Oddział Chorób Wewnętrznych w Kętrzynie zamknięty – Magna Masuria

Na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Kętrzynie udostępniono informację dotyczącą Oddziału Chorób Wewnętrznych. Według komunikatu oddział wstrzymał pracę od 1 lipca na czas nieokreślony. W zamieszczonym komunikacie nie podano powodów dlaczego prace Oddziału Chorób Wewnętrznych zostały wstrzymane.

Bardziej niepokojące informacje docierają do nas drogą nieoficjalną, gdzie dochodzą głosy, że spowodowane jest to odejściem lekarzy związanych z kętrzyńskim szpitalem przez niekompetencje osób zarządzających tą instytucją. Od naszych informatorów dowiedzieliśmy się, że jednym ze skutków czasowego zamknięcia tego oddziału może być wstrzymanie działania Oddziału Chirurgii Ogólnej w kętrzyńskim szpitalu.

TAJEMNICE DYREKTORA GLINKI

W związku z tym, aby uzyskać pełne informacje i rozwiać wszelkie wątpliwości postanowiliśmy skontaktować się z dyrektorem Wojciechem Glinką. Pierwszy telefon wykonaliśmy dnia 20 lipca, w godzinach popołudniowych, wtedy usłyszeliśmy, że jest już późno i dyrektor poprosił, abyśmy skontaktowali się rano.

Następnego dnia, 21 lipca w godzinach porannych postanowiliśmy wykonać kolejny telefon. Co się okazało? Brak sygnału, a mój numer był już zablokowany. Dlatego też skorzystałem z drugiego telefonu, aby wykonać połączenie. Ku memu zdziwieniu sygnał był i odebrał dyrektor Glinka. Jak przebiegła rozmowa? Dyrektor wydawał się być strasznie poirytowany, ponieważ od razu zaczął mnie zastraszać wysłaniem odpowiednich pism w celu ujawnienia skąd redakcja ma jego numer. Na żadne pytanie nie chciał udzielić odpowiedzi i wszelkie pytania kazał kierować pisemnie. W ten sposób można wywnioskować, że jako jedyne media w Kętrzynie nie mamy możliwości otrzymania konkretnych informacji „od ręki” tylko musimy czekać pełne dwa tygodnie na odpowiedź pisemną.

Po dosłownie dwóch minutach od zakończenia połączenia, zadzwoniłem do sekretariatu Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, w rozmowie z panią sekretarką poprosiłem o przełączenie do dyrektora Glinki. Jaką odpowiedź usłyszałem? „Dyrektor jest obecnie na spotkaniu i nie może rozmawiać, proszę spróbować później”. Osobiście wydaje mi się to nieco dziwne, przed chwilą bardzo zdenerwowany odmówił udzielenia informacji, a teraz już jest na spotkaniu. Czy dyrektor Glinka skrywa jakieś tajemnice i próbuje je ukryć? Czy w tym przypadku potrzebna będzie interwencja przełożonego Glinki, starosty Michała Kochanowskiego? Może w ten sposób otrzymamy konkretne odpowiedzi.

W tym miejscu warto przypomnieć, że dyrektor Glinka z publicznych pieniędzy co miesiąc otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 22 621,72 złotych i jest to jeden z najdroższych dyrektorów szpitala w całym województwie, o czym pisaliśmy tutaj.

Co Państwo sądzą o zaistniałej sytuacji? Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

30 thoughts on “Oddział Chorób Wewnętrznych w Kętrzynie zamknięty

 1. Jeżeli to prawda , że zamknięty oddział jest przez to , że odchodzą lekarze to ja się pytam gdzie jest Pan Starosta, który jeszcze nie Tak dawno chełpił się tym, że mamy lekarzy specjalistów i nasz szpital czeka rozwój. Czyżby kolejna propaganda sukcesu Pana starosty. Jak zaczniemy się przyglądać obietnicam wyborczym Pana starosty to niewiele z nich zostało zrobionych. A może czas opuścić zasłonę milczenia i zacząć rozliczać starostę z jego obietnic. Ktoś kiedyś powiedział, że kłamstwo powielone tysiąc razy staje się prawdą. Coś w tym jest .

 2. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to oddział będzie zamknięty narazie ponoć do końca sierpnia. Czy prawdopodobną przyczyną takiej sytuacji jest to że jedna z lekarek nie chce brać dyżurów, natomiast inny lekarz pojechał się doszkolić, a inni lekarze mają rodziny i małe dzieci i też nie chcą dłużej pracować ?. To kogo my tam mamy?. Stać nas na profesorów a nie stać nas na godną zapłatę dla lekarzy ?. Zaniedbania powinny być rozliczone.

 3. Może trzeba poruszyć temat szczepień na covid 19. Dzisiaj przeczytałem że w naszym powiecie zaszczepionych zostało tylko 37% mieszkańców co stanowi 367 miejsce w rankingów powiatowych. Miasto Kętrzyn jest na 463 miejscu. Więc się pytam co robi Nasz starosta. Dlaczego nie sprowadzi tzw. (Szczepciobusa) czyli mobilny punkt szczepień na covid 19. Można byłoby objeżdżać nim wioski aby mieszkańcy mogli się zaszczepić. Czy starosta woli np w Barcianach „balować” na dni Barcian niż dbać o zdrowie mieszkańców ?. Przy.wyborach należy pamiętać na kogo głosujemy.

  1. Nawet terminów szczepień z Barcian Kętrzyna nie widać na e rejestracji. Widać Mrągowo Giżycko i Bartoszyce.
   A niby mało osób chce się szczepić.

 4. Panie redaktorze to pewnie jakiś żart 22tys zł miesięcznie ?
  A dyrektor to jest z zawodu lekarzem jeśli tak to jakiej specjalności? Niech w prywatnej klinice leczy.
  A właściwe co ten starosta sobie wyobraża?

 5. … a nie mówiłem !! – przypomnę, że bez wsparcia oddziału wewnętrznego nie może pracować chirurgia i ortopedia…
  czyli lipa na całego. Ciekawe, że tak dokładnie ukrywana jest prawdziwa sytuacja i obraz naszego szpitala.
  Panie Starostwo – larum grają a Pan ch… wie gdzie!!! …
  …DRAMAT, DRAMAT, DRAMAT…. nie wiadomo gdzie i na jakich zasadach się leczyć, dokąd jechać ze skaleczoną ręką lub zwichniętą nogą – … ale oficjalnie wsjo is okej!!

 6. A czy prawdą jest że w tym roku nie ma naboru do I klasy liceum ogólnokształcącego dla dorosłych ?.
  Dlaczego natomiast taki nabór jest do PRYWATNEGO LICEUM NA UL WOJSKA POLSKIEGO. Kto ma z tego tytułu korzyści Panie Starosto ?. Panie redaktorze proszę się tym tematem zająć. Mamy ubogie społeczeństwo więc jest to karygodne by likwidować państwową szkołę a dawać przyzwolenie na szkołe prywatną . Czy to jest uczciwe ?. Trzeba rozliczać Pana starostę by przy wyborach powiedzieć STOP.

 7. Nasuwa się pytanie…
  Dlaczego dopiero teraz, skoro wstrzymano przyjęcia od 1 lipca, wypłynęła w mediach ta informacja?
  Czyżby władze myślały, że da się to przetrwać bez rozgłosu?

 8. Ja myślałem, że tej kratury otrzymującej co miesiąc tak wysokie uposażenie juz w Kętrzynie nie ma.
  A on sobie funkcjonuje ,malo tego dobija nasz Powiatowy Szpital.

 9. Oddział zawieszony od 1 lipca a informacja na stronie szpitala 5? Chyba ktoś tu z kogoś drwi…

 10. Z zaufanego zrodla wiem, ze Dyrektor Szpitala nie szuka lekarzy , zrzuca to na przemęczonych lekarzy , którzy dyzuruja po 15 dób w miesiącu. Nie zależy mu na tym i ma to gdzieś. Zajmuje się tylko chirurgia i sowitym wynagrodzeniem dla profesorów, którzy zapalenie wyrostka odsyłają do Mrągowa. Koszmar. I od starostwa jest na to przyzwolenie .

 11. Niech Pan Redaktor przygotuje odpowiedni wzór wniosku i opublikuje go aby mieszkańcy, którzy nie chcą szefa szpitala wpisują się i wtedy złożyć ten wniosek na ręce radnych powiatu., lub też zebrać podpisy i zobaczyć co zrobi rada i zarząd powiatu. Uważam , że to jest jakaś metoda nacisku na każdą władzę. A potem rozliczyć przy wyborach.

 12. Apel do Zarządu Powiatu o natychmiastowe i to radykalne zmnieszenie wynagrodzenia temu cwaniaczkowi z Mrągowa.
  Jeżeli to nie odniesie skutku to apel do Rady Powiatu o odwołanie Zarzadu Powiatu.
  Przecież to jest szaleństwo aby ten arogant Glinka zarabial 23 tysiące złotych miesiecznie,trochę rozwagi i zdrowego rozsądku Panie Kochanowski.

  1. Michał Kochanowski – Starosta Kętrzyński
   Andrzej Lewandowski – Wicestarosta
   Olga Halina Wanago – Członek Zarządu Powiatu
   Alina Janiszewska – Członek Zarządu Powiatu

 13. Niech Pan Redaktor przygotuje odpowiedni wzór wniosku i opublikuje go a mieszkańcy niech się wypowiedzą, czy chcą Pana dyrektora szpitala czy nie (sonda). Jeśli nie chcą to złożyć taki wniosek do rady powiatu i zarządu powiatu o odwołanie lub też pozostawienie dyrektora szpitala. Uważam, że jest to jakaś metoda nacisku na władzę. W końcu elektorat wybierał tą władzę, więc jego głos jest najważniejszy.

 14. A czy nie została zatrudniona rodzina w starostwie tych dwóch kobiet co są w zarządzie powiatu ? Jednej chyba córka a drugiej synowa. Czy ktoś to może potwierdzić?

 15. … Starosta otrzymał niedawno wotum zaufania i absolutorium za miniony rok… teraz to wygląda jak kpina z mieszkańców…

 16. Te absolutorium to podziękowanie radnych dla starosty . Czy wiadomo dlaczego nawet lewica daje absolutorium ?. Proszę pomyśleć dlaczego radni z lewicy w radzie miasta nie dali wotum zaufania. Połączyć fakty a otrzymamy odpowiedz.

 17. Panie Kochanowski utrzymywanie dalej na stanowisku Dyrektora Szpitala Powiatowego w Kętrzynie Pana Glinki jest szkodliwe dla osób (pacjentow )korzystajacych z uslug Szpitala.
  Po drugie twierdzę, że mocno zaszkodzi środowisku politycznemu z ktorego się Pan wywodzi,dlatego warto rozważyć czy obecność tego impertynenta dalej należy akceptować.

 18. Kiedyś ktoś powiedział, że trzeba wesprzeć lewą nogę i po „X” latach zaczyna się to spełniać. Pan starosta wspiera swoim postępowaniem SLD. Tacy ludzie jak Pan Pieniak, Walewski czy Adamowicz i im podobni w kolejnych wyborach mogą przejąć stery władzy i będzie spełnione hasło „komuno wróć”.

 19. Dokąd to wszystko zmierza w Ketrzynie Kochanowski zatrudnia w Szpitalu powiatowym na stanowisku Dyrektora ,dzialacza lewackiego z Mrągowa za 23 tysiace złotych miesiecznie .
  Prokop Dyrektor na stanowisku Dyretora Powiatowego Urzędu Pracy ,Radny Wojewódzki, Czlonek Rady Nadzorczej ZGK Spolka z oo w Barcianach,Czlonek Rady Nadzorczej KTBS w Ketrzynie, obrzydliwa pazerność.
  Co na to środowisko polityczne z ktorego się wywodzą?
  A kadencja przekroczyła połowę, ci Panowi żyją w innej rzeczywistości.

 20. Trzeba zrobić referendum w sprawie Dyrektora szpitala i dać Zarządowi Starostwa oraz radnym do wykonania
  A jak nie to zrobić tak jak robił św. pamięci Lepper. A społeczeństwo niech notuje i rozliczy przy wyborach. Wychodzi na to że Pan starosta okazał się wielkim propagandystą i tyle.

 21. Zapraszam do artykułu cyt. Spuścili dyrektora – Kurek mazurski. O tym jak pozbyto się dyrektora ze szpitala w Szczytnie i za co ?. Może nasz starosta nie wie o takich szczegółach.

 22. Nie ma co przeciagac odwołać tego cwaniaczka z Mragowa i tyle.
  Mam nadzieję, że Kochanowski jeszcze potrafi liczyć przecież 22 tys miesięcznie dla tego goscia to opary kompletnego absurdu.

 23. Obniżyć pensję do 10 tys. (to i tak duzo jak na nasze warunki),jeżeli taki wysokiej „klasy” fachowiec to niech zostaje .
  A jeśli nie odpowiada podziękować Panu Glince może znajdzie takiego pracodawcę, który zapłaci tyle ile ten Pan będzie sobie życzył .
  Kończąc pytanie do Pana Kochanowskiego i Zarządu Powiatu ,skąd taki pomysł aby Dyrektorowi Szpitala Powiatowego ustalić pobory na poziomie 23 tysięcy złotych!? to są objawy szaleństwa ,oraz braku szacunku do naszej wspólnoty samorządowej w Kęt rzynie.

 24. Mam pomysł. Niech jak największa liczba mieszkańców wpisuje się na tym portalu że chce dyrektora odwołać i tyle. Pokażmy swoją siłę. Apelujmy do władzy !!!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *