Szkoła w Windzie do likwidacji? [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

Kolejne niepokojące informacje napływają do nas z Gminy Barciany, a o zachowaniu organu wykonawczego prawdopodobnie trzeba napisać oddzielny artykuł oraz podać do prokuratury za nieetyczne zachowania wobec mieszkańców oraz radnych Gminy Barciany. Z informacji jakie do nas napływają Marta Kamińska postanowiła zmienić obwody dotyczące przyjmowania dzieci do szkół. Najbardziej na tym ucierpi szkoła w Windzie, która tzw. upadnie śmiercią naturalną z braku uczniów.

W najbliższy czwartek przybliżmy państwu obecną sytuację szkoły w Windzie i zastanowimy się dlaczego akurat szkoła w Windzie wpadła w oko organowi wykonawczemu?  

15 thoughts on “Szkoła w Windzie do likwidacji? [ZAPOWIEDŹ]

 1. Kamińska to nie wie co robić! Jedynie siać terror wśród mieszkańców! Kiedyś w Galicji szlachta też tak robiła, a chłopi później na widłach ponieśli… Tutaj też może trzeba takiego przewrotu?

 2. Organ wykonawczy to myśli, że jest carem bez skazy i zmazy! Że jej wszystko wolno! A mieszkańcy to jej chłopi pańszczyźniani! Może redaktor przybliży jej historię zanim została wójtem? Co się z nią działo w Gdańsku? Dlaczego musiała stamtąd uciekać?

 3. Musi jakos swoje przekręty ukryć!swojej rodzince i znajomym poumażała dlugi ktore mieli co do gminy ! Prace daje tylko swoim biedych dobija wprowadza teror a teraz dzieci będą płacić

 4. Moim zdaniem bardzo ekonomiczne i rozsądne posuniecie .
  Szkola w Windzie biorąc pod uwagę aspekt demograficzny oraz ekonomiczny powinna byc zlikwidowana dużo wcześniej.
  Podam przyklad dzieci z Ogródek dowozi się do Windy, a juz kuriozalne jest aby dzieci z Jankowic gm.Srokowo uczyły się w Windzie.
  Pani Wojt proszę podać do publicznej wiadomosci jak sytuacja przedstawia się w liczbach..
  Jakie koszty ponosi Gmina Barciany w zwiazku z funkcjonowaniem szkół.

 5. Do powyższego wpisu „Komentator” cienki jesteś w ekonomii długfalowej albo jestes kretyn i do szoły nie uczeszczałeś!

  Do oświaty do służby zdrowia zawsze trzeba dokładać środki finansowe.
  Fakt , że zwrócą się w pózniejszym terminie.
  Zlikwidować szkołę , to każdy głupi potrafi.

 6. Wiadomo Kamińska bez akceptacji radnych nic nie zrobi.
  A więc wszystko w rękach radnych gminy.
  Wyborcy rozliczyć swoich radnych niech podejmują rozsądne decyzje
  Jak zlikwidują szkołę to już nie będzie reaktywowana. Budynek niszczeje, ciało pedagogiczne przejdzie do innych szkół lub się przebranżowić.

 7. Powyższy wpis „Komentator”
  cyt.” Pani Wojt proszę podać do publicznej wiadomości jak sytuacja przedstawia się w liczbach.”
  Pewnie jakiś żart. Koszty można z innych placówek oświatowych przerzucić na szkołę w Windzie tak jak robiła władza komunistyczna.

 8. Szanowni Panstwo nie widze powodów, aby słać inwektywy pod czyimkolwiek adresem,bądź zeby byc agresywnym,bo to oznacza nic innego jak brak rzeczowych argumentów.
  To jest prawdą, że do niektórych dziedzin życia publicznego się doklada(oswiata,kultura, kultura fizyczna).
  Ale realizujac w/w konieczne jest zachowanie odpowiednich proporcji oraz zdrowego rozsądku.
  Na koniec według mojej wiedzy w tym roku likwidacja jest niemożliwa z uwagi na to iz minęły terminy do zachowania których zobowiązane w tym wypadku są Organy Gminy(Rada,Wojt).

 9. Rozważania dotyczące likwidacji szkoły w Windzie były prowadzone już gdy byłem radnym a więc jakieś 8 – 9 lat temu.
  Wraz z grupą innych radnych żeśmy się bardzo zaangażowali aby temu zapobiec. Przekonaliśmy ówczesnego wójta Kozyrę, że argument ekonomiczny to za mało. Szkoła to nie tylko budynek, w którym dzieci pobierają naukę ale także ważny, chyba już ostatni w dzisiejszych czasach ośrodek integracyjny mieszkańców tej i okolicznych wsi. Czynnik ekonomiczny jest oczywiście ważny ale czy najważniejszy? Do niektórych rzeczy trzeba dokładać. Jak pamiętam subwencja oświatowa wystarczała jedynie na płace nauczycielskie. Taki pomysł mógł się zrodzić tylko u kogoś kto tego nie pojmuje. A nasi (bez)radni? Obawiam się, że wszystko przyklepią co im się podsunie. Obym się mylił.

 10. W pełni się zgadzam z Pana wypowiedzią. Panie Hansi proszę doradzić dla pani Kamińskiej, mam wrażenia że Kamińska się zagubiła w tym temacie. A pan był radnym w Barcianach, radnym powiatowym i ma pan doświadczenie zawodowe a przede wszystkim życiowe. Życzę Panu zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *