najbliższych tygodniach?

A może już rozmawiano o nadchodzących wyborach i przygotowywano już „kampanię wyborczą” pod szyldem pasma samych sukcesów?

Pozostawiam komentarz dla państwa.

41 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Układ ponad podziałami?

   1. Czego niby? Obserwujemy, oceniamy, bo możemy. Takie prawo wyborców. A obowiązkiem mediów pokazywać prawdziwe oblicze „władzy”. A nie balować z nimi i pisać na zamówienie artykuły, wywiady itp. Ale kto? Ale jak? Brak słów.

  1. Jaki komentarz takie wybory , tyłeczek ściska, że pana Redaktora tam nie ma. Pokarzemy ? Pokażemy – pozdrawiam. Zastanawia mnie jaki ma cel ta gazeta, ten portal , stały atak obecnie urzędujących samorządowców . Panie Redaktorze a może jakiś wywiad z urzędującymi burmistrzami, wójtami , starostą .

 1. Jakiś żart chyba
  Widać wszystko gołym okiem co się wyrabia w powiecie – mam nadzieje ze wyborcy tym razem dadzą szanse innym bo tu już nie ma w czym wybierać

  1. Jest taka prawda jak Pan Bóg nie wie jak kogoś ukarać to rozum odbiera.
   A co tam budynek użyteczności publicznej(Dom Kultury,Szkoła,Straż Pożarna ,Przedszkole,HalaSportowa czy boiska sportowe) w Barcianach niektórym wszystko wolno,ale trzeba ufać w mądrość społeczeństwa które jak pokazały poprzednie wybory
   potrafi pokazać czerwoną kartkę.

 2. dokładnie. A jak ktoś chce ta sale wynająć sam prywatnie to nie można, bo ona nie jest na wynajem i żadnego alkoholu tam spożywać nie można. A oni mogą!!

  1. Za Kozyry ta salka to i młodzież mogła wynająć na swoje imprezy i inni! Była dostępna każdemu, a teraz?

 3. – no i co komentatorzy?…/no ico imprezowicze?… – takie konflikty to są tylko lokalne skutki obcej zaborczej ełropejskiej polityki
  – bo, jak na Unię „wszyscy” zagłosowaliście, a teraz wasza unia polskie prawa i obyczaje spedałowała, i macie moralne-elgiebete: ani picia ani kultury… a podobno jesteśmy u siebie, podobno samorządni. Może by tak wrócić do tradycji naszej gdzie mówiło się: pić należy z kulturą.

 4. No brawo panowie i panie. I jak ma starosta zawieszać dyrektora, skoro jawnie razem imprezują?
  Jaworowicz już się zbliża, już puka do twych drzwi. 😁
  Takie tam piosenki.

 5. Nie wiem z jakiej to okazji odbyła się impreza. Jeżeli prawdą jest, że była „zakrapiana” to pani wójt powinna zorganizować ją np. w barciańskiej resteuracji, a nie w pomieszczeniu GOK? A swoją drogą co tam robi radny Walewski-były szef miejskich struktur SLD? Zresztą ta fotografia wyjaśnia kilka spraw.

   1. To jest poziom Kamińskiej urzędowanie poprzez facebooka,imprezowanie w instytucjach użyteczności publicznej ,chyba już dość kompromitowania naszej Gminy.
    Uważam ,że Rada Gminy powinna zarządać wyjaśnień w tej sprawie.

 6. W tym roku z okazji urodzin proszę o wpłacanie datków na rzecz Fundacja DKMS – tak napisała na facebooku M. Kamińska. Można więc się domyśleć, że to była impreza z tej okazji. Nasuwa się pytanie czy to miało i musiało odbyć się w tym miejscu, to osądzą już w najbliższych wyborach wyborcy Gminy Barciany. A towarzystwo oczywiście każdy ma prawo sobie wybierać i dobierać, ale tu trzeba zgodzić się z redaktorem info oraz z wpisami pod artykułem. Jednym słowem organ wykonawczy pokazuje prawdziwe oblicze łącznie z całym towarzystwem na czele z „rzetelnym” dziennikarzem. Mamy wszystko jak na talerzu. Barciany obudźcie się bo potem będzie za późno. Zresztą jak się słyszy tu i ówdzie tej pani wszystko wolno, wielu ludzi już się przekonało, a jeszcze wielu się przekona.

  1. O wy brcach barciańskich można powiedzieć słowami piosenki: „Wyśta są ludzie do tela durne co cud”. Im wystarczy kilka badziewiastych trawników i już się cieszą że to niby rozwój gminy. Nie widzą co sobą reprezentuje Kamińska i reszta jej apoleogetów?

 7. Nie tylko Barciany. Cały powiat powinien przejrzeć na oczy, bo „już za chwileczkę, już za momencik” będą biegać i całować raczki pięknym paniom. Będą zapewniać, jak bardzo będą się wszystkich troszczyć, jak bardzo pochylać się nad każdym mieszkańcem. A nie potrafią zauważyć krzywdy własnych pracowników. Tacy do niedawna „ Prawi i sprawiedliwi”.

 8. Czy każdy pana redaktora artykuł cieszy się takim powodzeniem? Czy te o Starostwie, urzędzie pracy i pani wójtowej- jakoś bardziej? Może warto częściej opowiadać społeczeństwu o nich, skoro to tak bardzo interesuje mieszkańców powiatu. I brawa dla Pana, że ma pan „jaja” i nie bije pan braw, gdy „król jest nagi”

 9. … a Zbyszki kętrzyńskie tam były ? – bo taka wiadomość może rzucić ciekawe światło na lokalną układankę polityczną przed wyborami – jak „ktoś” wie, to poproszę o info…

  1. Nie wiem czy to arogancja czy nieznajomość przepisów (to akurat nie zwalnia z odpowiedzialności) Pani Kamińska budynki użyteczności publicznej to nie jest wyszynk po czterech latach urzędowania powinna sobie Pani to uświadomić.
   Pełniąc funkcję Wójta powinna Pani zadbać o to aby imprezy odbywające się we wszystkich obiektach użyteczności publicznej bezwzględnie były wolne od alkoholu.
   Oprócz tego co zostało napisane powyżej spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest karalne.

 10. Widać jak wyższe sfery balują z urzędu pracy ,lokalny biedny biznesmen Majcher pomimo, że sprawy w Sądzie się toczą. I jak może Michała zawiesić w obowiązkach Grzegorza?

 11. Ale smutny obrazek się tu wyłania. Smutek i tyle…I żal, że społeczeństwo nic nie kuma. Brawa dla wolnych i niezależnych mediów, że nie dają się kupić, zastraszyć itd. Jak media nie punktują władzy to to raczej d. nie media. Więc 🥱 ten tego

 12. Brawo dla Pana redaktora , bo inne lokalne gazetę nie przedstawią, nie podadzą do publicznej wiadomości , ciekawe materiały z życia społeczności lokalnej. Mam Szacunek dla Pana za informacje że są obiektywne w przeciwieństwie do jednej z lokalnych gazet gdzie tylko występuję inwektywy, obrzucanie błotem, niszczenie ludzi co miało miejsce w ostatnich latach.

 13. Sołtys Grzegorz z Michałem to koledzy zapięci na dobre. Dlatego nie zawiesi Michała Grzegorza Sołtysa w obowiązkach. Nawet POwiatowy garkotłuk jest za sołtysem Grzegorzem.

  1. Kucharz będzie POpieał obecną władze bo układ wzajemnych zależności funkcjonuje jak za starych dobrych czasów. POobsadzane koleżanki w urzędach i ma ploteczki wewnętrzne, a na stołówce czy w sklepie rodziny kolegów z grupy trzymajacej władzę. Przypadek? nie sądzę. Kolejne wybory blisko więc listy POparcia ktoś zbierać będzie. Proste i skuteczne od lat tylko czy w czasie służbowym jest to dozwolone?

 14. Mieszkańcy Kętrzyna, Gminy Reszel, Gminy Srokowo, Gminy Korsze, Gminy Barciany i Gminy Kętrzyn stwórzmy swoją grupę ludzi i wystartujmy w wyborach do rad. Nie dajmy im ponownie mandatu radnego, nie dajmy im ponownie władzy. Dość tych układów!!!!

 15. Śmiechu warte te komentarze, ani to ważne , ani to ludzi nie porywa, na sali gimnastycznej w szkole na K. Wielkiego imprezy z alkoholem się odbywają i nikt nie podnosi larum , a tu jakieś żale. Zorganizujcie się i zwróćcie się z pismem o udostępnienie sali. Po co takie smutki i żale. Ostatki już za tydzień, a zatem nowy ” układ ” niech zadziała. Śmieszni jesteście z tymi atakami i artykułami , jedyne co przychodzi mi na myśl to chyba zazdrość

  1. Pewnie co tam budynki użyteczności publicznej a co to za problem ,a jednak tak ponieważ spożywanie alkoholu nawet w przestrzeni publicznej jest karalne nie mówiąc o budynkach które przeznaczone są na działalność sportową,edukacyjną,kulturalną.
   Nie ma znaczenia kto bierze udział w takich imprezach (tym bardziej jeżeli są osoby które pełnią funkcję publiczne to powinny mieć świadomość łamania przepisów).
   A co dotyczy Kętrzyna to myślę Panie Redaktorze ,że jest to temat do kolejnego artykułu.

 16. Nie bądźmy tak bezwzględni. Może spójrzmy na problem inaczej. Otóż Chruszczow pod wpływem … Ukraińcom oddał Krym. Churchill z Sikorskim przy stole… planowali politykę, powojenną historię Europy.
  Nie wiemy, może te spotkania , naszych włodarzy, z czytaniem procentowych książek, mają coś z podanych przykładów. Jeśli tak , to chwała im za to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *