ROZMOWA TYGODNIA: Kreatywne makijaże Mai – Magna Masuria

8 marca – niech będzie to dzień radosny. Życzymy więc dużo kwiatów, dużo wiosny. Niech słońce świeci. Niech czas radośnie leci. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.

W związku z tym dniem, chcielibyśmy przestawić wyjątkowo utalentowaną kobietę z ,,wieloma twarzami” mieszkającą w naszym powiecie. Maja Pieniak to 20-letnia absolwentka I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Po napisaniu matury zajęła się malarstwem, na skutek improwizacji oraz chęci zmian, Maja rozpoczęła tworzyć makijaże artystyczne. Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość.

Maja zdradziła nam kilkach szczegółów o swoich pomysłach związanych z jej twórczością.

ANASTASIA: Jak się zaczęła twoja przygoda z makijażem?

MAJA: Na początku 2021 roku zdecydowałam się spróbować czegoś innego niż rysowanie na kartce i płótnie, dlatego kupiłam pierwsze farbki do twarzy i kolorową paletę cieni do powiek. Bardzo mi się to spodobało, więc kontynuuję to do dziś. Wymaga to zdecydowanie więcej cierpliwości i czasu, ponieważ nie można po prostu zostawić czegoś na następny dzień. Jednak malowanie na twarzy daje mi dużo większą satysfakcję niż rysunek na kartce czy płótnie.

ANASTASIA: Ile zajmuje ci jeden makijaż plus skąd inspiracje?

MAJA: Zazwyczaj spędzam około 8 godzin nad jednym makijażem. Myślę, że wynika to z tego, że nie pozwalam sobie na niedoskonałości i wszystko musi być wykonane perfekcyjnie i równomiernie. Czasem patrzę na to zbyt krytycznie, co powoduje, że mam ochotę zmyć wszystko i zacząć od nowa. Inspiracje czerpię głównie z Pinteresta lub Instagrama. Obserwuję mnóstwo utalentowanych ludzi, którzy rysują niesamowite rzeczy, a potem próbuję odtworzyć to na swojej twarzy.

ANASTASIA: Czy trudno jest dla początkujących wykonać taki makijaż?

MAJA: Myślę, że tak. Ja nie jestem początkująca, a czasem mam trudności. Najlepiej zaczynać od czegoś prostszego i nie zniechęcać się, tylko próbować. Ja rysuję od dziecka. Już od pierwszej klasy podstawówki uczęszczałam na zajęcia plastyczne, gdzie mogłam się rozwijać, dlatego nie miałam dużego problemu, żeby przenieść to malowanie na twarz.

Jeśli chcą państwo poznać więcej na temat twórczości Mai to zachęcamy do sprawdzenia jej socialmediów, zwłaszcza na Instagramie: majapieniak_ oraz na Tik Toku: @majapieniak_

„Kreatywność to najlepsza umiejętność makijażu, nie bój się eksperymentować”– Pat McGrath

materiał przygotowała Anastasia

2 thoughts on “ROZMOWA TYGODNIA: Kreatywne makijaże Mai

  1. – hej komentatorzy, a czemu to nikt sztuki współczesnej nie komentuje?… A tu artystka Maja bardzo celnie i dosłownie wydobyła na powierzchnię to co mamy wewnątrz naszych czaszek zaprogramowanych przez wielkiego brata, nieprawdaż?… Prawdaż, to nas, portret homo-non-sapiens novissimus

    1. Bo nikła grupa się sztuką nie interesuje. Coś jak paraolimpiada. Znajdzie się grupka, których to interesuje i bardzo dobrze. Trzeba szanować i tolerować. Ale czy promować na siłe? Dyskusyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *