TEMAT TYGODNIA: Gdzie ta klasa piłkarska w Kętrzynie? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Gdzie ta klasa piłkarska w Kętrzynie?

9

źródło: Facebook/Michał Kochanowski

W Kętrzynie miała powstać z wielkim hukiem klasa sportowa, a 30 stycznia 2020 roku burmistrz Niedziółka, starosta Kochanowski i ówczesny Zarząd Granicy Kętrzyn podpisali list intencyjny związany z utworzeniem w Powiatowym Centrum Edukacji w Kętrzynie oddziału sportowego z naciskiem na rozwój piłki nożnej. Od tamtego okresu minęło półtora roku i postanowiliśmy sprawdzić, co się dzieje w tym kierunku. Co robi miasto i starostwo w kierunku rozwoju?

Na papierze wygląda tak, że w ofercie PCE w Kętrzynie jest klasa sportowa, a w liście intencyjnym miała być klasa sportowa z naciskiem na rozwój piłki nożnej w naszym regionie. Z oferty wyczytujemy jedynie, że będą dodatkowe zajęcia wychowania fizycznego oraz wszystko jest pod patronatem KKS Granicy Kętrzyn. Zwróciliśmy się, zatem do Urzędu Miasta w Kętrzynie i Starostwa Powiatowego w Kętrzynie o udzielenie informacji, jakie działania podjęli w sprawie rozwoju tej klasy.

Na pytanie o dziwo szybko odpowiedział Urząd Miasta w Kętrzynie, który umywa ręce od podejmowania działań w tej kwestii i odsyła nas z tymi pytaniami do starosty Kochanowskiego. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi ze Starostwa.

Ciekawostką może być fakt, że w niedalekim Giżycku powstała klasa Mistrzostwa Sportowego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku. Klasa ma nacisk na wychowanie sportowe pod kierunkiem piłki nożnej dla chłopców oraz piłki ręcznej dla dziewcząt. Szesnaście godzin wychowania fizycznego w tygodniu, rozszerzone zajęcia z biologii oraz języka angielskiego. Obowiązkowy dodatkowy język obcy, do wyboru język niemiecki, rosyjski lub hiszpański. Szkolenia pod okiem trenerów Mamr Giżycko oraz Towarzystwa Sportowego. Kandydaci w trakcie rekrutacji będą musieli przejść test sprawnościowy. Jest to pierwszy tego rodzaju oddział sportowy na Warmii i Mazurach w pełni finansowany ze środków Powiatu Giżyckiego.

Warto przypomnieć, że decyzję o stworzeniu takiej klasy sportowej podjęto 17 marca br., a do realizacji całego przedsięwzięcia wystarczyły niecałe dwa miesiące. Niedawno władze Powiatu Giżyckiego uczestniczyły w obserwacji testu sprawnościowego. Z grona kandydatów wyłoniono najlepszą 30 uczniów, którzy wiążą swoja przyszłość ze sportem.

Czy w Kętrzynie można było stworzyć taki oddział sportowy? Moim zdaniem tak, mamy obiekty, potrzebną infrastrukturę, dobrą kadrę wychowania fizycznego i możemy posiłkować się wiedzą świetnego trenera Granicy Kętrzyn. Co poszło nie tak? Zapraszam do dyskusji.

9 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Gdzie ta klasa piłkarska w Kętrzynie?

 1. A czy prawdą jest że w tym roku nie ma naboru do I klasy liceum ogólnokształcącego dla dorosłych ?.
  Dlaczego natomiast taki nabór jest do PRYWATNEGO LICEUM NA UL WOJSKA POLSKIEGO. Kto ma z tego tytułu korzyści Panie Starosto ?. Panie redaktorze proszę się tym tematem zająć. Mamy ubogie społeczeństwo więc jest to karygodne by likwidować państwową szkołę a dawać przyzwolenie na szkołe prywatną . Czy to jest uczciwe ?. Trzeba rozliczać Pana starostę by przy wyborach powiedzieć STOP.

 2. Były zarząd Granicy z Moczarskim na czele to wielka pomyłka dodając do tego towarzystwa urząd miasta i powiat można było się spodziewać że to nigdy nie wypali. Szkoda że miasto posiadające taką infrastrukture sportowa nie potrafi zadbać o rozwój sportowy naszej młodzieży

 3. A może ktoś wie gdzie dodatkowo swoje usługi świadczy Pan starosta ?. I wtedy może będzie wiadomo o co chodzi ?

 4. Jedyny oddział sportowy na Warmii Mazurach z pieniądzy powiatu giżyckiego? Dziwne żeby powiat giżycki dawał kasę na inne miasto z takim celem w powiecie. Dobrą kadrę wychowania fizycznego? Świetny trener?
  Obiekt i inflastrukture?
  Osoba, która napisała ten post nie ma żadnych informacji na temat sportu jaki dzieje się w Kętrzynie. Dzieci grający w piłkę siatkową jeżdżą na finały kidnera. Osiągnięć o piłce nożnej nie ma żadnych, nie było i nie będzie. Lepiej coś co idzie zostawić jak jest a coś czego nie ma nazwać tematem tygodnia.

  1. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. W Kętrzynie był szum pod PR a w Giżycku zakasali rękawy i ogłosili sukces jak się udało. Miała być wielka klasa piłkarska w Kętrzynie a powstała pierwsza taka na Warmii i Mazurach w Giżycku.

   1. Czytanie ze zrozumieniem? Proszę mi wytłumaczyć co jest nie tak w mojej wypowiedzi. W Kętrzynie jest cały czas o coś szum. Klasa sportowa jest w Olsztynie od xxx czasu. Ale pierwsza powstała rok temu w Giżycku. Ja chociaż jak podważam czyjeś zdanie przytaczam argumenty.

  2. Jeżeli co roku dzieci z Kętrzyna osiągają wysokie miejsca w siatkówce to wysyłajcie informacje do redakcji a nie żale. Tutaj publikują wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *