KĘTRZYN: Czy Nowak napisał nieprawdę w sprawie Lewicy i PSL-u? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Czy Nowak napisał nieprawdę w sprawie Lewicy i PSL-u?

21

W Internecie nic nie ginie – tak oznajmili rubasznie kilka dni temu ludzie Hećmana. Doskonale pamiętamy jak w hejterski sposób grillowali jedną z kandydatek do rady miasta w kontekście banneru kibiców Granicy Kętrzyn. Długo nie trzeba było czekać, aby to samo powiedzenie zastosować w kierunku tych samych ludzi Hećmana.

Sprawa dokładnie dotyczy radnego Zbigniewa Nowaka, kandydata do rady miasta z list Hećmana. Na swoim profilu Facebook pokusił się o wpis, gdzie wskazywał na hipokryzję ludzi ze środowiska Polskiego Stronnictwa Ludowego, Lewicy i Platformy Obywatelskiej. Wpis dotyczył dwóch sytuacji z członkami kętrzyńskiego PO. Najpierw przytoczył sprawę Zbigniewa Olenkowicza, który wystąpił w spocie wyborczym posła PiS-u Artura Chojeckiego. Tutaj zaznaczył, że wyżej wskazane środowiska bardzo mocno grzmiały i były poruszone tym faktem. Natomiast do kontry podał przykład z 2018 roku, kiedy na jednym zdjęciu jest radny sejmiku województwa Zbigniew Homza i ówczesna senator PiS Małgorzata Kopiczko. Tutaj wskazał, że nikt się nie burzył.

Fakty są takie, że przedstawione przez Nowaka sytuacje są od siebie zgoła odmienne. Pierwsza z nich to skandal, że radny PO występuje w spocie wyborczym człowieka PiS-u. Druga z nich to miejska uroczystość, gdzie w jednym miejscu stało kilka osób z różnych środowisk politycznych. Kolejną kwestią jest fakt, że Zbigniew Nowak pokusił się o napisanie nieprawdy, co szybko mu zostało wytknięte przez środowisko Lewicy.

Andrzej Szczurko, przewodniczący powiatowego koła Lewicy w Kętrzynie, a zarazem kandydat do Rady Powiatu zarzucił wprost Nowakowi, że podaje opinii publicznej nieprawdziwe informacje – wskazując między innymi, że Lewica [jak i prawdopodobnie PSL-red.] nigdy publicznie nie wyrazili niezadowolenia w sprawie Olenkowicza, który wystąpił w spocie wyborczym posła z PiS-u. Ponadto Andrzej Szczurko zapytał wprost o wskazanie czy taka sytuacja miała miejsce. Nowak nie potrafił odpowiedzieć na te pytanie, ale za to postanowił zedytować post. Na szczęście w Internecie nic nie ginie, a pełnomocnik Hećmana został przyłapany na pisaniu nieprawdy o Lewicy, PSL-u i PO.

Co państwo o tym sądzą?

Post radnego Nowaka, zanim został zedytowany

21 thoughts on “KĘTRZYN: Czy Nowak napisał nieprawdę w sprawie Lewicy i PSL-u?

 1. Ludzie tego pokroju nie powinni mieć prawa piastowania publicznych stanowisk. Każdy pamięta 2010 rok.

 2. Niezbyt lubiany w Polsce Otto von Bismarck miał powiedzieć: „Społeczeństwo nie powinno wiedzieć dwóch rzeczy. Po pierwsze jak się robi kiełbasę i po drugie jak się robi politykę. Myślę, że to chciał powiedzieć pan Nowak. Natomiast o panu Zbyszku mogę powiedzieć, że jest jednym z niewielu lokalnych polityków, całkowicie niezależnym. On o nic nie musi zabiegać. Nie dziwię się, że nie po drodze mu z dzisiejszymi „działaczami” tzw. lewicy chociaż wiem, że poglądy ma lewicowe.

 3. Co sadzimy? Otóż stać obok a świadomie obściskiwać się pozując z uśmiechami do zdjęć to zasadnicza różnica. Wykorzystanie wizerunku wiceprzewodniczacego z PO w spocie wyborczym kandydata na Posła z PiS musiało odbyć się za zgodą kazdej z osób więc co tu debatować? To zwykły pajac który jak widać wskoczy każdemy w obiektyw aby tylko zyskać pogłos. Jeśli nic osobiście w polityce nie zrobił i nie ma czym się teraz promować to przynajmniej ma darmową reklamę coż że z hipokryzji. Nie ważne co piszą najważniejsze że wogóle piszą. Przestańcie o Olenkowiczu pisać bo nie zasługuje na żaden rozgłos.

 4. Pan Nowak jako senior nigdy nie był człowiekiem wiarygodnym nic nie robił społecznie a jedynie za wynagrodzeniem .
  Obecnie promuje kandydata który zostawił Ketrzyn z ogromnym
  zadłużeniem .Mieszkancy już obecnie stawiają na ludzi młodych zarówno młodego Burmistrza jak i młodych Radnych. Ketrzyniacy chcą żyć w spokoju
  bez mowy nienawiści , hejtu który mieliśmy pod rządami 8 lat wiec należy z tym skończyć !!!
  Nie skłóci pan tzw. Koalicji między sobą a także ich członków . A obecnie dochodzą słuchy ze chcecie podejmować kroki
  w kierunku Spółdzielców „Pionier” ale nie damy się już wmanipulować w wasza tak zwana naprawę naszych kosztów bo doskonale wiemy ze jedynie modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej a także naprawa tej sieci w naszych piwnicach bloków spółdzielczych tez ich modernizacja a także podzielniki ciepła które nabijają koszty spółdzielców dodatkowo gdy korzystają z urządzeń które wytwarzają ciepło np. piekarniki gazowe ,elektryczne itp.
  Prezesem Spółdzielni również powinna zostać osoba młoda a nie emeryt w sędziwym wieku !!
  Nie potrzeba nam ludzi z poprzedniej epoki a Burmistrzem powinien zostać kandydat który będzie szanował mieszkańców i pracowników z którymi będzie współpracował . Już dość w Kętrzynie układów i kolesiostwa jak słyszymy kto z kim i kiedy !!!!
  Nie można dopuścić do sytuacji jaka miała w PUP Ketrzyn gdzie wygrało kolesiostwo a sprawy w dalszym ciągu będą rozpatrywane w Sądzie !!!
  Ketrzyn potrzebuje zmian i stawia ma młodych ludzi !!!!!

  1. Dlatego zadnych kolesi! sprawa Prokopa uwidoczniła jak mocno sa ze soba powiazani niezaleznie od barw. Hecman Nowak Olenkowicz Pieniak Kochanowski to jedna glina dla bycia w kregu ze wszystkimi sie ulożą. Nazywajac to komptomisem akceptuja hipokryzje. Dosyć ukladów i wciskania swoich po urzędach.

  2. „Kętrzyn stawia na młodych” No właśnie takich jak Kochanowski czy Wiśniewski. Tylko brać z nich przykład. Co do zadłużenia. To popatrz panie wyborco ile pięknych rzeczy za to zrobiono w Kętrzynie. A co zrobiono w ostatniej kadencji tak konkretnie. Wprawdzie burmistrz nie był „młodym” ale jego zastępcy, w tym obecny kandydat. A jaki to młodzieniaszek rządzi Pisem. Do niedawna idol naszych młodzieńców. Dzisiaj się wstydzą wieć wymyslili nową nazwę A tak na poważnie wiek nie ma tu nic do rzeczy.

   1. Wiek nie ma nic do rzeczy,każda grupa wiekowa może wnieść wiele dobrych kwestii,aby ludzie którzy zostaną wybrani na określone funkcje publiczne właściwie je wypełniali.
    Natomiast zachowaj nas Panie od takich zawodników jak Kochanowski i Wśniewski.

 5. Dość układów ,kolesiostwa oraz manipulantów Radnych wieloletnich którzy nic nie wnieśli w rozwój Ketrzyna jedynie znaleźli sposób na dodatkowy zarobek nie dostrzegali potrzeb mieszkańców a także byłych urzędników PUP wołających o pomoc !!!
  Dlatego należy te całe towarzystwo wzajemnej adoracji rozpędzić na trzy wiatry zastępując młodym pokoleniem !!

 6. A co do PiS to już przez 8 lat to naprawiliscie Polskę w każdej dziedzinie a nawet i dla rolników !!
  Wiec wy już najmniej macie do powiedzenia jak i wasi Radni Miasta !!!
  A jeden z waszych kandydatów to wyjątkowo ma predyspozycje do zadań specjalnych a to nie jest fajne dla nas wyborców .
  Strzeż. Panie Boże od takich ludzi !!!

 7. Może Pan redaktor przejrzy i przyjrzy się przeszłości naszego grajka seniorka? Atakuje młodych kandydatów, bo sam ma pełne …? A niech się pochwali, jakie zasługi miał w PRL?

 8. Ja osobiście życzę dla Pana Krzysztofa Hecmana aby jako Radny Powiatu został Starosta Ketrzyna bo właśnie na tym stanowisku potrzebna jest zmiana a Panu Kochanowskiemu należy podziękować za jego „wyjątkowe zasługi dla mieszkańców ,urzędników PUP , zapaść służby zdrowia ,układy i kolesiostwo „. !!!!!

  1. Co on by robił w powiecie? zanudzilby się na dobre, ani spółek i etatów do obsadzenia ani interesów do rozkręcenia?

 9. Ale dla Zbigniewa to wstyd tak publicznie zostać oficjalnie odsuniętym z Lewicy. To tak, jakby powiedzieć”nie przyznawaj się do nas”. Obciach o tyle

 10. Zgadzam się z redaktorem – co innego palić głupa i brać udział w spocie obozu o zgoła odmiennych poglądach, a co innego być na oficjalnym otwarciu biura – doktor był z wizytą kurtuazyjną, która oprócz miłych słówek i kolorowych fotek na nic nie wpłynęła. Odrzucając wszelkie animozje, to radny Zbigniew delikatnie mówiąc, nie ma kręgosłupa moralnego w zakresie ideologii partii, w której jest – swoją drogą trudno powiedzieć, czy on w niej czynnie działa, czy tylko korzysta z jej barw. I takich osób jest więcej. Niestety na nich opiera się lokalna polityka. Na szczęście można to co 5 lat zmienić.

 11. Wszyscy tak się znacie i głosujecie, a i tak do rady miasta znowu (z resztą od kilku lat) dostanie się złotówa.
  To niewiarygodne, że nic nie robi. Przepraszam. Robi. Bierze solidną dietę.

 12. Ja jestem następującego zdania.
  Idżmy na wybory i głosujmy na MŁODYCH !!!!!
  Jeszcze raz powtórzę MŁODYCH !!!!!!
  Dość tego gadania. Do tej pory to tylko przepychanki.
  Jak widzę kandydatów 74 lata czy więcej,to myślę sobie,
  że kadencję mogą kończyć w Domu Spokojnej Starości.
  Obudżcie się głosujmy na młodych.
  To młodzi pracują na naszee emerytury i to oni niech decydują.

 13. Do P . Eleonory !

  Zgadzam się całkowicie z pani komentarzem że ci starsi panowie i panie powinni już dać sobie spokój z kandydowaniem na Radnych.
  Jak chcą mieć zajęcie to są różne stowarzyszenia społeczne z których mogą czerpać dużo satysfakcji i przyjemności a oni przed wyborami biegają po ulicach i udają że chcą coś zrobić dla mieszkańców !!!!!
  Jako mieszkaniec spółdzielni nie życzę sobie również abyście zbierali podpisy i dane wrażliwe mieszkańców a także żeby osoby niepowołane bez zezwolenia mieszkańców ustalali z kuratorem pod siebie własny plan .
  Mamy nowo wybraną Radę Nadzorczą która będzie dbała o nasze interesy spółdzielców , wszelkie koszty itp.
  I to dotyczy tych osób z ugr. Pana Nowaka— Proszę nie mieszać się w sprawy spółdzielców !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *