ŚWIAT: Zmarł Akira Toriyama – twórca „Dragon Ball” – Magna Masuria

ŚWIAT: Zmarł Akira Toriyama – twórca „Dragon Ball”

0

Legenda światowej mangi, twórca kultowej serii „Dragon Ball”, Akira Toriyama, odszedł w wieku 68 lat, pozostawiając w smutku fanów na całym świecie. Japońskie Bird Studio, założone przez samego Toriyamę i odpowiedzialne za wydawanie komiksów, filmów i gier wideo, poinformowało o jego odejściu, podkreślając, że artysta „zostawił światu wiele tytułów i dzieł sztuki”.

W oficjalnym komunikacie Bird Studio wyraziło żal z powodu tego, że niektóre z prac Toriyamy pozostały nieukończone. Dla fanów i świata mangi jest to ogromna strata, ponieważ twórca „Dragon Ball” zdobył ogromną popularność od momentu opublikowania tej serii w 1984 roku.

„Dragon Ball” opowiada historię o przygodach Son Goku, który wyrusza na poszukiwania Smoczych Kul, a seria ta stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych na świecie. Poza „Dragon Ballem”, Toriyama ma na swoim koncie wiele innych znaczących dzieł, w tym serię gier „Dragon Quest”.

Japoński artysta zmarł 1 marca w wyniku krwiaka podtwardówkowego. Zgodnie z jego życzeniem, jego pogrzeb odbył się w skromnym gronie najbliższej rodziny, a media zostały poproszone o szanowanie prywatności i nieprzeprowadzanie wywiadów z najbliższymi. Jego dziedzictwo w świecie mangi i sztuki będzie trwać wiecznie, a jego prace będą nadal inspirować kolejne pokolenia twórców i fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *