TEMAT TYGODNIA: Drogowe buble Kochanowskiego – Magna Masuria

Po ostatnim artykule pod tytułem: „Starosta Kochanowski wyrzucił 3 miliony w błoto?” wspomniany w tytule starosta wysłał do redakcji info-Kętrzyn24.pl wniosek o sprostowanie. Przeczytaliśmy je i wysłaliśmy do analizy dla osób, które zajmują się budową dróg oraz składaniem wniosków o fundusze z Unii Europejskiej. Zawarte w tym sprostowaniu informacje wskazują na wiele nieprawidłowości w remoncie wspomnianej drogi oraz stawiają Kochanowskiego w złym świetle.

Kochanowski twierdzi, że droga nie generuje i nie będzie generowała dodatkowych kosztów finansowych po stronie Powiatu, co jest tylko po części prawdą. Te stwierdzenie odnosi się jedynie do 6 listopada 2022 roku. Co będzie później z tą drogą? Droga nie przetrwała roku, a miała służyć na lata. Również dowiadujemy się, że w drodze tej nie ujęte zostały żadne odpływy wodne –bo jak twierdzi Kochanowski – nie występowały one w zadaniu, umowie i projekcie, co według naszych analityków wskazuje na „pójście na łatwiznę”.

Całe sprostowanie nie trzyma się największej logiki i wyklucza samo z siebie. Nadal twierdze, że jest to drogowy bubel, a 3 MILIONY złotych przepuszczono w błoto. Inwestycja nie zdała egzaminu po roku użytkowania, a co dopiero przez kolejne dziesięć lat. W przyszłości ta droga będzie generować kolejne koszty czy w wyrównywaniu drogi, czy dosypywaniu kruszywa łamanego.

Czy Kochanowski chciał przekazać w sprostowaniu nieprawdę? Tutaj musi odpowiedzieć sam sobie osobiście. Tak jak zapowiedzieliśmy wcześniej „Drogowe Buble Kochanowskiego” będzie serią na naszym portalu informacyjnym pokazującym nieścisłości w związku z budowaniem i remontowaniem dróg w naszym powiecie.  

15 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Drogowe buble Kochanowskiego

 1. A ja też mam gorący temat dla Pana Redaktora i mieszkańców. Dziś tj. 19 sierpnia 2021r o godz. 8.00. dowiedziałem się ( choć nie wiem czy to prawda) że prezesem KTBS będzie Pani Hryniewicz ( obecna gł. księgową i jednocześnie prokurent). Nadmienię, że jeszcze nie było posiedzenia Rady Nadzorczej która wyłoniłaby swego kandydata na prezesa z ogłoszonego konkursu. Mam zatem pytanie czy ta informacja jest prawdziwa ?. Jeżeli tak to po co był konkurs ?. Czy prawdą zatem też jest że główną księgową ma być obecna zastępczyni gł. ksiegowej a z awansem na zastępcę gł. księgowej ma być pracownica z księgowości. ?. Czy wychodzi na to, że osoby, które działały przeciwko byłemu prezesowi dziś awansowały ?. Panie Burmistrzu dlaczego Pan toleruje takie praktyki o ile będą one prawdziwe ?. To dopiero skandal powinien wybuchnąć gdyby się to potwierdziło ?.

  1. Przecież Hryniewicz jest p.o. prezesa zarządu KTBS Sp. z o.o. w Kętrzynie od dnia 2 kwietnia 2021 r. Ale spokojnie, wszystkie decyzje rady nadzorczej Spółki od grudnia są nieważne, w składzie rady zasiada osoba nieuprawniona na podstawie art. 10c ust. 1 pkt 2 ustawy o gospodarce komunalnej, w związku z czym liczba członków rady nadzorczej jest niższa, niż minimalna w art. 215 ksh. Ponadto osoba nieuprawniona jest zobowiązana zwrócić nienależnie pobrane wynagrodzenie. Niedziółka udaje, że nic nie widzi, ale to on powołuje zdublowanych członków rad nadzorczych, których jest w sumie czterech (w tym syn pewnego posła z PiS), a tym samym ponosi odpowiedzialność za działanie na szkodę spółek. Co się odwlecze, to nie uciecze. Będzie się działo…

 2. Do Zbyszka. Pleciesz bzdury. Zapamiętaj, że nikt nie działał przeciwko byłemu prezesowi. Były prezes działał sam przeciwko sobie.

 3. Do Mieszkańca. Ha ha ha dobre to tak jakby sam sobie chciał obciąć nogę. Bzdury i jeszcze raz bzdury. Słyszałem już różne żeczy np. że zwalniał ludzi a okazało się że nikogo nie zwolnił natomiast przegrała sprawę Pani prokurent bo to ona zwolniła osobę . A obecnie słyszy się o tym, że teraz właśnie prawdopodobnie są działania prowadzone przeciwko niektórym pracownikom szczególnie przez Panią B. A dlaczego nie ma w pracy Pani byłej kierowniczki defakto związkowca ?.. Ot tak sobie ?. Niech ten Mieszkaniec zanim coś napisze to najpierw pozna fakty !!!.

  1. Jak chcesz bronić byłego prezesa to zapytaj go czym dojeżdżał z pracy do domu każdego dnia i upublicznij jego odpowiedź.

   1. Drogi mamy każdy widzi jakie !.Zaklinanie że będą tu „autostrady ” to tylko chęci „polityczne ” . W swoim czasie przecinano wstęgi na umór. Podyktowane to było chęcią wygrania kolejnych wyborów. Dobry gospodarz nie chwali się zrobieniem przysłowiowej dróżki i nie oczekuje pochwał tylko wykonuje w „swoim ” gospodarstwie wszystko co jest konieczne do utrzymywania na wysokim poziomie to co dostał w zarządzanie, a wyborcy ocenią. Nie widziałem drogi o której mowa ale jeżeli miałby starosta wydać ze swoich pieniędzy to napewno chciałby to zrobić najtaniej i jak najlepiej by to mogło służyć jemu przez wiele lat. Tak więc pytanie do starosty czy my żyjemy w Polsce zaściankowej i można nami manipulować i karmić frazesami ?. NIE. To samo tyczy i Burmistrza i Wójta i wszystkich zarządzających naszym „gospodarstwem. Bo my was rozliczymy przy wyborach a może i wcześniej.

 4. Proszę pisać na temat ,a nie o KTBS zapewne też kwestia wazna,ale Redakcja podjęła moim zdaniem bardzo poważny temat dróg w naszym powiecie.
  Drogi są w fatalnym stanie ,a próbuje się zaklinac rzeczywistość.

 5. A może władzy zależy na tym by tak było ?. Czy to prawda że Pani prokurent sprzedała dla miasta działkę po zaniżonej cenie ?. Czy
  naraziła firmę na straty ?. To niech media sprawdzą. Może zatem ten awans ?.

 6. Coś nie widać aktywnego w mediach „Macieja-świra cwirka z Wydmin”.
  Miał zrezygnować z funkcji a jednak się schował jak szczur.

 7. Pan Kochanowski ponoć powiedział, że żadne ” głupie ” teksty nie są w stanie GO obrazić.
  To znaczy że nie chce się wsluchiwać w głos wyborców bez mała ( czytając między wierszami )głupie teksty = głupi ludzie. Panie Kochanowski już Pan stał się jednym z twardogłowych uważając się za lepszego. Niech Pan sobie wyobrazić że wsłuchiwanie się w głos wyborców może przynieść profity a Ci z których Pan bierze przykład i też uważali się za lepszych przeszli na śmietnik.historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *