Szpitalne oddziały, do likwidacji? – Magna Masuria

W ostatnich dniach otrzymaliśmy nieoficjalne informacje o planowanym zamknięciu oddziału laryngologii w kętrzyńskim szpitalu powiatowym. Jakie są powody tej niespodziewanej decyzji? Braki w kadrze? Brak pacjentów? A może oszczędności na zdrowiu mieszkańców? Zamknięcie oddziału nastąpi prawdopodobnie z początkiem lutego. Teraz pracownicy pracują jedynie do godziny 15. Zrezygnowano już z nocnych dyżurów.

Czy słowa byłego posła PiS-u Jerzego Gosiewskiego, który po zatrudnieniu dyrektora szpitala Glinki powiedział “nie wróżę nic dobrego dla szpitala w Kętrzynie”, właśnie się spełniają? Po zamknięciu oddziału ginekologicznego i położniczego starosta powiatowy Michał Kochanowski stanął murem za obecnym dyrektorem Wojciechem Glinką. Zamykając oddział położniczy, członek zarządu kętrzyńskiego PiS-u realizuje, za pomocą członka KOD-u, politykę prorodzinną państwa, rządzonego przez PiS?

Wcześniej starosta Kochanowski dał dyrektorowi szpitala wysoką podwyżkę 4 tysiące zł. Dyrektor szpitala zarabia teraz 17 tysięcy złotych miesięcznie bez nagród i dodatkowych premii. Stało się to po tym jak przez długi czas był zamknięty oddział chirurgii. Czy ta podwyżka była nagrodą za zwolnienie lekarza chirurga, którego Niedziółka uważa za przeciwnika politycznego?  Czy miała ona zachęcić dyrektora do dalszej likwidacji kętrzyńskiego szpitala?

Michał Kochanowski, aktywny członek PiS od samego początku eksperymentuje z problemami szpitala, który w opłakanym stanie pozostawił poprzedni starosta Ryszard Niedziółka. Zatrudnił dyrektora z Mrągowa aktywnego członka Komitetu Obrony Demokracji, który wcześniej został zwolniony ze szpitala w Mrągowie a potem ze szpitala w Szczytnie. Teraz rządzą razem, PiS z KOD-em. Mieszkańcy patrzą i pytają: kto i kiedy zatrzyma likwidacje oddziałów w naszym szpitalu?

źródło zdjęcia: Miasto Kętrzyn

15 thoughts on “Szpitalne oddziały, do likwidacji?

 1. To ładnie PIS Kochanowski i AS Niedziółka zarządzają Szpitale Powiatowym.
  W końcu stanie sie jak ze Szpitalem w Reszlu.
  Ketrzyn Miasto ludzi wymarłych.
  Proszę o referendum bo nic dobrego nie wróżę dla Ketrzyna.
  Słowa pana Gosiewskiego sie sprawdzają.

 2. Jestem pracownikiem szpitala i mam nareszcie poczucie, że powiat na poważnie zajmuje się naszym zakładem. Dużo półprawd w tym materiale. Poprzednim starostą był J.Pieniak a nie R.Niedziółka. Przypominam, że to za starosty Pieniaka nastąpiły odejścia z pracy lekarzy. Dyrektor z KOD? Może być z PO, PiS, SLD… To dobrze świadczy o obecnych władzach powiatu. Nie jest ważna przynależność a kompetencje.

  1. Spokojnie pracowniku, bo żyłka pęknie i kto będzie wiernie służył?
   A co do tych kompetencji to bym polemizował 😉

 3. Kiedy obecne władze Kętrzyna skończą ten zamawiany i prowadzony osobiście festiwal hejtu, nienawiści i niszczenia ludzi, na skalę dotąd niespotykaną?! Czy mściwość ma granice? Naprawdę trzeba doprowadzić do jakiegoś nieszczęścia czy doczekać się ofiar, żeby się opamiętać?

 4. A na sesjach pan dyrektor tylko w superlatywach się wypowiada ach i och, a tu takie kwiatki. Co na to starosta i społeczna rada szpitala? Zamiotą jak zwykle pod dywan? No co jak co, ale takich jaj za Krzyśka i Tadka nie było.
  PS. kto jest odpowiedzialny za brak w powiecie okulisty na NFZ?

  1. Za dużo facjaty w mediach, za mało działań.
   Jeszcze do szpitala dorzuciłbym Arrivę.
   Nieudacznika, który nie przepracował uczciwie dnia, należy złożyć z urzędu.

 5. Przystojniaczek z naszego starosty, szkoda tylko że uroda nie idzie w parze z wiedzą, żal człowieka ale jest sterowany przez Prokopa, Książka i władze miasta Kętrzyn. Gdyby sam decydował o sprawach w powiecie to myślę że byłoby korzystniej i lepiej niż teraz, a tak popełnia błędy które mogą okazać się w przyszłości jego porażką. Doradcy działają na jego niekorzyść.

 6. Ustalenie wynagrodzenia na takim poziomie dla dyrektora, którego placówka zarządzana przez niego generuje długi, likwidowane są oddziały przez co niewątpliwie narażone jest bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu jest nie tylko skandaliczne, niegospodarne, a stąd każe się zastanawiać, czy aby nie mamy do czynienia z popełnieniem przestępstwa z art. 231 § 1 k.k, który penalizuje zachowanie funkcjonariusza publicznego, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub nawet prywatnego. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech. Ażeby uzasadnić ten pogląd należałoby przeprowadzić pewien wywód interpretacyjny, ale nie ma na to tu akurat miejsca. Autor zdaje sobie sprawę, że pociągnięcie do odpowiedzialności czy to służbowej, dyscyplinarnej, nie mówiąc o karnej, w praktyce jest niezwykle skomplikowane, a prawie niemożliwe, chociaż rozwiązania prawne dają taką szansę. Dlatego ten brak odpowiedzialności stanowi swoistą zachętę do szastania publicznym groszem. Ciekawe, czy ci tak hojni członkowie Zarządu naszego Powiatu byliby wobec tego dyrektora, gdyby musieli zapłacić z własnej kieszeni. Odpowiedź nie jest trudna. Oczywiście że nie. Zresztą problem funkcjonowania Szpitala Powiatowego w Kętrzynie istnieje od wielu lat, ale nie ma kto się tym zająć. A konsekwencje, i to różnego rodzaju od tych fizycznych począwszy (ból, cierpienie), finansowych (np. konieczność dojazdów do innych miejscowości), dochodząc do tych najbardziej dotkliwych jakimi są utrata zdrowia lub życia. Mieszkańcy Powiatu obudźcie się i zacznijcie domagać się naprawy tej sytuacji w tej placówce od urzędników (również radnych), których utrzymujące z własnych podatków, płacąc niektórym niezwykle wysokie wynagrodzenia, w zamian uzyskując byle jak wykonywaną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *